reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla dzidziusia 😍

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Dziewczyny, kiedy powoli zaczęłyście zakupy dla malucha? Ostatnio rozejrzałam się po sklepach i to wszystko sporo kosztuje więc nie łatwo kupić wszystko na raz na ostatnią chwilę. Co myślicie o zabobonach i przesądach? Nie trzeba bać się kupować szybciej najważniejsze rzeczy od butelek po kosmetyki, smoczki oraz mebelki i ciuszki? :)
 
reklama
Rozwiązanie
Abstrahując od tego kto jak kupuje...
Poniewaz pierwsza ciąże utraciłam, w drugiej wstrzymałam się z kupowaniem do usg w 12 tygodniu. Muszę przyznać, ze mnie korciło ale wolałam nie. Sama strata ciazy bolała, nie dałabym rady jeszcze oddawać ubranek, wchodzić do sklepów pełnych brzuchatych, szczęśliwych matek...
Z chwila kiedy dostałam usg do łapki i potwierdziło się zdrowe dziecko poleciałam do sklepu POPATRZEĆ na ciuszki. Byłam w temacie zielona, musiałam sobie poczytać, poukładać, popytać.
W pierwszej ciazy musieliśmy zrobić dziecku pokoik wiec w początkowej fazie na tym się koncentrowałam. Kupiłam tylko wózek i nosidelko do samochodu bo była taka okazja ze musiałabym być umysłowo ułomna żeby z niej nie skorzystać.
Po 20 tygodniu...
To teraz ja 😏 z innej beczki 😉
Kompletnie nie wiem jak się zabrać do wyprawki dla dzidziusia 🤷‍♀️ To moja pierwsza ciąża i jestem ciemna masa 🙈
Jakie ciuszki/ kaftaniki? Jakie to są rozmiary? Jaki laktator? Itd itd 🤭
Wiem, że na necie można znaleźć informacje "wyprawka dla dzidziusia", "torba do szpitala" i takie tam 😏 ale ja chce Was drogie mamusie posłuchać, bo mądrze prawicie 🌷💓
 
reklama
To teraz ja 😏 z innej beczki 😉
Kompletnie nie wiem jak się zabrać do wyprawki dla dzidziusia 🤷‍♀️ To moja pierwsza ciąża i jestem ciemna masa 🙈
Jakie ciuszki/ kaftaniki? Jakie to są rozmiary? Jaki laktator? Itd itd 🤭
Wiem, że na necie można znaleźć informacje "wyprawka dla dzidziusia", "torba do szpitala" i takie tam 😏 ale ja chce Was drogie mamusie posłuchać, bo mądrze prawicie 🌷💓
Kaftaniki mi osobiście się nie przydały postawiłam na pajace rozpinane na przodzie. ;) w szpitalu jak i w mieszkaniu wygodniej. Coś takiego jak na zdjęciu niżej. Rozmiar raczej najmniejszy 56 /62 w zależności jaka dzidzia duża. A i pamiętaj rozmiar rozmiarowi nie równy możesz trafić na zawyżone ;)
 

Załączniki

  • Capture+_2020-01-10-11-38-53.png
    Capture+_2020-01-10-11-38-53.png
    253,6 KB · Wyświetleń: 66
Też nie wierzę w przesądy. Ale bolało mnie jak oddawalam ciuszki i drobiazgi które kupiłam zaraz po pierwszym usg w pierwszej ciąży, która niestety nie utrzymalam. I teraz w drugiej pierwszy ciuszek kupiłam po pierwszym prenatalnym, a kompletowac wyprawkę zaczęłam po polowkowych, z wszystkim zdążyłam, :)
 
Co tam może się jeszcze przydać pościel do łóżeczka, kocyki' ręcznik z kapturkiem, pieluszki tetrowe, podgrzewacz do mleka jeżeli będziesz karmiła mm, zestaw do włosków z cienkim włosiem, zestaw do obcinania pazurów, octenisept bądź coś podobnego do pielęgnacji pępka, pampersy 1 , chusteczki nawilżane, kosmetyki od 1 dnia życia, dla Ciebie wkładki laktacyjne , koszula do karmienia piersią, podpaski poporodowe ( mi się przydały tylko w szpitalu), hmmm co jeszcze z takich przydatnych:confused: aaa witamina K i D3 , espumisan na kolkę, lampka nocna ( nie za mocna, żeby dziecka w nocy nie wybudziła) no i najważniejsze wanienka, wózek i łóżeczko ale o tym zapewne wiesz ;)
 
Myślę że niech każdy kompletuje wyprawkę wtedy kiedy ma na to ochotę. A do mnie np nie przemawia argument że można w 8 miesiącu pójść i kupić wszystko ponieważ według mnie lepiej być przygotowanym na każdy scenariusz chociażby taki że ciąża może zakończyć się dużo dużo wcześniej no a dwa ja w 8 miesiącu kupowałam drobiazgi o których zapomniałam, lepiej skompletować szybciej niż na ostatnie minuty. I tak jak @Marynia88 napisała za 1600-2400 nie da się skompletować wyprawki ma absolutną rację za taką kwotę można wózek kupić i ewentualnie jak wystarczy jakieś drobiazgi. @Daga18 więc następnym razem zamiast się "chwalić" lepiej pomyśleć że nie każdy ma taką sytuację i poprostu odpowiedzieć na zapytanie autorki tematu.
Kurcze a tak wg jakby się miało wszystko na raz kupić to trochę bałagan by był w mieszkaniu. Żeby chociaż poukładać ciuszki, akcesoria itp to trzeba by było w pierwszej kolejności mebelki skręcić bo inaczej wszystko będzie ulokowane w innym miejscu :cool: :confused: a jednak sporo tego wszystkiego trzeba kupić🤷
Zgadzam sie. Poza tym nigdy nie wiesz, jak się będziesz czuć w 8 czy 9 miesiącu- ja już nie mam tylu sił, i byłabym mega sfrustrowana szukając teraz całej wyprawki na raz, teraz odpoczywam i przygotowuje się do porodu, i cieszę się że wszystko już jest i czeka :)
 
