reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka!!!

No to wkleje wam moje notatki, z góry mowie, ze podpatrywałam liste i pisałam to co uważam za potrzebne u nas. ewentualnie zapisywałam tez kaprysy (np bldachim od łóżeczka)

co do szpitala nie spisywałam jeszcze, bo wiem, ze tu w de nie wiele mi trzeba... i dla mnie i dla dziecka ;)

SPANIE
łóżeczko
materac
prześcieradło
pościel
kocyk cienki
kocyk gruby
poduszka z kołderką
ochraniacz
baldachim
rożek
smoczek

PIELĘGNACJA

pampersy
pieluszki tetrowe
chusteczki nawilżające
komoda z przewijakiem
wanienka
stojak pod wanienkę
wkładka do wanienki
myjka
ręcznik
płyn do kąpieli
oliwka
krem do pupy- Bephanten albo Sudocrem
krem do twarzy na każdą pogodę
szczoteczka do włosów i grzebyk
nożyczki lub cążki
patyczki higieniczne
płatki bawełniane
gaziki jałowe
sól fizjologiczna
Octanisept
Paracetamol
termometr do wody
termometr dla maluszka

DO KARMIENIA
Biustonosz (?)
Wkładki laktacyjne
Osłonka na piersi
Krem na brodawki
Butelki
1op. mleka modyfikowanego (na wszelki wypadek)


DODATKOWE
wózek
nosidełko
karuzela do łóżeczka
niania
proszek do prania dzieciowy + płyn do płukania
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mi przydawaly sie tez takie podklady co sie daje na lozko, uzywalam do przewijania, i jk szlismy w gosci to zawsze mialam w torbie, co by nie zaliczyc wpadki a przy maluchach nietrudno o to, np jak sie przewija chlopca to jk tylko powietrze sie dostaje to od razu sik jest, nie wiem jak przy dziewczynkach

Jak zaczne was zameczac to piszcie przystopuje ale na prawde uwielbiam ten temat, wszystko zawsze sie staram podeprzec doswiadczeniem swoim, bo niektore rzeczy na prawde kupilo sie nie potrzebych, albo gdyby ktos mnie nakierowal od razu to nie kupowalabym ilus rzeczy po drodze tylko od razu rzecz docelowa
 
bozka z tym aspiratorem do odkurzacza to mnie zastrzeliłaś- nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje:szok: :-D
 
Jesli chodzi o oslonki na piersi to patrzcie na rozmiar zeby byly te najmniejsze s, bo sa rozne i mi m kupil jak bylam w szpitalu i kupil za duze, nie mozna nawet bylo wsadzic do buzi i mialy za duze dziurki
 
Czarnulka widzę ze ty jak i ja w de mieszkasz. Masz rację do szpitala to rzeczy na wyjście tylko potrzebne są. W szpitalu wszystko dostaniesz. Łącznie z pampersami chusteczki itd. Dzidzie Ci cała ubiora. A przy biustonoszu się na zastanawiaj. Do karmienia są super. Kup dwa na zmianę żeby mieć. Potem ewentualnie możesz zawsze dokupić. Do karmienia nie masz niczego do sterylizacji? Tzn. Smoki ewentualnie butelki? Ja do mikrofalówki takie cos kupiłam. 10 euro i się super sprawdza. I jeszcze jedno dla Ciebie w szpitalu tez wszystko jest. Pielęgniarki wszystko przynoszą np. Krem na sutki czy nakladke na sutki. Idziesz pytasz i masz. Podkłady po porodzie są w szafce w łazience i codziennie je uzupełniają. Jedyne co to do swojej listy możesz do szpitala dopisać majtki bawełniane wygodne. Po porodzie dostaje się takie siatkowe od nich ale ja je tylko do wieczora pierwszego dnia miałam. Pozdrawiam
 
co do karmień...ostatnio zapisałam sie do grupy na fb o KP...chciaam zasięgnąć informacji i podszkolic sie na sucho :D

i tam mi mówią ze ja nawet z wciągającymi sie sutkami mam próbowac bez tych nakładek...bo dziecko samo sutki wyciagnie, a jak sie przyzwyczai do teg gumy to potem nie bede mogła malucha odzwyczaić
 
reklama
Nakladki nie sa po to zeby je od razu zakladac, tylko jak juz dziecko tak zmasakruje sutki zeby dac im troche odetchnac, na prawde przynosi ulge, a jesli zastosuje sie co ktores karmienie to dziecko sie nie przyzwyczai

Kremy do brodawek polecam, jednak stosowalam rozne i najlepsze okazalo sie wlasne mleko, teraz tez zakupie jakis krem ale juz jeden, glownie bede bazowac wlasnie na mleku

Ten aspirator do okurzacza u niektorych dzieci sie sprawdza, bo dzieci lubia taki dzwieki, np ja jak musialam sie gdzies ubrac a sie spieszylam to wkladalam makego do bujaczka dawalam przy wejsciu do lazienkivi wlaczalam mu suszarke, on sluchal a ja sie szykowalam, jednak odkurzacza sie bal
 
Do góry