reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki progesteron, niska beta

S

Slonce2022

Gość
Cześć dziewczyny,
Miałam owulację między 16-18.08, wszystko potwierdzone monitoringiem. Pokusilam się dzisiaj i zrobiłam betę HCG - 0,2 i progesteron 19,90. Wiem, że jest trochę szybko wykonałam badanie, jednakże chciałam Was zapytać, co sądzicie o tym wyniku? W legendzie jest, że z bety HCG nie jestem w ciąży, a progesteron wskazuje na I trymestr. Dziękuję za odpowiedzi i życzliwość.
 
reklama
Progesteron wskazuje jedynie, że owulacja się odbyła. Jest on jak najbardziej prawidłowy dla fazy lutealnej.
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-08-26-16-32-38-96_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-08-26-16-32-38-96_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    150,4 KB · Wyświetleń: 113
Rozumiem, że nie miałaś monitoringu cyklu i datę owulacji wyznaczyłaś na podstawie kalendarzyka i/lub pomiaru temperatury i/lub wykonując test LH.
Zatem dopóki nie ma @, to jest szansa na ciążę. Jeśli owu była 18.08, to w niektórych przypadkach pozytywny test wyjdzie dopiero 2.09.
 
Rozumiem, że nie miałaś monitoringu cyklu i datę owulacji wyznaczyłaś na podstawie kalendarzyka i/lub pomiaru temperatury i/lub wykonując test LH.
Zatem dopóki nie ma @, to jest szansa na ciążę. Jeśli owu była 18.08, to w niektórych przypadkach pozytywny test wyjdzie dopiero 2.09.
Tak jak pisałam w pierwszym poście - wszystko potwierdzone monitoringiem cyklu, u lekarza na USG. Stąd wiem kiedy była owulacja :)
 
Tak jak pisałam w pierwszym poście - wszystko potwierdzone monitoringiem cyklu, u lekarza na USG.
Masz jeszcze czas w tym cyklu :)
Twój poziom progesteronu nie mówi nic innego niż to, że jest prawidłowy aby utrzymać ewentualną ciążę. Ale na podstawie samego wyniku progesteronu nie możesz doszukiwać się ciąży, tym bardziej, że masz czarno na białym wynik bhcg, że w ciąży na razie nie jesteś.
 
To dość duża rozbieżność - 3 dni.
Czas implantacji (od zapłodnienia/owulacji) wynosi od 6 do 12 dni. Dopiero wówczas organizm zaczyna produkować betę. Aby była wykrywalna przez testy ciążowe musi upłynąć dodatkowe 2 dni. Zatem najwcześniej test wyjdzie Ci pozytywny po 8 dniach od 16.08, a najpóźniej powinien wyjść 14 dni po 18.08.

Moim zdaniem za wcześnie testujesz. Zrób test w terminie @ - najwcześniej 30.08
 
Masz jeszcze czas w tym cyklu :)
Twój poziom progesteronu nie mówi nic innego niż to, że jest prawidłowy aby utrzymać ewentualną ciążę. Ale na podstawie samego wyniku progesteronu nie możesz doszukiwać się ciąży, tym bardziej, że masz czarno na białym wynik bhcg, że w ciąży na razie nie jesteś.
Owulację już miałam, więc chyba zatem cykl stracony :(
 
reklama
To dość duża rozbieżność - 3 dni.
Czas implantacji (od zapłodnienia/owulacji) wynosi od 6 do 12 dni. Dopiero wówczas organizm zaczyna produkować betę. Aby była wykrywalna przez testy ciążowe musi upłynąć dodatkowe 2 dni. Zatem najwcześniej test wyjdzie Ci pozytywny po 8 dniach od 16.08, a najpóźniej powinien wyjść 14 dni po 18.08.

Moim zdaniem za wcześnie testujesz. Zrób test w terminie @ - najwcześniej 30.08
Dziękuję
 
Do góry