reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wysokie wolne beta hcg

Rozwiązania
0
Witam dziewczyny, czy któraś miała po testach prenatalnych wysoki poziom wolnego beta hcg? Bo wyszło mi 130 a norma jest do 40. Niby ryzyko wyliczone nie jest duże ale i tak się martwię... Zapisałam się na nifty Ale dopiero za kilka dni i na wyniki też trzeba trochę czekać

reklama

GabrielaNowak85

Moderator
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Witam dziewczyny, czy któraś miała po testach prenatalnych wysoki poziom wolnego beta hcg? Bo wyszło mi 130 a norma jest do 40. Niby ryzyko wyliczone nie jest duże ale i tak się martwię... Zapisałam się na nifty Ale dopiero za kilka dni i na wyniki też trzeba trochę czekać
Wynik masz przeliczony na jednostkę MoM? Bez tego się nie wylicza żadnego ryzyka.

Rozwiązania
0
No to wysoko. MoM to mediana, najlepiej gdy wynik jest zbliżony do wartości 1. Napisz coś więcej, jakie ryzyko zostało wyliczone, jak wyszło USG. Masz już pewnie zestawione oba badania (USG i biochemia)?
Wrzucam zdjęcia, napisali że jest niskie ryzyko Ale mimo wszystko niepokoi mnie ten wynik bhcg...
20200521_193857.jpeg
20200521_193836.jpeg
20200521_193819.jpeg

GabrielaNowak85

Moderator
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Masz problemy z tarczycą albo cukrzycę? To są bardzo dobre wyniki, poza tym bHCG, które faktycznie jest wysoko. Bardzo, chociaż widziałam wyższe. Hormon jest produkowany przez łożysko, jego poziom może wskazywać na przyszłe problemy z nim.

Rozwiązania
0
Tak, mam cukrzycę typ 1 od 3 roku życia czyli już 25 lat. Ten wynik jest przez to?
Masz problemy z tarczycą albo cukrzycę? To są bardzo dobre wyniki, poza tym bHCG, które faktycznie jest wysoko. Bardzo, chociaż widziałam wyższe. Hormon jest produkowany przez łożysko, jego poziom może wskazywać na przyszłe problemy z nim.

GabrielaNowak85

Moderator
Członek załogi
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Tak, mam cukrzycę typ 1 od 3 roku życia czyli już 25 lat. Ten wynik jest przez to?
Czytałam w kilku miejscach o wpływie cukrzycy czy niedoczynności tarczycy (i przyjmowanych leków), na poziomy wolnej jednostki bHCG i białka PAPPA. Zwróć też uwagę na ryzyko wystąpienia preeklampsji przed 37 tygodniem, jest wysokie, i to jest na pewno wynik wysokiego stężenia bHCG. Będziesz musiała monitorować ciśnienie, informować lekarza o alarmującym poziomie. Aktualnie walczę z nadciśnieniem i również mam duże ryzyko wystąpienia rzucawki, mam też problemy z łożyskiem (co u mnie uwidoczniło się w bardzo niskim poziomie białka PAPPA).

Rozwiązania
0
Dziękuję bardzo za odpowiedź, mam nadzieję że będę się trochę mniej stresować do czasu wyników nifty
Czytałam w kilku miejscach o wpływie cukrzycy czy niedoczynności tarczycy (i przyjmowanych leków), na poziomy wolnej jednostki bHCG i białka PAPPA. Zwróć też uwagę na ryzyko wystąpienia preeklampsji przed 37 tygodniem, jest wysokie, i to jest na pewno wynik wysokiego stężenia bHCG. Będziesz musiała monitorować ciśnienie, informować lekarza o alarmującym poziomie. Aktualnie walczę z nadciśnieniem i również mam duże ryzyko wystąpienia rzucawki, mam też problemy z łożyskiem (co u mnie uwidoczniło się w bardzo niskim poziomie białka PAPPA).

