reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyrostek płciowy

Kaszo

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2018
Postów
16
Cześć dziewczyny. W 12 tc i 2 dni lekarka na prenatalnych zaskoczyła mnie rozpoznając płeć dziecka- chłopiec. Słyszałam o metodzie na podstswie kąta wyrostka płciowego do kręgosłupa. Nie było jeszcze widać "sprecyzowanych" narządów, zasugerowała, że kształtuje się dzidziuś w strone męską. Mimo, że nie dała pewności, jednak ja oczywiscie zdążyłam się już bardzo chłopczykowo nastawić, mimo iż planowałam zaczekać do potwierdzenia. Jak było u Was?
 
reklama
Cześć dziewczyny. W 12 tc i 2 dni lekarka na prenatalnych zaskoczyła mnie rozpoznając płeć dziecka- chłopiec. Słyszałam o metodzie na podstswie kąta wyrostka płciowego do kręgosłupa. Nie było jeszcze widać "sprecyzowanych" narządów, zasugerowała, że kształtuje się dzidziuś w strone męską. Mimo, że nie dała pewności, jednak ja oczywiscie zdążyłam się już bardzo chłopczykowo nastawić, mimo iż planowałam zaczekać do potwierdzenia. Jak było u Was?

Witaj :) u mnie w 12+3 tyg na usg prenatalnym lekarz stwierdzil na 90% chlopca z czego bardzo sie z mezem ucieszylismy bo w domu mamy dwie coreczki :) w 19+3 tyg plec potwierdzona na 100 %
 
W drugiej ciąży w 12 TC usłyszałam że dziewczynka, na prenatalnych ok 20tc lekarz powiedział że chyba chłopiec ale nie ma pewności że to zgledu na ułożenie.prowadzaca była pewna że dziewczynka.W 35tc okazało się że chłopiec na 100%
W trzeciej ciąży na badaniach prenatalnych ok 13 TC usłyszałam że prawdopodobnie dziewczynka.Wynik potwierdzony - kariotyp żeński. Także to chyba różnie bywa ...
 
Na 1 prenatalnych wyrostek płciowy ewidentne rownolegle do kręgosłupa - dziewczynka. Potwierdziło się w 18tc i później na 2 prenatalnych.
 
Gratulacje:) a bylo już coś widać czy tylko na podstawie kąta?

Raczej na podstawie kata, bo w tych tygodniach plec jeszcze nie jest do konca uksztaltowana :) u mnie akurat idzie bardzo do gory :D ale tez duzo zalezy od sprzetu i lekarza.
20180608_175949_Film1-1.jpg
 

Załączniki

  • 20180608_175949_Film1-1.jpg
    20180608_175949_Film1-1.jpg
    545,8 KB · Wyświetleń: 15 035
W 12+0 na USG prenatalnym lekarz powiedział, że dziecko ewidentnie bardzo chce być chłopcem. W 16 tc już miałam potwierdzone na 100% że to chłopiec.
 
Cześć dziewczyny. W 12 tc i 2 dni lekarka na prenatalnych zaskoczyła mnie rozpoznając płeć dziecka- chłopiec. Słyszałam o metodzie na podstswie kąta wyrostka płciowego do kręgosłupa. Nie było jeszcze widać "sprecyzowanych" narządów, zasugerowała, że kształtuje się dzidziuś w strone męską. Mimo, że nie dała pewności, jednak ja oczywiscie zdążyłam się już bardzo chłopczykowo nastawić, mimo iż planowałam zaczekać do potwierdzenia. Jak było u Was?
U mnie w 1. ciąży między 12 a 14 tc było wiadomo że chłopiec i lekarz w ogóle nie miał wątpliwości.

Teraz w trzeciej w 12 tc wyrostek niewiele ale jednak odstawał lekarz sugerował chłopca a USG w 20 i 30 tc potwierdziło.
 
reklama
Dziś jestem zaskoczona do kwadratu. Byłam na usg u prowadzącej i wedle założeń szukalysmy chlopca. Ani moszny, ani pylka widać nie było. Widoczne 2 dlugie kreski między nogami. Zdjecie zrobione jakby dziecko usiadło na ksero. Czyli 50 na 50. Czekam dalej, najważniejsze ze wszystko dobrze.
 
reklama
Do góry