reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do żłobka

Czarna 36

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2020
Postów
8 093
Witam,
Potrzebuję porady doświadczonych żlobkiem mam.
Kompletuję wyprawkę.
Na stronie żłobka zażyczyli sobie koca z poszewką 140x200...
Po pierwsze nie wiem po co aż taki wielki,po drugie zastanawiam się czy polarowy się sprawdzi....moze coś polecicie.
Kolejny wymóg do koszyszczek 30x40 cm.
Próżno znaleźć taki w internecie,może macie pomysł gdzie szukać?
I ostatnie pytanie.Jak najszybciej oznaczyć te wszystkie przedmioty inicjałami dziecka?
Są moze jakies naklejki,prasowanki?
Będę wdzięczna za każdą radę😊
 
reklama
Witam,
Potrzebuję porady doświadczonych żlobkiem mam.
Kompletuję wyprawkę.
Na stronie żłobka zażyczyli sobie koca z poszewką 140x200...
Po pierwsze nie wiem po co aż taki wielki,po drugie zastanawiam się czy polarowy się sprawdzi....moze coś polecicie.
Kolejny wymóg do koszyszczek 30x40 cm.
Próżno znaleźć taki w internecie,może macie pomysł gdzie szukać?
I ostatnie pytanie.Jak najszybciej oznaczyć te wszystkie przedmioty inicjałami dziecka?
Są moze jakies naklejki,prasowanki?
Będę wdzięczna za każdą radę😊

Jest taki wielki bo Panie robią z tego prześcieradło i przykrycie. Nie wiem czy rozumiesz ale kładą na jednej części dziecko, a resztą przykrywają. Z tego co się orientuję to jak kupisz śpiworek przedszkolaka np. z motherhood to też jest okej

Co do reszty się nie wypowiem bo koszyczek nie był potrzebny, a podpisy wyszywała prababcia :)
 
Zgadza się, taka duża kołdra służy jednocześnie jako prześcieradło i przykrycie. Co włożysz do poszewki zależy już od Ciebie i od tego jak ciepło czy zimno-lubne jest Twoje dziecko. Mój syn się poci więc śpi teraz latem pod samą poszewką lub bardzo cienkim przewiewnym kocykiem, dopiero zimą ma coś grubszego.
Z koszyczkiem się nie spotkałam. Czy wiesz do czego on ma służyć? Może jako organizer na pieluchy/chusteczki/kremy itp? Z tego co na szybko zgooglowalam to spokojnie znajdziesz coś takiego na Allegro.
Jeśli chodzi o podpisywanie to polecam pieczątkę do ubrań. Jest tego pełno w necie - zamawiasz swoją z imieniem i nazwiskiem, z jakimś symbolem, z czym chcesz. Nie spiera się w praniu.

Ale co najważniejsze, z mojego doświadczenia, warto pójść do opiekunek i z nimi bezpośrednio omówić listę wyprawkową. Mój syn był w dwóch żłobkach (prywatnym i państwowym) i w obu przypadkach, lista którą dawała pani kierownik to jedno, a to co faktycznie było potrzebne paniom opiekunkom to drugie. Panie z pewnością pokażą Ci koszyczek o jako chodzi i podpowiedzą gdzie go dostać. Nie mówiąc o tym, że kilka rzeczy okaże się w ogóle niepotrzebnych. U nas tak było z kapciami w jednym żłobku i ze śliniakami w drugim (ja to oczywiście kupiłam z wyprzedzeniem, a one kazały mi to sobie zabrać pierwszego dnia 🤬).
 
