reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Słabo mi się robi jak to wszystko czytam.Jestem w 1 ciąży i przeraza mnie to wszystko. Martwie sie czy wszystko kupie czy sobie poradze.
 
reklama
Słabo mi się robi jak to wszystko czytam.Jestem w 1 ciąży i przeraza mnie to wszystko. Martwie sie czy wszystko kupie czy sobie poradze.

Ja w pierwszej ciąży kupowałam wyprawkę po trochę praktycznie od 4 miesiąca ciąży żeby dać radę :) Przesądy przesądami, nie należy się nimi sugerować. Powiem szczerze,że zdążyłam ze wszystkim tylko dlatego,że kupowałam przez cały okres ciąży, bo potem nie dałabym rady. Potem urodziłam 6 tygodni przed terminem,więc myślę sobie,że kupowanie wyprawki w 8 miesiącu ciąży,to jest spore ryzyko :D
Teraz też zaczynam sobie kupować po troszeczkę i tak będę kupować,aż do końca ciąży. Obstawiam,że znowu urodzę 4-6 tygodni przed terminem,więc chcę mieć wszystko gotowe, wyprane i przygotowane już w sierpniu.
A tak ogólnie jak podsumowałam koszt wyprawki, to myślałam,że zemdleję hehe.
 
No właśnie dziewczyny ja mam bardzo mało miejsca w sypialni ale myślałam o łóżeczku,żeby było na dłużej... Dlaczego te ochraniacze nie mogą być ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
"w okresie od 1985 do 2012 roku doszło do 48 śmierci niemowląt, których przyczyną były ochraniacze do łóżeczek dziecięcych. Kolejne 146 dzieci uległo podduszeniu lub zadławieniu".

Tutaj więcej
Link do: Naukowcy ostrzegają: ochraniacze na łóżeczko są niebezpieczne

Odnośnie fotelików to jest dość skomplikowany temat, trzeba się w niego wgryźć. Ja sama do końca się nie znam, jest fajna grupa na FB Społeczność Osiem Gwiazdek i tam doradzą.
Te foteliki z wózków 3 w 1 nie są dobre, bo nie mają żadnych atestów. Też nie poleca się kupowania używanych fotelików, bo to może być niebezpieczne dla dziecka.

4BoJp1.png
 
"w okresie od 1985 do 2012 roku doszło do 48 śmierci niemowląt, których przyczyną były ochraniacze do łóżeczek dziecięcych. Kolejne 146 dzieci uległo podduszeniu lub zadławieniu".

Tutaj więcej
Link do: Naukowcy ostrzegają: ochraniacze na łóżeczko są niebezpieczne

Odnośnie fotelików to jest dość skomplikowany temat, trzeba się w niego wgryźć. Ja sama do końca się nie znam, jest fajna grupa na FB Społeczność Osiem Gwiazdek i tam doradzą.
Te foteliki z wózków 3 w 1 nie są dobre, bo nie mają żadnych atestów. Też nie poleca się kupowania używanych fotelików, bo to może być niebezpieczne dla dziecka.

4BoJp1.png

Teraz coraz częściej można spotkać bezpieczne foteliki w zestawach 3w1 np. Cybex albo Maxi Cosi. Trzeba po prostu sprawdzić przed wyborem wózka 3w1 jaki fotelik jest dołączny.
 
Na pewno nie kupuj kołderki i poduszki :) To Ci powie chyba każda położna. Taki maluszek dla bezpieczeństwa powinien spać w rożku lub śpiworku. Kołderkę i poduszkę kupisz sobie po roku. Ja osobiście też patrzę zawsze z przerażeniem na dzieci śpiące w łóżeczkach obłożonych takimi ochraniaczami na szczebelki. To wygląda ładnie,ale też nie jest bezpieczne.

Dużo rzeczy z pierwszej wyprawki wcale mi się nie przydało,albo przydało się po wielu miesiącach.

