reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka na maj

Musisz się zabezpieczyć na każdą pogodę. Ja urodziłam w pierwszych dniach maja 2019 i były temperatury po 8-10 stopni [emoji51] Później faktycznie były mega upały. Jeśli nie chcesz prać codziennie to ok 10 sztuk ubranek z każdego rodzaju, może spodenek nieco mniej. Body na krótki rękawek, na długi, pajacyki, jakaś kurteczka też się przyda. Dwa kocyki jeden gruby, drugi cienki. Pieluchy muślinowe takie duże do nakrycia w wózku na spacerze, tetry ja miałam 25 sztuk i szła jedna po drugiej bo synek często ulewał. Kilka czapeczek, kilka par skarpetek. Tu się uleje mleko, tu kupa po pachy, tu siku przecieknie i się przebiera maluszka kilka razy dziennie.
 
reklama
Musisz się zabezpieczyć na każdą pogodę. Ja urodziłam w pierwszych dniach maja 2019 i były temperatury po 8-10 stopni [emoji51] Później faktycznie były mega upały. Jeśli nie chcesz prać codziennie to ok 10 sztuk ubranek z każdego rodzaju, może spodenek nieco mniej. Body na krótki rękawek, na długi, pajacyki, jakaś kurteczka też się przyda. Dwa kocyki jeden gruby, drugi cienki. Pieluchy muślinowe takie duże do nakrycia w wózku na spacerze, tetry ja miałam 25 sztuk i szła jedna po drugiej bo synek często ulewał. Kilka czapeczek, kilka par skarpetek. Tu się uleje mleko, tu kupa po pachy, tu siku przecieknie i się przebiera maluszka kilka razy dziennie.
Dzięki za odpowiedź. A w nocy jak przykrywalas noworodka spiworek rożek czy jak?
 
Jak było chłodno to trochę go spowijałam dopóki lubił i się nie rozkopywał. Miałam właśnie takie muślinowe duże pieluchy/otulacze z motherhood i dodatkowo kocyk na nóżki, później sam kocyk albo sam ten otulacz, ale już bez spowijania. Kilka razy użyłam rożka poza szpitalem. Ubierałam go w jedną warstwę ubranek i jak była potrzeba to dodatkowo nakrywałam nóżki.
Dzięki za odpowiedź. A w nocy jak przykrywalas noworodka spiworek rożek czy jak?
 
Nie ma co patrzeć, że to maj, wiosna, zaraz lato i dlugi rękawek się nie przyda. Przyda się na pewno, w ostatnich latach przecież bywa cieplej w październiku niż w maju. Noworodki mają często zimne dłonie i stópki, chociaz nie jest im zimno, nie mają rozwiniętej termoregulacji. Sprawdza się karczek. No i lepiej żeby było dziecku często zbyt chłodno niz zbyt ciepło [emoji846]
 
Rodzisz na początku czy na końcu maja? Ja mam termin na 1 czerwca więc moja wyprawka pewnie w większości się powtórzy po synku. Bliżej terminu mogę podpowiedzieć ile mniej więcej mam ubranek i jakich, ale to pod koniec marca dopiero.
 
Ja polecam na lato zamiast kocyków otulacze z tuli. Jeśli będę miała 3 dziecko to napewno je kupię 😄 . Moje dzieci rodziły się w maju. Żadnemu nie kupowałam rożka , chociaż babcie narzekały że dawniej dzieci się w rożkach nosiło 🤪 a co wyprawki to tak jak dziewczyny pisały musisz mieć coś i na chłodniejsze dni i na upały , dla mnie najwygodniejsze były kopertowe body lub kaftaniki i półspiochy lub leginsy(spodenki) z szeroką gumka w pasie żeby nie ściskało brzuszka , i takie niedrapki na rączki na wszelki wypadek
 
reklama
Do góry