reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost beta HCG

Key1994

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2022
Postów
88
W poniedziałek pisałam, że martwię się bo gin nie widzi pęcherzyka i niektóre z Was trochę mnie uspokoiły (to moja pierwsza ciąża więc panikuję 🤦)
Teraz zwracam się do Was z zapytaniem czy przyrost bety w przeciągu 48h o 140,5% to nie za dużo? Czytałam, że prawidłowy przyrost to od 66 do 100%
 
reklama
W poniedziałek pisałam, że martwię się bo gin nie widzi pęcherzyka i niektóre z Was trochę mnie uspokoiły (to moja pierwsza ciąża więc panikuję 🤦)
Teraz zwracam się do Was z zapytaniem czy przyrost bety w przeciągu 48h o 140,5% to nie za dużo? Czytałam, że prawidłowy przyrost to od 66 do 100%
Wszystko zależy od etapu ciąży. Na samym początku przyrosty bety są dynamiczne i takie właśnie mają być. Nie każdy przyrost i nie zawsze.
Ja w pierszej ciąży miałam betę 46 a 3 dni później 209. Za kolejne dwa dni 321 czyli minimum nawet nie było a potem kolejny przyrost w kosmos.
Z bliźniakami pierwsza beta 81 za 4 dni 500. Nie ma normy, martwiące bety to te w tysiącach w 4 tygodniu. Jeżeli chodzi o zbyt wysokie bety. Twoja beta jest normalna.
 
Dziękuję za odpowiedź 😊
Ja sama oceniam na ok. 2-3 tydzień bo wiem kiedy mniej więcej miałam owulację i sam gin w poniedziałek jeszcze nie widział pęcherzyka bo stwierdził, że jeszcze za wcześnie. Ale martwię się bo w poniedziałek miałam betę 971,7 a dziś już 2335,0 i nie jestem pewna czy to dobrze
 
Dziękuję za odpowiedź 😊
Ja sama oceniam na ok. 2-3 tydzień bo wiem kiedy mniej więcej miałam owulację i sam gin w poniedziałek jeszcze nie widział pęcherzyka bo stwierdził, że jeszcze za wcześnie. Ale martwię się bo w poniedziałek miałam betę 971,7 a dziś już 2335,0 i nie jestem pewna czy to dobrze
Moim zdaniem jest to conajmniej 4 tydzień ciąży. W idealnym cyklu 28 dni. Owulacja jest 14 dnia. Zarodek po zapłodnieniu dojrzewa 5 dni. Około 5-6 dnia po zapłodnieniu jest w stadium blastocysty gotowej do implantacji. Po około 6 dniach można zbadać betę. Czyli 11 dni po zapłodnieniu i powinna być dwucyfrowa. Na tym etapie przyrosty są bardzo dynamiczne nawet po 300%. Statystycznie beta około 1000 wyniesie najwcześniej 20 dni po zapłodnieniu. Czyli 14+ 20 dni. To 4/5 tydzień. Mówiąc najwcześniej… myśle, ze zapłodnienie było przepisowo odrazu po uwolnieniu komórki jajowej. Zarodek rozwijał się statystycznie szybko, zaimplantowal i pokazała się beta w statystycznym czasie…
 
Może masz rację. Sama już do końca pewna nie jestem bo wiem, że wyniki bety wskazują na 4-5 tydzień ale lekarz powiedział, że możliwe, że ciąża jest młodsza bo ja mam cykle trwające nawet po 40 dni i to jest u mnie normalne. A dodatkowo to, że na USG pęcherzyka nie było widać to też dało mi do myślenia bo pęcherzyk podobno widać już w 4-5 tygodniu ciąży
 
Może masz rację. Sama już do końca pewna nie jestem bo wiem, że wyniki bety wskazują na 4-5 tydzień ale lekarz powiedział, że możliwe, że ciąża jest młodsza bo ja mam cykle trwające nawet po 40 dni i to jest u mnie normalne. A dodatkowo to, że na USG pęcherzyka nie było widać to też dało mi do myślenia bo pęcherzyk podobno widać już w 4-5 tygodniu ciąży
Tak ale minimum BetaHCG nie hcg total musi być 1000. Z czego nie zawsze przyrosty są dynamiczne i przy niskich wartościach widać pęcherzyk. Ale to są przypadki w których trofoblast jest uszkodzony, albo taka uroda właścicielki brzucha ze HCG jest niskie np. 4-5tydzien a ciąża z 6 tygodnia i USG jest w porządku mimo niskiej bety. Ciąża to skomplikowany proces a beta to nie jest „pewniak”. Zawsze coś powie, ale nigdy nic napewno. Od teraz nie obchodzi Cię beta tylko USG. I na USG już się opieramy.
Boisz się jak każda świeżo upieczona mama czy wszystko będzie dobrze. Niestety to początek twoich zmartwień. Jak dziec się urodzi będzie wątpliwości jeszcze więcej 🤣
 
reklama
Do góry