reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie CRP w 22 tygodniu ciąży

alka877

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2019
Postów
95
Witajcie dziewczyny. Może któraś z Was spotkała się z podobnym "przypadkiem". Jestem obecnie w 22 tc. Mniej więcej w 17 tygodniu pojechałam na awaryjną wizytę, w związku z bólem pleców i podbrzusza, ginekologicznie i z Małą wszystko było ok. Lekarz zalecił posiew moczu (wynik ok), morfologię i crp. Crp wyszło wtedy ok.22 przy normie do 6.
Po tygodniu miałam powtórzyć wynik i wynosił 18. Poszłam na kontrolę do stomatologa, na usg brzucha i nerek, ginekolog zrobił wymazy z pochwy -ok, zrobiłam wymaz z nosa (wyszedł gronkowiec - laryngolog uznał to za nosicielstwo i powiedział, że nie jest to przyczyną wysokiego crp, miałam maść do nosa). Tydzień temu zbadałam CRP i wynik 24 :(, leukocyty ok. 13(przy normie do 10), nieco podwyższone neutrofile i limfocyty w morfologii. W tym tygodniu powtórzyłam i crp nadal takie samo. Już nie wiem co mam robić. Czy powinnam się martwić? Lekarz każe badać i obserwować, wizytę mam w piątek, więc z nim porozmawiam. Bardzo proszę, jeśli któraś miała podobny problem o informację. Z góry dziękuję.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale wykryto mi nadciśnienie w ciąży i nerwicę, biorę leki.
Oprócz tego mam niedoczynność tarczycy, raczej opanowaną
 
reklama
Tsh 0,79
Ft4 0,84. Wyniki z poniedziałku
Tydzień temu miałam zmniejszoną dawkę Letroxu ze 100 do 75, bo tsh spadło do 0,4
 
A to raczej nie tego wina.. Tutaj moze byc naprawdę wiele możliwości, podwyższone CRP bedzie sie wiązało z większością problemów zdrowotnych ..
 
Hej,ja jestem w 29 tygodniu i moje crp od 25 tygodnia przynajmniej jest podwyższone,bo wtedy dopiero zrobiłam je po raz pierwszy ze względu właśnie na podwyższone leukocyty.
4 tygodnie temu wyszło mi 5,1 przy normie do 5 i mój gin już wtedy przepisał mi "zapobiegawczo" antybiotyk,po skończeniu kuracji powtórzyłam crp i o zgrozo wyszedł wynik 21,czyli jeszcze więcej niż przed antybiotykiem. Lekarz stwierdził,że konieczny będzie antybiotyk dożylnie i kazał mi się zgłosić do szpitala.
Natomiast w szpitalu potrzymali mnie 3 doby,byli zdziwieni że mój lekarz skierował mnie do szpitala z crp,które może być w ciąży podwyższone,tym bardziej że nie ma żadnych innych objawów i znowu chce podawać w ciemno antybiotyk. Powtórzyli mi crp, spadło do 13,z posiewów nic nie wyszło i wypuścili mnie do domu bez konieczności kolejnego antybiotyku twierdząc,że crp powyżej normy może być fizjologiczne w ciąży.
Ja podejrzewam,że u mnie wynik mógł wyjść wyższy bo byłam wtedy lekko przeziębiona,bądź właśnie taki mój urok bo w pierwszej ciąży też miałam crp wysokie bez żadnych konkretnych objawów.
 
Do góry