reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka po bebiko, kolki i ból brzuszka

Dołączył(a)
21 Czerwiec 2011
Postów
6
Witajcie

Moją małą strasznie obsypało, ma kolki i problemy z kupką, pediatra zmieniła mleko na nutramigen i zasugerowała branie jakiegoś probiotyku, czy możecie coś polecić ?
 
reklama
Witam, u mojej córki było podobnie. W 3 tygodniu zycia zaczely się problemy z brzuszkiem, wiec lekarz przepisał nutramigen. Do tego polecil latopic, podobno najlepszy probiotyk przy alergiach pokarmowych. Teraz córcia ma ponad 8 miesięcy i zaczynamy wprowadzac do jej diety produkty zawierajace mleko. Póki co nic się nie dzieje złego :)
 
Przy samych problemach z brzuszkiem wystarcza zmiana mleka na inne "zwykle". Twoje dziecko ma skaze bialkowa, dlatego lekarz zmienil mleko na nutramigen (lub bebilon pepti).
 
Mój mały po Nan Pro1 miał bóle brzucha i zaparcia.. Zmieniliśmy na bebilon HA.. później na bebilon Comfort (mniejsza zawartość laktozy), a później na Bebilon pepti 1 i problemy znikły. Pediatra/alergolog nie chciała od razu dawać nutramigenu, bo to ponoć jest coś w rodzaju ostatniej deski ratunku w wielu przypadkach i mówiła żeby zobaczyć co będzie po innych mlekach, bo mały nie miał żadnej skazy. Pepti pomogło. Po 4 dniach problemy całkowicie znikły. Od 4 dni mały jest na Pepti 2. Trochę sobie pierdzi, ale nic go nie boli.
Probiotyki też podawaliśmy. Dicoflor bodajże. Farmaceutka polecała Acidobaby, bo się lepiej wchłania (chyba tak to było), ale zadzwoniłam do pediatry i mówiła, że ona by brała to co nam przepisała.
 
Drodzy Rodzice mam do sprzedania czeski SAB SIMPLEX, 5 sztuk , nowe nieużywane, termin ważnośći do 2014r ( kupiłam kilka sztuk wiecej w czeskiej aptece dla córki i jak sie okazało nie wykorzystalismy wszystkiego) Cena za buteleczke 20 zł + ewentualnie koszty przesylki. Polecam, u nas w 100% sie sprawdził. kontakt: krupka2@interia.pl
 
my mieliśmy problemy po Bebilon 1, zmieniliśmy na zwykłą Humane 1. Nie wiem co w Bebilonie nie pasowało, ale widać zmianę w trawieniu
Na szcześćie to chyba drobnostka, skoro zwykłą inną "jedynkę" przyswaja całkiem nieźle:)
 
Witam, moja córeczka też miała problemy z brzuszkiem, ale po bebiko 1. miala straszne gazy, twardy brzuszek i cały czas płakała. Do tego miała wysypke na policzkach, za uszami i na szyi. Zmieniliśmy mleko na Bebilon comfort, ale nie pomogło. Pediatra przepisała bebilon pepti. Po tygodniu praktycznie nie było juz problemów :) teraz podajemy dodatkowo latopic, bo podobno należy podawac przy nietolerancji laktozy jakis probiotyk
 
reklama
Hej

Moja malutka miała to samo, kupki zielone i śmierdzące, napięty brzuchacz:) płakała bidulka bardzo, pojawiły się wypryski takie od alergii.
Dostała Nutramigen na receptę od pediatry spoko cena :) NFZ dopłaca:) oraz probiotyk Latopic, ma brać go 3 miesiące. Obecnie minął miesiąc od zmiany mleka i podawana Latopicu, jak ręką odjął, spi, ładne zjada, kupki wali z uśmiechem na ustach.
 
Do góry