reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost MCV

lovefrusciante

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2019
Postów
35
Właśnie odebrałam wyniki krwi i MCV wyszło mi 97,9 (norma 80.0-98.0).Lekarz nic nie powiedział, wyczytałam, że chodzi o krwinki czerwone i że wzrost MCV oznacza niedobór kwasu foliowego i B12. Kwas foliowy biorę codziennie w dawce 400. Wiem, powinnam zapytać o to lekarza ale dopiero w domu to zauważyłam. Zwiększyć dawkę kwasu foliowego? Niepokoić się czy jeszcze nie?
 
reklama
Rozwiązanie
Takie odstępstwa w ciąży są zupełnie normalne ,a Ty się mieścisz w normie ,to są normy dla zdrowych ludzi ;) a nie dla kobiet w ciąży więc myślę że możesz być zupełnie spokojna , ja też mam ciągle problem z czeronymi krwinkami , i lekarz mówi że jest super i nie ma się czym martwić
To mnie pocieszyłaś ;) Ja bym nawet na to nie zwróciła uwagi bo ufam mojej ginekolog ale mąż to wyczaił i zaraz na google co to oznacza ;) No i tak myślę- kwas foliowy biorę codziennie, mięso jem, mleko piję, o co chodzi? Może jakoś zacząć te b12 suplementować? Będę w najbliższym czasie u rodzinnego to jeszcze o to zapytam ;)
Takie odstępstwa w ciąży są zupełnie normalne ,a Ty się mieścisz w normie ,to są normy dla zdrowych ludzi ;) a nie dla kobiet w ciąży więc myślę że możesz być zupełnie spokojna , ja też mam ciągle problem z czeronymi krwinkami , i lekarz mówi że jest super i nie ma się czym martwić
 
Takie odstępstwa w ciąży są zupełnie normalne ,a Ty się mieścisz w normie ,to są normy dla zdrowych ludzi ;) a nie dla kobiet w ciąży więc myślę że możesz być zupełnie spokojna , ja też mam ciągle problem z czeronymi krwinkami , i lekarz mówi że jest super i nie ma się czym martwić
To mnie pocieszyłaś ;) Ja bym nawet na to nie zwróciła uwagi bo ufam mojej ginekolog ale mąż to wyczaił i zaraz na google co to oznacza ;) No i tak myślę- kwas foliowy biorę codziennie, mięso jem, mleko piję, o co chodzi? Może jakoś zacząć te b12 suplementować? Będę w najbliższym czasie u rodzinnego to jeszcze o to zapytam ;)
 
Rozwiązanie
Do góry