reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

Szczebiotka mojej na dwa latka chciałam sprawić prezent - nowe łóżko :-)
Oliwia też wolała jeździć w naszą stronę, wózek mamy 3 częściowy - gondola, spacerówka, nosidełko (fotelik) do 13 kg. Prampol - producent wózków i akcesoriów dziecięcych - wozki-glebokie - twister tylko w kolorze granat/niebieski. Tylko torba niestety mi się tak od kół poprzecierała że musiałam ją wyrzucić :/
 
reklama
Kania fajny wozeczek:-) Moja torba na zakupy też do wymiany ale to moja wina bo ją przeciążałam niemiłosiernie i dół się trochę przetarł
My z łóżkiem dla Szczepcia poczekamy pewnie do sierpnia przyszłego roku bo jest możliwość, że znowu będziemy się przenosić a szkoda np znieszczyć podczas przeprowadzki
 
Moja Maja ma juz prawie 8 lat a dalej w nocy wedruje po łózku :-D
teraz mają każde swoje łózko z ikei bo sie spokojnie mieszczą... oczywiście z barierkami... Adama do dużego łóżka przesadziliśmy dopiero jak miał już ze 3 lata - tak to wolałam, żeby był bezpieczny w tamtym dziecinnym... oczywiście miał wyjęte szczebelki i sam wychodzil, zeby nie trzeba było go dźwigać.... a teraz mlode to nie wiem jak będzie - może trochę przeorganizujemy mieszkanie, ale to zobaczymy jeszcze....

ja tez jestem fanką mebli z ikea, uważam, ze dobra jakość i rozsadna cena ;)

Szczebiotka - my właśnie przy Adamie dokupowaliśmy tylko kilka nowych rzeczy, tak to wszystko miał po siostrze... oczywiście to co nie było różowe :-D
to ciekawe czy znowu się będziecie przenosić ;) ale póki dzieci małe to nie ma chyba takiego problemu, co?? jak sie zacznie szkoła czy coś to pewnie będzie gorzej....
 
Ja jesli chodzi o kupowanie wyprawki to na pewno jeszcze poczekam. Ze wzgledu na krwiaka i wciaz zagrozona ciaze boje sie cokolwiek kupowac. Jakby cos sie stalo byloby mi trudniej patrzec na te wszystkie rzeczy.
Oczywiscie patrze sobie w necie czasem na ciuchy i wozki i szczerze wam powiem, ze nie mam kompletnego pojecia co ile mi bedzie potrzeba, co jest najlepsze itd. wiec na pewno bede sie was pytac o szczegoly pozniej:)
No i niestety uwielbiam zakupy wiec jak juz wpadne kiedys w ten wir to ciezko bedzie mi sie oderwac:)
 
noelka- jeżeli chodzi o ciuszki dla noworodka to dużo ich nie trzeba kupować w jednym rozmiarze bo dziecko szybko rośnie, natomiast po ukończeniu 2 lat można zaszaleć z ubrankami bo dziecko wolniej rośnie :-) ale ja też zacznę kupować gdzieś około 5-6 miesiąca ciąży :-)
 
Szczebiotka, ja myślę pomału o wyprowadzeniu Wojtusia z naszej sypialni, wolę to zrobić teraz, żeby było bez stresu jak pojawi się drugie dziecko. A łóżeczko to koniecznośc, bo w swoim i tak Wojtuś nie śpi (tylko oczywiście z nami);) Co do wózków to ja mam taki: Producent w
 
ja większość rzeczy mam z resztą poczekam aż będziemy wiedzieli kogo noszę pod sercem:)

Co do wózka to my mamy stokke i zostawiam go bo nie potrzebujemy dużej gondoli ze względu na porę kiedy rodzimy:-Dzresztą jako wózkow maniaczka pewnie jeszcze będę szaleć w tym temacie:D
 
Noelka nie martw się, ja mam listę rzeczy niezbędnych, taka szczegółową (z gąbkami itp) i pewnie nie ja jedna, jak będziemy bliżej rozwiązania to wrzucę na pewno.


Agula ja mam nadzieję, że za rok to już ostatnia na 6-7lat, może już nawet do własnego domku no ale zobaczymy jak to będzie.


Ulkan zdjęcie mi się nie wyświetla:(
My Szczepka przerzuciliśmy do osobnego pokoju jak przestałam karmić, jak miał 7mc . W sumie nie żałuje choć do niedawna zdarzało się, że większość nocy spędzałam u Niego w pokoju na kanapie przy łóżeczku bo nie umiał zasypiać sam, trzeba go było za rączkę trzymać a w nocy potrafił się budzić kilka razy. W marcu jak dowiedzieliśmy się o drugiej ciąży postanowiliśmy nauczyć Go zasypiać samego, pierwsze dni były straszne, on płakał u siebie a ja pod drzwiami ale co dnia było lepiej i w sumie nicałe 2tygodnie nawet nie marudził. Od tego czasu zupełna zmiana, w nocy nawet jak się obudzi to albo sam zasypia albo wystarczy smoczka dać (no chyba, że jest chory) po południu też się skończyły awantury, zostawiam go samego, włączam kolysanki i jak zaśnie przychodzę przykryć.
Teraz też mamy w planie ok6 miesięcy Kryszunkę w naszym pokoju trzymać a potem dzieciaki razem no ale zobaczymy jak to w praniu wyjdzie
 
Co do Emmaljungi to chcę kupić jedynie gondolkę - używaną :) potem będę szaleć ze spacerówkami :-D
Uwielbiam ładne wózki.... Ale zależy mi na wygodnej i prostej gondoli. Ja biorę pod uwagę to, że równie dobrze mogę urodzić w styczniu więc gondola będzie potrzebna. Pierwszej ciąży nie donosiłam, bardzo chciałabym, żeby teraz było ok, ale niestety nigdy nic nie wiadomo.... Uważam, że gondola, mimo że mamy termin na marzec jest potrzebna - przecież w marcu czasem śnieg pada :-D
Co do łóżek i spania dzieci... Moja córa od 2 roku życia śpi w łóżku z ikei kritter. Ma barierkę, mała nie wypada z niego :)
Teraz ma 4 lata, więc już się nadaje na górę piętrowego.
Kupowanie wyprawki - chcę mieć wszystko gotowe już w grudniu... Cały pokój, ubranka, wózek, pampersy - wszystko na miejscu. Z Tosią w 28tc wylądowałam w szpitalu i z przygotowań były nici :baffled: dobrze, że wózek kupiłam szybciej, bo inaczej musiałabym liczyć na gust innych...
Ja niestety ubranek nie odzyskam, bo od koleżanki poszły dalej.
Przepraszam, że odpisuje, nie uwzględniając Waszych nicków, czy nie cytując wypowiedzi... Jeszcze słabo Was znam, także z tym forum mam problemy :baffled: ale postaram się poprawić :tak:
 
reklama
oj bede sie doswiadczonych mam radzic w tym temacie bo tak jak noelka nie mam zielonego pojecia co gdzie ile i jak...
 
Do góry