Jest taki wielki bo Panie robią z tego prześcieradło i przykrycie. Nie wiem czy rozumiesz ale kładą na jednej części dziecko, a resztą przykrywają. Z tego co się orientuję to jak kupisz śpiworek przedszkolaka np. z motherhood to też jest okej

Co do reszty się nie wypowiem bo koszyczek nie był potrzebny, a podpisy wyszywała prababcia :)
dzieki za odpowiedz:)
Tak myślalam,że pewnie chcą zawijać dziecko w tą kołderkę,ale prześcieradło tez musi 😅
Popatrzę na ten śpiworek
 
Zgadza się, taka duża kołdra służy jednocześnie jako prześcieradło i przykrycie. Co włożysz do poszewki zależy już od Ciebie i od tego jak ciepło czy zimno-lubne jest Twoje dziecko. Mój syn się poci więc śpi teraz latem pod samą poszewką lub bardzo cienkim przewiewnym kocykiem, dopiero zimą ma coś grubszego.
Z koszyczkiem się nie spotkałam. Czy wiesz do czego on ma służyć? Może jako organizer na pieluchy/chusteczki/kremy itp? Z tego co na szybko zgooglowalam to spokojnie znajdziesz coś takiego na Allegro.
Jeśli chodzi o podpisywanie to polecam pieczątkę do ubrań. Jest tego pełno w necie - zamawiasz swoją z imieniem i nazwiskiem, z jakimś symbolem, z czym chcesz. Nie spiera się w praniu.

Ale co najważniejsze, z mojego doświadczenia, warto pójść do opiekunek i z nimi bezpośrednio omówić listę wyprawkową. Mój syn był w dwóch żłobkach (prywatnym i państwowym) i w obu przypadkach, lista którą dawała pani kierownik to jedno, a to co faktycznie było potrzebne paniom opiekunkom to drugie. Panie z pewnością pokażą Ci koszyczek o jako chodzi i podpowiedzą gdzie go dostać. Nie mówiąc o tym, że kilka rzeczy okaże się w ogóle niepotrzebnych. U nas tak było z kapciami w jednym żłobku i ze śliniakami w drugim (ja to oczywiście kupiłam z wyprzedzeniem, a one kazały mi to sobie zabrać pierwszego dnia 🤬).
o te pieczątki to super sprawa dzieķi.:)
Śliniaki i tak muszę wymienić wiec jakby płakać nie bedę.
Z Paniami bede sie widziala pewnie 1 wrzesnia jak przyjdę z malą do sali...zrobię jak mowisz dopytam co im tak naprawdę jest potrzebne....a koszyczek chyba na akcesoria dziecka....
 
Zgadza się, taka duża kołdra służy jednocześnie jako prześcieradło i przykrycie. Co włożysz do poszewki zależy już od Ciebie i od tego jak ciepło czy zimno-lubne jest Twoje dziecko. Mój syn się poci więc śpi teraz latem pod samą poszewką lub bardzo cienkim przewiewnym kocykiem, dopiero zimą ma coś grubszego.
Z koszyczkiem się nie spotkałam. Czy wiesz do czego on ma służyć? Może jako organizer na pieluchy/chusteczki/kremy itp? Z tego co na szybko zgooglowalam to spokojnie znajdziesz coś takiego na Allegro.
Jeśli chodzi o podpisywanie to polecam pieczątkę do ubrań. Jest tego pełno w necie - zamawiasz swoją z imieniem i nazwiskiem, z jakimś symbolem, z czym chcesz. Nie spiera się w praniu.

Ale co najważniejsze, z mojego doświadczenia, warto pójść do opiekunek i z nimi bezpośrednio omówić listę wyprawkową. Mój syn był w dwóch żłobkach (prywatnym i państwowym) i w obu przypadkach, lista którą dawała pani kierownik to jedno, a to co faktycznie było potrzebne paniom opiekunkom to drugie. Panie z pewnością pokażą Ci koszyczek o jako chodzi i podpowiedzą gdzie go dostać. Nie mówiąc o tym, że kilka rzeczy okaże się w ogóle niepotrzebnych. U nas tak było z kapciami w jednym żłobku i ze śliniakami w drugim (ja to oczywiście kupiłam z wyprzedzeniem, a one kazały mi to sobie zabrać pierwszego dnia 🤬).
pytalam sie pielęgniarki jak z kapciami bo moja księżniczka ani mysli chodzić...wiec wystarczy jak dam skarpety antypoślizgowe bo podłoga jest śliska
 
reklama
Do góry