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Wysokie wolne beta hcg BB położna radzi mamom 21
I Wysokie Bhcg po poronieniu..:( Ciąża po poronieniu 44
invictaLumena Wysokie NT, wsteczna fala A , wysokie ryzyko ZD Ciąża, poród, połóg 20
bleucoco Wysokie ciśnienie w ciąży i wskaźnik pulsacji (PI). Pomożecie? Ciąża, poród, połóg 1
A Zbyt wysokie beta-hcg Potrzebuję porady 11
Margola1986 Wysokie bhcg Potrzebuję porady 15
Tysiek991 Bardzo wysokie anty TPO Potrzebuję porady 11
K Podwyższone (NT) -2,80mm Potrzebuję porady 28
Anastazja28 Wysokie TSH! POMOCY!!! Potrzebuję porady 12
A Wysokie CRP w 22 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 5
A Wysokie crp w 22 tygodniu ciąży Potrzebuję porady 9
P WYSOKIE HCG Potrzebuję porady 29
A Wysokie Beta HCH w 6 tc Potrzebuję porady 33
Klaudia278 Wysokie TSH w 6 tygodniu ciąży Potrzebuję porady 14
niepewna26 Hcg 6 tc. Czy nie za wysokie? BB położna radzi mamom 0
Ania0306 Wysokie ciśnienie Potrzebuję porady 18
Kaamilaaa Wysokie TSH w ciąży Potrzebuję porady 6
U Wysokie TSH w ciąży. Ciąża, poród, połóg 38
U Wysokie beta Hcg Ciąża, poród, połóg 19
R Wysokie cisnienie, a nerwica. Potrzebuję porady 16
R Wysokie cisnienie, a nerwica.q Ciąża, poród, połóg 0
K wysokie komórki NK Staramy się 2
Ansure Wysokie FSH Staramy się 4
K Wysokie tętno na ktg 34 tc Potrzebuję porady 4
Heda Nadczynność tarczycy, wysokie ciśnienie w ciąży Ciąża, poród, połóg 10
A Wysokie beta hcg Ciąża, poród, połóg 10
noemi2013 wysokie ciśnienie w 5 miesiącu ciąży. Ciąża, poród, połóg 3
N Wysokie D-dimery Potrzebuję porady 9
W wysokie TSH Potrzebuję porady 25
W TSH wysokie wykryte w ciąży Potrzebuję porady 8
M Za wysokie,przekraczające normy Beta hCG ;( Potrzebuję porady 4
A nadciśnienie i wysokie tetno w ciazy Potrzebuję porady 9
W Duże czyli wysokie Duże jest piękne 29
K Zbyt wysokie żelazo, ale za niska feerytyna?!?! Porady - rozwój i zdrowie dzieci 0
madzia81 Wysokie ASO-paciorkowiec pomocy!! Zdrowe dziecko 11
AkademiaMadrychSówek Wolne miejsca dla 3 i 6 latków w Niepublicznym Przedszkolu w Katowicach. Ogłoszenia tylko tutaj 0
vikiigus Mamo, zrób sobie wolne - imprezka dla mam i dzieci w Hotelu Brda 25 maja Ogłoszenia Bydgoszcz 0
K WOLNE MIEJSCA 2012 r. Żłobek/Przedszkole Ogłoszenia tylko tutaj 0
K Czy należy się wolne na opiekę nad dzieckiem ? Porady prawnika 6
K Są wolne miejsca!!!WOLA, BEMOWO Przedszkolaki 0
M Niskie beta hcg Ciąża, poród, połóg 29
Elencza Kiedy do ginekologa?(niskie beta hcg) Potrzebuję porady 37
S Niski poziom beta HCG Potrzebuję porady 11
Aleksandra93 Beta przesadza o ciąży? Ciąża, poród, połóg 26
K Beta <1,1 mIU/ ml Potrzebuję porady 7
olka1981 Serduszko a beta hcg Potrzebuję porady 15
paulinakowalska874@gmail. Beta hcg Ciąża, poród, połóg 16
G Spadek beta HCG, czy to może być ciąża obumarła? Potrzebuję porady 16
A Beta hcg o co z nią chodzi? :/ Ciąża, poród, połóg 8