reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowe szaleństwo ^^

czyli jak uznamy ojcostwo, a tak będzie to wliczają ojca zarobki ??
my też chcemy przynajmniej stan surowy zamknięty zrobić za gotówkę.

Tak wtedy jest uznane ojcostwo i liczą was wszystkich razem . Ale u nas Adrian nie wyobrażał sobie zeby karim miał moje nazwisko , bo przecież to jego syn i nie było mowy o innym układzie :) teraz zrobimy to samo , ze wcześniej pójdziemy do urzędu . Oni jeśli będziecie osobno to bedą zadawać głupie pytania czy jesteście razem , czy alimenty sa itp . Ja nie chciałam z Adriana takiego robić , No i on by mi na to nie pozwolił . W dupie mam te pieniądze jeśli mam Adriana oczernić .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Uznanie ojcostwa a samotne wychowywanie to inny temat. My uznawalismy ojcostwo przed porodem, ma to na celu, że po porodzie jak będziesz się źle czuła (a nie macie ślubu) to tata może sam zarejestrować dziecko. I tyle.
A czy dochód będzie liczony z tatą czy bez to już jest inny temat. Niektórzy do rocznego zeznania pit rozliczaja się jako samotni rodzice z dzieckiem, bo to wychodzi korzystniej lub wykorzystują to przy składaniu podania do żłobka/przedszkola, aby zwiększyć szansę.

f2w33e3k0rq6mc1d.png

Moze i inna sprawa wg dokumentów ale nam jak uznali ojcostwo to potem jak byłam po becikowe do Karima to juz sprawdzili i mówią tutaj ojciec uznany czyli państwo żyjecie razem czyli jedna rodzina . I tak rozliczali . Pewnie gdybym sie upierała to by rozliczali osobno ale bym musiała powiedzieć ze nie jesteśmy razem a przdciez jesteśmy [emoji3]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak wtedy jest uznane ojcostwo i liczą was wszystkich razem . Ale u nas Adrian nie wyobrażał sobie zeby karim miał moje nazwisko , bo przecież to jego syn i nie było mowy o innym układzie :) teraz zrobimy to samo , ze wcześniej pójdziemy do urzędu . Oni jeśli będziecie osobno to bedą zadawać głupie pytania czy jesteście razem , czy alimenty sa itp . Ja nie chciałam z Adriana takiego robić , No i on by mi na to nie pozwolił . W dupie mam te pieniądze jeśli mam Adriana oczernić .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie ulega wątpliwości, że Niunia ma mieć nazwisko ojca, a i ja bym nie chciała mówić nic co by nieprawda było. To tylko tysiąc :) Stać nas :)
 
A co do nazwiska to namawialam meza przed dotarciem do ratusza ze moze bd male Dudziczki to mi pow ze albo jego nazwisko albo dupa ze slubu[emoji12] ja ewentualnie moglam sb 2 zabrac ale kto by tyle pisal! Za to szwagierka namawia narzeczonego na to zeby jej nazwisko mial bo ona chce zostawic (robi sie znane i dlatego chcę),ale koledzy mu tak dogryzaja ze zdziwie sie jak sie zgodzi na ten pomysl. Zreszta nie podobał mu się od początku ale ona jest uparta. Mówimy jej ze moze zostac przy swoim przecież i nikt jej zmieniac nie kaze albo niech pisze 2. Ciekawe na czym stanie

f2w3d5qpg42bnawz.png
 
No tez sie tak zdarza. Zwykle chyba jesli nazwisko pana jest smieszne, kreujące albo mega się im razem podoba[emoji12] lub mama zapracowala na nazwisko.
Moja kolezanka wychodzi z zalozenia ze ona mizeria nie bd i Ogórek nie przyjmie i on ma po niej brac hehhe
A jedna kobita miala na nazwisko Fiut i przyjela po mezu a raczrjedolozyla sobie Chudy [emoji23]

f2w3d5qpg42bnawz.png
 
reklama
dobre nazwiska :-D

Fiuta znam :-) :) ja wzięłam nazwisko męża, chociaż nie mogę się wciąż przyzwyczaić :p no, ale jeszcze dużo czasu od ślubu nie minęło
 
Do góry