reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie CRP po antybiotyku

Hairqueen

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
30
Hej dziewczyny . Jestem w 35 tc i tydzień temu przed antybiotykiem moje CRP wyniosło 11.0 . W piątek skończyłam antybiotyk , poszłam dziś na badanie i moje CRP wyniosło 23.2 ...
powiedzcie czy może to grozić wczesnym porodem albo czymkolwiek dla dziecka ? Czy mogą w takiej sytuacji polozyc mnie do szpitala ?
 
reklama
Ja miałam całą ciążę podniesione crp w granicach do 40... Byłam w szpitalu, podawali leki bo niby infekcja i finalnie wypisali z takim samym wynikiem. Lekarze mówili, że w ciąży jeśli nie ma jakiś objawów chorobowych się crp nie bada, bo nie jest miarodajne. Może być podniesione przez sam stan w jakim sie jest.

Oczywiście trzeba z lekarzem porozmawiać, ale nie zamartwiaj się, to nie jest bardzo wysokie. Ja nie mogłam nic na ten temat znalezc i mogłam zapomnieć o śnie z nerwów...

Napisz jeszcze na co brałaś antybiotyk ?
Przy zakażeniach bakteryjnych crp jest dużo wyższe, a takie wskazuje na wirus..
 
reklama
Hej. Trafiłam do szpitala ze skurczami i stawiającym się brzuchem w 28 tyg. Wyszły mi bakterie w moczu i dostałam antybiotyk Monural, mg, nospe i luteinę. Objawy ustąpiły ale pozostał ból brzucha. Zrobiono mi crp i wyszło ok 70. Dostałam kolejny antybiotyk amotaks i crp zaczęło spadać. Na początku bardzo powoli bo o 2 ale już za 3 dni spadło do 12. Aktualnie badam crp co jakiś czas tak sama z siebie bez zaleceń lekarza, i aktualnie wynosi 5. Przy wartościach 5,8,12 lekarz mówił że nie mam się co przejmować bo w ciąży bywa podniesione. Wysokie crp było najprawdopodobnie spowodowane moim mięśniakiem.
 
Do góry