reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka!!!

Jest co się przejmować, bo mam dwie koleżanki, które karmią tylko piersią z prawidłowym sutkiem.
Druga mają z wciągniętym i nie udało się nauczyć dziecka, żeby ssało.
Więc problem jest realny. (Wygląda to potem strasznie, gdy jedna pierś jest ogromna, karmiąca, a druga obkurczona, bez mleka już.. Wiem, że estetyka to rzecz drugiej wagi, ale jednak nie pogodziłam się do końca ze zmianami w moim ciele i nie chciałabym do rozstępów i brzucha dorzucać jeszcze takich piersi).

A przedłużka do body, to takie coś do wpinania w kroku.
Mi będzie potrzebne, bo w standardowym body nie zmieszczę wielorazowej pieluchy. Z przedłużką powinno się udać.
Tak doczytałam na innym forum. Poza tym, ponoć pozwala to na dłuższe użytkowanie body, gdy dzieciak rośnie i na długość już wyrasta, a rączki jeszcze mu się mieszczą. :tak:
 
reklama
Co do sutków, to koleżanka, ktora tydzień temu odwiedzilam, powiedziała, ze jak polozna po porodzie zobaczyla jej sutki, to powiedziała, ze jeszcze w ciąży mąż powinien byl sie nimi "zająć". Mojemu juz zaczelam o tym mowic :) a jak nie, to zabiorę ze soba termos z kostami lodu albo :baffled: chodzić na bosaka po zimnych plytkach :) z zimna zawsze się ujawniaja :D
 
Powinno się wyciągać do 6 miesiąca ciąży, z tego co czytałam. W ostatnim trymestrze nie wolno już.
Ja próbowałam (taką "strzykawą" do próżniowych pojemników, bo akurat mi rozmiarem pasowała), ale efekt jest na 20-30 sekund.
A gdy ręcznie czasem chcę, to nie mogę, bo boli. Cała brodawka twardnieje i boli przy dotyku. Przeraża mnie to, bo po porodzie pewnie będzie boleć bardziej.. Gryzienie i te sprawy.. a ja już teraz nie umiem jej delikatnie ruszyć. :confused:
 
Rukmini, dzięki za tę przedłużkę do body, nie widziałam jeszcze takiej informacji, a przyda się na pewno skoro też planuję wielorazówki :)

Co do pogryzionych sutków, wiele razy na różnych forach przewijała mi się informacja, że krem z biedronki jest dobry :) nie wiem, jeszcze nie używałam :)

Co do poduszki - czytałam gdzieś, że maluch nie powinien leżeć na poduszce, tylko całkiem na płasko.
 
Dziewczyny bardzo fajna ta przedluzka do body .natomiast nie wudaje mi sie,żeby byla szczegolnoe potrzebna przy pieluchach woelorazowych.Moja szwagierka takich uzywala i nie bylo problemuu,zeby nie zmiescila sie taka pielucha w bodziaka .Ona sobie je bardzo chwali ja natomoast nie wiem czy sie na nie zdecyduje ale tylko z powodu wygody mojej...pampers z kupka do kosza wyrxuce i po sprawoe a tu jednak troche wiecej pracy jest pptrzebne. Acha ona wklady kupowala potem w ikei takie reczniczki male za 1zl one chyba są. .bo te wklady wiem ze bywaja bardzo drogie. Generalnie napewno to jest fajna sprawa;-) zostając przy temacie pupek niemowlaków ja przy pierwszym dziecku uxywalam masci przepisanej przez pediatre i bylam bardzo zadowolona..zreszta w szpotalu tez taka dostalam.
 
Ostatnia edycja:
Ja doświadczenia nie mam żadnego, ale na forach polecają przedłużki.
Nie majątek, więc jedną na pewno kupię.

Czytam sporo i większość rzeczy, jak to w życiu, to kwestie indywidualnych upodobań.
I teraz nie wiem, czego ile kupić.. bo jednym pasują body i mają tego całą szufladę, a inni nie używają wcale, bo wolą spodenki i koszulki.
Z rodzajami pieluch to samo. Jednym sprawdza się to, innym coś zupełnie innego.
Chyba kupię mało ciuchów (tzn. takie minimum) i wiele różnych opcji. Głównie noworodkowe. Muszę się przekonać, co mi będzie pasowało, żeby nie wydać kasy na mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Starszemu malcowi będę już kupować wg własnego upodobania.
Tzn. w lumpeksach trochę pobuszuję, bo jak za grosze, to nie szkoda kupić, nawet jak mi coś nie podpasuje.
 
Jesli chodzi o posciel to ja kupilam taki caly zestaw, baldachim ochraniacz, kolderka, poduszka plus posciel do wozka, drugi raz nie dokonalabym zakupu, dla mnie jednak strata pieniedzy, baldachim owszem ladnie wygladal, jednak jak maly podrosl to ciagnal i musialam sciagnac, ochranacz tak ale jak juz dziecko sie obraca itd zeby sie nie uderzalo w szczebelki, zalozylam od poczatku, ale sciagnelam bo zaslanial dziecko, poscieli tez nie uzywalam dlugo, bo poduszka nie wskazana, a przykrywalam kocykiem, z reszta denerwowala mnie ta kolderka bo taka niewymiarowa, niestety przy pierwszym dziecku dokonuje sie takich zakupow ktore byly zbedne
 
reklama
A czym będziecie przykrywać dziecko? kocyk wystarczy czy kołderka? jak to jest?;)
close_btn.jpg
 
Do góry