reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie wolne beta hcg

Akurat wykonywanie testu PAPPA ma sens medyczny, bo jednak zwiększa czułość badania usg.
Z tego co pamiętam wiarygodność usg ocenia się na około 80% a dodając do tego test pappa zwiększamy czułość do ok. 95%. Także warto.

Minusem testu pappa jest to, że u bodajże kilku procent kobiet wyjdzie fałszywie dodatni. Natomiast bardzo rzadko ma miejsce sytuacja odwrotna tzn. że test wychodzi dobrze, a dziecko rodzi się chore.

NIFTY to też statystki. Tak czy inaczej, kiedy otrzymujemy wątpliwe wyniki czy to pappy czy nifty trzeba zrobić amniopunkcję lub biopsję, bo tylko one daje jednoznaczne informacje co do tego czy dziecko jest zdrowe czy nie.

Tak jak wszystko to kwestia wyboru każdego z nas.
Nie mniej jednak nie polecam czytania i interpretowania suchych wyników pappy - sama to zrobiłam i wiem, że nie warto.
 
reklama
Ja nie robilam tego.
Robilam kazde usg zwykle te najważniejsze 3 i tyle.:)
Żadnych testów:)
Kolezanka zrobila jednej ok wyszedł druga zd przeplakala do usg a okazalo sie ze dziecko zdrowe i teraz juz raczej nie robią pappy większość.
Nie mowie ze w tym wypadku wyszedl falszywy ale nie trzeba sie nakrecac bez usg.
 
Mam nadzieję, że na USG wyjdzie wszystko ok!!! Jeszcze 3 długie dni przede mną...
Miałam nadzieję, że ta beta jest podwyższona przez leki które biorę tj luteina, ale lekarz powiedział, że nie mają one żadnego wpływu na wynik :/
 
Mam nadzieję, że na USG wyjdzie wszystko ok!!! Jeszcze 3 długie dni przede mną...
Miałam nadzieję, że ta beta jest podwyższona przez leki które biorę tj luteina, ale lekarz powiedział, że nie mają one żadnego wpływu na wynik :/
Bo nie maja jakim cudem maja miec?
Nie tylko Ty bierzesz luteine w ciąży polowa kobiet bierze;)
Bete wytwarza zarodek :)
 
Badania mają to do siebie, że żadne nie dają 100% pewności, dopiero łączenie kilku metod daje nam możliwie najbardziej wiarygodną informację.

Bardzo trudno mi się tutaj odnieść do tych wyników, ponieważ nie wiem z jakich względów lekarz je zalecił, nie znam wieku ciąży, wyników USG (o ile było) i wielu innych rzeczy. Z ciekawości przeszukałam publikacje naukowe i okazuje się, że nawet fakt, czy mama jest paląca może mieć wpływ na wartości tych wyników. Także przykro mi ale nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć i zinterpretować tych wyników tutaj na forum.

Na spokojnie poczekaj na konsultacje lekarską. Nie denerwuj się, bo stres ma jednak wpływ na dobrostan płodu. Trzymam kciuki za Was! :*
 
Badania mają to do siebie, że żadne nie dają 100% pewności, dopiero łączenie kilku metod daje nam możliwie najbardziej wiarygodną informację.

Bardzo trudno mi się tutaj odnieść do tych wyników, ponieważ nie wiem z jakich względów lekarz je zalecił, nie znam wieku ciąży, wyników USG (o ile było) i wielu innych rzeczy. Z ciekawości przeszukałam publikacje naukowe i okazuje się, że nawet fakt, czy mama jest paląca może mieć wpływ na wartości tych wyników. Także przykro mi ale nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć i zinterpretować tych wyników tutaj na forum.

Na spokojnie poczekaj na konsultacje lekarską. Nie denerwuj się, bo stres ma jednak wpływ na dobrostan płodu. Trzymam kciuki za Was! :*
Lekarz zalecił mi je ponieważ powiedziałam mu ze chciałabym zrobić badania prenatalne. Wiek ciąży w dniu robienia badań z krwi (białko pappa+wolne bhcg) to 11 tyg+2dni. Usg mam jutro.
 
reklama
Do góry