reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzbogacamy diete naszego malenstwa/wszystko o karmieniu

hehehe ale sie usmialam z tych waszych kup bo odrazu przypominam sobie jakie ma Adas jak narazie babel jje tylko owocki ze sloiczka a dwa razy zupke jarzynowa...:-D:-D:-D a najlepsza byla reakcja meza.... bo dzien wczesniej dalam Adasiowi owocki (jablko, malina jagoda) a na drugi dzien mowie mezowi wez go przebierz bo ja musze kuchnie sprzatnac a on po chwili krzyczy Kamila Kamila!!!!!!!! cos sie stalo Adasiowi!!!!!!! ja biegne ze strachem az serce mi stanelo:szok::szok::szok: a tu tylko czarna kupa:-D:-D:-D:-D:-D:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2: po tych owocach... ale sie z niego usmialam potem... mam co wspominac:tak::tak::tak:
 
reklama
A ja nawet jakbym stracila pokarm to nie wiem co by moje dzieckojadlo bo za nic w swiecie nie chce pic z butli.I sciagalam swoje mleko i kupilam sztuczne i butelki rozne tez juz testowalam i nic.Smoka tez nie chce.Jakie macie butelki,jakiej firmy bo mi sie wydaje ze Klaudia ma problem ze te smoki sa za dlugie......Zreszta to pewnie rodzinne ;-) bo Vanesska tez nie chciala mi pic z butli i jak skonczyla 6 miesiecy to zaczelam ja karmic odrazu lyzeczka a wszelkie soki odrazu z kubka niekapka pila.

Dla mnie te butelki i smoczki TT tez sa jakies za dlugie... smoka kupilam nuk i jest lepszy. Z butli podalam na poczatku herbatke koperkowa, to wypila z dwa razy, a teraz juz nie chce ani kropli z butli..

Ja chce karmic piersia do konca 6go miesiaca... i caly czas sie zastanawiam, czy wprowadzac cos dodatkowo czy nie... jedni mowia tak, inni siak i nie wiem jaka opcja najlepsza.
 
Dla mnie te butelki i smoczki TT tez sa jakies za dlugie... smoka kupilam nuk i jest lepszy. Z butli podalam na poczatku herbatke koperkowa, to wypila z dwa razy, a teraz juz nie chce ani kropli z butli..

Ja chce karmic piersia do konca 6go miesiaca... i caly czas sie zastanawiam, czy wprowadzac cos dodatkowo czy nie... jedni mowia tak, inni siak i nie wiem jaka opcja najlepsza.
Ja też odniosłam takie wrażenie, że smoczki z TT są za długie, Zosi podpasował z NUK-a lateksowy, bo jest bardziej miękki niż silikonowy:-) Łaniu wstrzymaj się do 5 - go miesiąca wtedy coś jej wprowadź, żeby nie było później, że mała nic nie chce oprócz cyca:tak:, zdarzają się takie przypadki. Ja na dzień dzisiejszy nic dodatkowego jej nie podaję ma cyca i bebilon. Poczekam do 5-go mc, żeby za wcześnie jej rewolucki żołądkowej nie robić, jak to mówi moja kuzynka;-).
 
Szymonek je już jabłuszko, kleik a dzisiaj zacyznamy zupke jarzynową. Obyło się bez sensacji, których bardzo się bałam, bo wczesniej miał kolki, a czytałam, że takie dzieci mają bardziej wrazliwy układ pokarmowy.
 
Pola - no właśnie ja też sie tego obawiam, że Amelka bedzie miała problem z przyswajaniem nowych pokarmów przez kolki. W zasadzie to dopiero od kilku dni te wstrętne kolki jej odpuściły a do wprowadzania nowości mamy jeszcze troche czasu, ale jak to matka, stresuje się już na zapas...
 
Hmmmm, czytam, że już dajecie cosik Maluchom, ja chciałam poczekać do 18 września, równo, gdy Ami wejdzie w piąty miesiąc, ale już mnie korci, by dać jej coś innego niż tylko butle z mleczkiem, może jutro zacznę jej wprowadzać coś...myślałam o marchewce na początek :tak:. Pytanie do tych, które dają ze słoiczków, jakie macie opinie na temat przeróżnych firm??? Gerber, Hipp, czy jeszcze coś innego???
 
Pytanie do tych, które dają ze słoiczków, jakie macie opinie na temat przeróżnych firm??? Gerber, Hipp, czy jeszcze coś innego???

Gerber, Hipp i BoboVita - kupilam na poczatek po sloiczku z kazdej firmy ale mojemu smakoszowi wszystkie smakuja (i zupki, i kaszki, i soczki, i deserki) :tak:Mysle, ze nie ma miedzy nimi jakiejs znaczacej roznicy wiec bede kupowac rozne firmy bo maja rozne danka, a wiec i rozne smaczki :-D A czasem moze sama cos ugotuje :tak:
 
Ja dawałam Niki na razie słoiczki z Gerbera, bo tylko takie sa u nas w osiedlowym sklepie na ten przedział wiekowy. A dawałam już marchewke, jabłko i zupe jarzynowa. Jakoś nie widziałam entuzjazmu u niej. Języczkiem wypychała wszystko, chyba że za płytko jej dawałam:confused:. Za to kocur dokończył słoiczek i mlaskał za następnym- przynajmniej nie będzie się marnować:-p.
Od tygodnia daję jej jeszcze po kąpieli mleczko z kleikiem i to jej smakuje:-D.
 
reklama
Dziewczyny napiszcie w jakim celu i dlaczego dajecie już dzieciom inne jedzenie niż mleczko? nawet na sloiczkach jest informacja że po 4misiącu a nie przed:confused: z tego co ja sie orientuje to dzieci karmione piersia powinny dostawac inne jedzonko po skończeniu 6m-ca a na mleczku modyfikowanym po 4m-cu...
prosze o informacje i z góry dziękuje;-)
 
Do góry