reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

<<< Wyprawka >>>

K

karolina22

Gość
Hej Mamusie!! :):)

Mam pytanko...
czytałam kilka postów dotyczących WYPRAWKi...i w sumie to nie wiem w jaki sposób wybrać Najlepsze dla Dziecka rzeczy??... szczególnie chodzi mi o sprzęty codziennego użytku, kosmetyki i przybory toaletowe jak również leki...

Bo np. z tego co czytałm...łóżeczko powinno być z ATESTEM (??)...tak samo przewijak, wózek i nosidełko...chciała bym zapytać czy może wiecie jakie firmy posiadają ten Atest??

Prosze napiszcie w jaki sposób wybrac to co najlepsze, najbezpieczniejsze...ale nie koniecznie najdroższe...

Pozdrawiam Wszystkie Mamusie!! :):)


 
reklama
Hej Karolnia22! Nie wiem czy ten atest to tak naprawde niezbedna rzecz. Wazne jest oczywiscie zeby dziecko mialo najlepsze warunki do rozwoju, ale bez przesady. Kiedys dzieci sie chowaly zdrowo a nasze babcie nie mialy przecierz takiego wyboru co my. Wychowywalo sie nieraz 2-10 dzieci na tych samych rzeczach i bylo ok. Ja idac na zakupy patrze przedewszystkim na to czy mnie samej byloby w tym wygodnie. Patrze tez na to czy jest to wykonane z odpowiedniego materialu. Czy dzidzia nie bedzie sie w tym zbytnio pocic itd. pod wzgledem higienicznym. Jedyna rzecz jaka kupilam z atestem to fotelik samochodowy bo tego wymagaja ponoc przy kontroli na drodze , ale jak mam byc szczera to nigdy mnie o ten atest nie poproszono. Wic nie zamartwiaj sie zbytnio tymi zakupami. Zdaj sie na wlasna intuicje! Na pewno nie kupisz czegos w czym by ci samej bylo niewygodnie. Pozdrowionka papa :laugh:
 
Acha! co do kosmetykow. Mialam rozne przy pierwszym dziecku, ale najlepiej sprawdzilo sie polskie "BAMBINO". Ale to tez kwestia gustu no i oczywiscie skory maluszka.PAPA.
 
Hej Dziewczynki :D :D :D :D :D :D
...dopiero mąż do kompa mnie dopuścił...
...dzięki że odpowiedziałyście :):)
Wiecie ja troche sie boje (ale chyba każda z nas tak ma) że kupie coś co mogłoby zaszkodzić dziecku...
np. lekarka nastraszyła mnie, żeby kosmetyków nie kupować dopóki Dzidzia sie nie urodzi...bo można spowodowac jakieś uczulenie...a szczególnie wtedy gdy któś w rodzinie jest na coś takiego uczulony...a u mnie niestety tak jest :(:( słyszalam również, że tak samo może być z pieluszkami, ze niektóre dzieci mają uczulenie na jednorazowe (typu pampers), i trzeba im zakładać tetrowe...tak samo z bucikami czy ubrankami ...

Chodze troche po sklepach we Wrocławiu ale wszystkie "rady" sprzedawców (z tego co zauważyłam), skłaniaja sie do rzeczy najdroższych...wydaje mi sie że oni chcą tylko jak najwięcej zarobić...i nie ważne czy sprzedają odpowiednie rzeczy
...nie wiem czy Wy też coś takiego zauważyłyście...



Beacia a chyba zastosuje sie do Twojej rady i będe kupować to w czym ja czuła bym sie dobrze...

Trzymajcie sie Mamusie :):) papa
 
hmmm... jak to jest z tymi lozeczkami? Rodzice mi namacili - strasznie podobal mi sie Klups, ale jest zrobione z drewna sosnowego :( moj Tata mowi, ze tylko z bukowego drewna powinno sie robic lozeczko dla dziecka, bo sosna jest za miekka i zadziera sie...
a jak patrze na lozeczka czy to Drewexu, czy Klups itd. to prawie wszystkie sa sosnowe :(
i badz tu madry ::)
 
Ja jeszcze nie w temacie, jesli chodzi o łożeczka
wiem tylko tyle, że mój mąż sam zrobi łóżeczko dla naszej Księżniczki
 
reklama
Do góry