reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka!!!

reklama
Ja cala ciaze mialam sterczace, a jak urodzilam to sie chowaly, polozna jak przyniosla mi malego na sali popatrzyla na moje piersi i stwierdzila zebym sobie malego potulia bo ja nie bede w stanie karmic, co juz na sali noworodkow polozne nie mogly uwierzyc ze ktos mi tak powiedzial, pierwsze dni to byla mega walka z sama soba, siedzialam dzien i noc i probowalam i probowalam, inne dziewczyny na sali bez problemu karmily a nam nie szlo, w piaty dzien maly zaczal ciagnac, pani ordynator pochwalila za wytrwalosc co dodalo jeszcze takiej energii, a w domu to juz na spokojnie sie zgrywalismy, nie chce mi sie myslec co bedzie teraz bo chyba nie mam tyle samozaparcia co wtedy, no i tyle czasu :)
 
bozka, ale Ty miałaś sterczące i Ci się schowały, to trochę co innego.
Ja mam jedną schowaną. Mam tak całe życie, od podstawówki chyba.
Przed ciążą udawało się ją czasem wysunąć i na minutę, dwie tak zostawała.
Ale w ciąży nie da się. Jak tylko jej dotykam, od razu robi się twarda i nie do ruszenia.
Nie wiem, czy dam radę nią karmić, choć ginekolog ją oglądał i mówił, że powinno się udać.

A wracając do tematu:
Myślicie, że ubranka tak w sztukach, to ile i czego na początek?
Potem na bieżąco będziemy kupować. Ale chodzi mi o takie minimum przed porodem, dla takiego tyciego maluszka.

edit.

Ja kupię kocyki polarowe z IKEA, tak do podkładania podczas karmienia, czy do łóżeczka.
Polar jest zawsze suchy (takie odczucie), uprany schnie błyskawicznie. A zawsze do czegoś się przyda (jak nie dla dziecka, to dla świnek morskich na legowiska).
Chcę też kupić 100% wełniany kocyk.

Podkłady higieniczne pewnie też.
Myślę, czy latem nie zostawiać malucha z gołym tyłkiem na podkładzie czy kocyku polarowym, żeby sobie pupcię wietrzył. Tylko wózek, czy łóżeczko musiałabym jakoś zabezpieczyć.
 
Ostatnia edycja:
Hmm, a ja mam na wpół schowane, ale odpowiednio reagują na zimno i da się je wydobyć w całości wiec nie jest źle, ale to nie zmienia faktu że się martwię...
Ostatnio byłam u koleżanki w szpitalu jak urodziła Wiki... i jak zobaczyłam te wentyle od stara to mi się płakać chciało... Tez chce :( przynajmniej ten "problem" by mi odpadł :(
 
Moje też nie jest całkiem wciągnięta, tylko hmm.. nie wiem, jak to opisać. Ten wystający czubeczek brodawki jest cały schowany.
Kiedyś myślałam, czy nie przebić tego kolczykiem, to byłoby wyciągnięte i po sprawie. Ale jednak się nie odważyłam.

Do wyprawki dorzucam jeszcze "przedłużkę do body" (na początek jedną).
 
Mi sie zrobily jakies wklesniete czy jakos tak, polozna mi mowila, do tego zawsze mialam bolesne piersi w ciagu miesiaca moze z 3 dni byly takie ze nie bolaly, takze walka o laktacje to katorga byla, teraz zmieniam podejscie, karmienie tak ale nie za wszelka cene, wazne jest tez samopoczucie mamy.

Rukmini ja tez chetnie dowiem sie o tej przedluzce do bodow
 
reklama
Dziewczyny nie ma zupełnie co przejmować się kształtem sutek. Ja miałam też takie schowane i karmie małego do tej pory. Ładnie się wyciągnęły. Z tym że mały mi je strasznie poranil na początku i musiałam założyć te nakładki laktacyjne (firma nuk rozmiar M) żeby móc dalej karmić. Trochę się mały do nich przyzwyczaił ale dało radę je odstawić.

Było pytanie o ubranka. Ja tak naprawdę zaczęłam od rozmiaru 56 mniejszych nie było sensu kupować bo dzidzia rośnie bardzo szybko i rodzi się przeważnie około 53 56 cm. Miałam wszystkiego po 7 sztuk. Body, śpiochy, spodenki, kaftaniki. Wszystko 56. A potem systematycznie dokupywalam sobie.

A te przedluzki do body to takie kawałki materiału z zapięciem i można mieć body na dłużej. :)
 
Do góry