Warto kupić dobrej jakości laktator,ale w tym przypadku ile mam,tyle zdań.

Ja postanowiłam nie kupować tym razem łóżeczka. Myślałam o kołysce,ale przeraża mnie właśnie to,że jest obłożona materiałem,więc najprawdopodobniej zdecyduję się na mobilny kosz na kółkach. Łóżeczko kupię po kilku miesiącach.

Monitora oddechu nie miałam i raczej nie kupię :)

Komplet kilku sprytnych butelek różnych firm na pewno kupię,a w tym jedną samopodgrzewającą,albo termoaktywną.

Ubranka - to wiadomo. Kup jednak trochę w rozmiarze 56 żeby nie okazało się potem,że zaraz po wyjściu ze szpitala musisz biegiem lecieć do sklepu,bo wszystkie ubranka są a duże :)
Ja dostałam trochę ubranek na rozmiar 50 i 56 od koleżanki i mi to uratowało tyłek :) Teraz jednak kupię tylko na 56.

Kup sobie też maść na brodawki. To może bardzo pomóc na początku.

Reszta listy chyba ok :)
Ja akurat przy dwójce miałam od razu poduszke i kołdrę i polozna która przychodziła nigdy nie mówiła ani jednego złego slowa ze tak nie może być ...a co do ochraniaczy oczywiście mogą być do póki dziecko nie zacznie się obkrecac z pleców na brzuch ... Wtedy lepiej zdjąć

Szczęśliwa Mama [emoji176][emoji176]od 5 lat [emoji173][emoji173][emoji173]
 
Ja też miałam z tymże moja córka jednak śpi w śpiworku, bo kołderka rozkopywała i marzła, chciałabym wiosną zacząć kołderkę jej dawać.
 
Dziewczyny, ja tak sobie myślę,że w zimie wózkiem dużo jeździć nie będę za to z pewnością bardzo potrzebne będzie nosidełko/fotelik do samochodu
emoji6.png
macie jakieś sprawdzone marki, modele ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Cybex i maxi cosi, to najpopolarniejsze marki i z testami bezpieczeństwa. Mają wysokie noty w testach ADAC - w necie można obejrzeć film z testu zderzeniowego i poczytać za co dostał ile *. Do tych foteli można dokupić bazę do auta - co zwiększa wygodę.
Najlepiej wybrać się do sklepu eksperckiego i poprzymierzać do auta jaki fotel o baza pasuje.
W Warszawie są np tylem.pl i 8 gwiazdek.

Foteliki z zestawów 3w1 czasami sa ww firm, ale czesto też no name . One mają różne naklejki i niby spełniają normy UE jeżeli chodzi o foteliki, ale nie wiadomo jak zachowają się podczas wypadku, czy podzas zderzenia nie rozpadną się na kawalki.
 
Super ze piszecie o wyprawkach, zaczynam zaraz 22tydz a mało co mam [emoji23] wozek chociaż wybrany Anex Sport 2w1, do tego dokupujemy fotelik Cybek Aton 5, najlepiej oceniany. Polecam dokupić fotelik osobno, tak jak dziewczyny pisały wyżej, zwykle te zestawy 3w1 nie maja atestów


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Super ze piszecie o wyprawkach, zaczynam zaraz 22tydz a mało co mam
emoji23.png
wozek chociaż wybrany Anex Sport 2w1, do tego dokupujemy fotelik Cybek Aton 5, najlepiej oceniany. Polecam dokupić fotelik osobno, tak jak dziewczyny pisały wyżej, zwykle te zestawy 3w1 nie maja atestów


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Atesty mają, ale nie mają testów bezpeczeństwa i tak jak pisałam, nie wiadomo jak bedą się zachowywać podczas wypadku. Czy nie rozpadną się podczas zderzenia.

Na 1 stronie jest fajna lista wyprawki dla malucha.
 
Do góry