Zgadzam sie. Poza tym nigdy nie wiesz, jak się będziesz czuć w 8 czy 9 miesiącu- ja już nie mam tylu sił, i byłabym mega sfrustrowana szukając teraz całej wyprawki na raz, teraz odpoczywam i przygotowuje się do porodu, i cieszę się że wszystko już jest i czeka :)
Ja kompletowanie wyprawki mam za sobą od prawie 4 lat ;) teraz córka już w wieku 3.5 r. :) no chyba że kiedyś drugie będzie hehh ale to ciężki temat bo jestem młodą mamą ( 23 lata ale ciucho 🙊;)_) ale i tak połowę rzeczy oddałam bo się nie przydały 🙉
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie przemawia do mnie jakoś argument że to wszystko drogo kosztuje i ciężko kupić od razu.Jakie to ma znaczenie że co miesiąc będę kupowała ubranka czy coś w granicach 200-300 zł czy te pieniądze będę odkładala i całą wyprawkę kupię w 7,8 msc?Zawsze mam jakieś oszczędności i tak samo oszczedzalam przez ciążę po to by w 8 miesiącu wejść do kilku sklepów i kupić wszystko.Zmienia postać rzeczy fakt,że ktoś już Nie może się doczekać, sprawia mu to wielką radość,nie chce odkładać na ostatnie chwile bo niewiadomo jak samopoczucie.Kazdy ma swoje poglądy ale nie moge pojąć tego,że to drogo i dlatego w ratach bo w moim przypadku myślę że co miesiąc nakupowalabym dużo rzeczy niepotrzebnych bo fajne,ładne,zapomniałam że już mam itp.
Takie ma to znaczenie że co miesiąc mogą dojść niespodziewane wydatki i nie zawsze da się odłożyć, poza wyprawką, badania i lekarze też kosztują. Przeciętnego człowieka nie stać na odkładanie kilkuset złotych miesięcznie. Po drugie dla mnie trochę lekkomyślne jest zostawienie wszystkiego do 7,8 miesiąca bo urodzić można nawet 2 miesiące szybciej. Uważam że jeżeli coś co na start dziecku jest niezbędne jak na przykład dobra butelka antykolkowa (bo przecież nie wiadomo czy będziesz karmić piersią, jaki czas i czy dziecku to wystarczy) jest w promocji że 100 zlotych na 50 to warto kupić i dołożyć zaoszczędzone pieniądze do kolejnej potrzebnej rzeczy. Skoro myślisz że w twoim przypadku nakupowalabys dużo rzeczy niepotrzebnych to całkiem zmienia postać rzeczy, bo mi nie chodzi o kupowanie rzeczy fajnych ale niepotrzebnych tylko niezbędnych. Dziecko musi mieć butelkę która nie kosztuje 5 zlotych, musi mieć termometr który też kosztuje ponad 100 zlotych, a takich pozornie drobnych rzeczy jest mnóstwo i zebrane razem nie kosztują mało, nie wspominając o wózku, mebelkach i ubrankach. My z narzeczonym niedawno skończyliśmy remont nowego mieszkania który też trochę nas kosztował, A do zrobienia jest oczywiście jeszcze pokoik dziecięcy. Nie pytałam o to kto ile ma oszczędności, tylko kiedy zaczynacie komplementowac wyprawkę, więc jeżeli nie masz konkretnej odpowiedzi na pytanie, to nie odpowiadaj po prostu :)
 
Ja kompletowanie wyprawki mam za sobą od prawie 4 lat ;) teraz córka już w wieku 3.5 r. :) no chyba że kiedyś drugie będzie hehh ale i tak połowę rzeczy oddałam bo się nie przydały 🙉
No to kto wie, może jeszcze "poćwiczysz " kompletowanie wyprawki;) Ja ponieważ pierwsze dziecko to kompletnie nie wiedziałam co i ile. Poradziłam się jednej osoby z doświadczeniem do której mam zaufanie czyli mojej siostry- pomogła mi zrobić listę czego dokładnie ile.szt, i się tego ściśle trzymałam, bo mam mały metraż i mało miejsca, więc mam nadzieję, dużo się nie zmarnuje ;)
 
reklama
Też nie wierzę w przesądy. Ale bolało mnie jak oddawalam ciuszki i drobiazgi które kupiłam zaraz po pierwszym usg w pierwszej ciąży, która niestety nie utrzymalam. I teraz w drugiej pierwszy ciuszek kupiłam po pierwszym prenatalnym, a kompletowac wyprawkę zaczęłam po polowkowych, z wszystkim zdążyłam, :)
Ja niestety też pierwszej ciąży nie utrzymalam, ale na szczęście nie zdążyłam niczego kupić, teraz jestem w drugiej i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, jak narazie wszystko na to wskazuje dzięki Bogu :)
 
Do góry