reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost, spadek i wzrost Beta HCG

Dołączył(a)
24 Kwiecień 2020
Postów
8
Mam problem 😞 raz już poroniłam, ale była to baaaardzo wczesna ciąża. Tym razem każdy test pozytywny, ostatnia miesiączka 16.03 (poroniłam pod koniec lutego), mam nudności, biorę luteinę i ostatnio pojawiło się bardzo skąpe plamienie w kolorze kawy z mlekiem, dosłownie kilka kropelek. Nie mam żadnych boli brzucha itd. Zrobiłam test Beta HCG, a wizytę mam dopiero 29.04, i tak:

16.04 - 172.09

18.04 - 490.5

20.04 - 355.7

22.04 - 488.2

Czy któraś może miała taki przypadek a ciąża się utrzymała i wszystko było w porządku? Jestem trochę podłamana 😞 nie chciałabym znowu przechodzić tego co ostatnio 😞

Co taka beta może oznaczać? Wiem, że to lekarz ma ostatnie słowo, ale to jeszcze tydzień.. a ja wariuje 😞

wieczorem mocniejsze brązowe plamienie przez chwilę było po spacerze.

No i z ostatniej miesiączki wychodzi jakoś 5tc (jak byłam u gina było za wcześnie) a robiąc test clearblue że wskaźnikiem tygodnia 20.04 pokazało 2-3 tydzień.. może jednak jest dopiero tak wcześnie też?

oczekiwanie jest najgorsze, dni się strasznie dłużą, a ja zaczynam panikować bardzo,

prosze o odpowiedź jeśli któraś miała podobnie 😞
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny może wy mi powiecie czy wynik bety w 6 tyg(5+5). 9312 jest wynikiem Dobrym czy za niskim jak na stwierdzone bliźniaki? Dzisiaj robiłam pierwszy pomiar wiec nie wiem jeszcze jaki jest przyrost drugiej bety.
Ja też poronilam przy pierwszej ciąży szybko. Beta miałam 54 po tyg 220 a po 2 dniach 200 już. Teraz jestem w drugiej ciąży najpierw lekarz podejrzewał puste jajo płodowe kazał przyjść za tydz wczoraj stwierdził że brak tętna w zarodku. Kazał zrobić betę dzisiaj wynik 2630 w poniedziałek powtórzę. Ostatnia miesiączkę miałam 13 marca. Nie wiem ja bym na twoim bym poczekała ale wolno beta ci przyrasta w pierwszej ciąży niestety u mnie się skończyło poronieniem 🙁🙁🙁
Mi teraz wychodzi ze zaczelam 7 tydz a beta odpowiada 5-6tydz. U mnie też nie jest dobrze 😓trzymaj się cieplutko i nie poddawaj trzeba mieć nadzieję. Ja się staram z mężem 1 dziecko a ty?
 
reklama
Ja też poronilam przy pierwszej ciąży szybko. Beta miałam 54 po tyg 220 a po 2 dniach 200 już. Teraz jestem w drugiej ciąży najpierw lekarz podejrzewał puste jajo płodowe kazał przyjść za tydz wczoraj stwierdził że brak tętna w zarodku. Kazał zrobić betę dzisiaj wynik 2630 w poniedziałek powtórzę. Ostatnia miesiączkę miałam 13 marca. Nie wiem ja bym na twoim bym poczekała ale wolno beta ci przyrasta w pierwszej ciąży niestety u mnie się skończyło poronieniem 🙁🙁🙁
No właśnie mnie najbardziej zastanawia ten spadek i nagle wzrost, bo ostatnim razem od razu spadla, też była słabiutka wtedy, bo 40 i od razu na 3 spadła a teraz już taki wynik, no nic, będę trzymać kciuki i za Ciebie i za siebie :) w poniedziałek już powtórzę betę i wtedy się okaże :) powodzenia :)
 
No właśnie mnie najbardziej zastanawia ten spadek i nagle wzrost, bo ostatnim razem od razu spadla, też była słabiutka wtedy, bo 40 i od razu na 3 spadła a teraz już taki wynik, no nic, będę trzymać kciuki i za Ciebie i za siebie :) w poniedziałek już powtórzę betę i wtedy się okaże :) powodzenia :)
Tobie też życzę powodzenia daj znać jak będziesz coś wiedziała 🙂oby nasze fasolki zaskoczyły nas jeszcze 🙂
 
Bądźmy szczerzy z tej ciąży nic nie będzie. Mało tego, takie skoki raz w dół raz w górę mogą świadczyć o ciąży pozamacicznej. Nie wiem czy czekałabym na wizytę do 29.04. Osobiście zgłosiłbym się do szpitala.
 
Bądźmy szczerzy z tej ciąży nic nie będzie. Mało tego, takie skoki raz w dół raz w górę mogą świadczyć o ciąży pozamacicznej. Nie wiem czy czekałabym na wizytę do 29.04. Osobiście zgłosiłbym się do szpitala.
ja szczerez powiedziawszy również radziłam izbę przyjęć. Życzę jak najlepiej oczywiście ale przy skaczącym beta hcg istnieje duże ryzyko pozamacicznej a wiadomo, że to im szybciej zdiagnozowane, tym większe daje szanse na zachowanie jajowodu.
 
Jeśli trzy wyniki są z tego samego labu, a pierwszy z innego, to pilnie konsultowałabym sprawę z lekarzem. Beta zwiększająca i zmniejszająca wartości może być syndromem ciąży ektopowej, a tę jak wiadomo, naprawdę warto diagnozować jak najwcześniej. Jest wtedy szansa na uratowanie jajowodu. Niestety te wyniki nie rokują dobrze.
 
Mam problem 😞 raz już poroniłam, ale była to baaaardzo wczesna ciąża. Tym razem każdy test pozytywny, ostatnia miesiączka 16.03 (poroniłam pod koniec lutego), mam nudności, biorę luteinę i ostatnio pojawiło się bardzo skąpe plamienie w kolorze kawy z mlekiem, dosłownie kilka kropelek. Nie mam żadnych boli brzucha itd. Zrobiłam test Beta HCG, a wizytę mam dopiero 29.04, i tak:

16.04 - 172.09

18.04 - 490.5

20.04 - 355.7

22.04 - 488.2

Czy któraś może miała taki przypadek a ciąża się utrzymała i wszystko było w porządku? Jestem trochę podłamana 😞 nie chciałabym znowu przechodzić tego co ostatnio 😞

Co taka beta może oznaczać? Wiem, że to lekarz ma ostatnie słowo, ale to jeszcze tydzień.. a ja wariuje 😞

wieczorem mocniejsze brązowe plamienie przez chwilę było po spacerze.

No i z ostatniej miesiączki wychodzi jakoś 5tc (jak byłam u gina było za wcześnie) a robiąc test clearblue że wskaźnikiem tygodnia 20.04 pokazało 2-3 tydzień.. może jednak jest dopiero tak wcześnie też?

oczekiwanie jest najgorsze, dni się strasznie dłużą, a ja zaczynam panikować bardzo,

prosze o odpowiedź jeśli któraś miała podobnie 😞

Ja miałam taką sytuację i od tamtego czasu ciąża utrzymała się już 4 miesiące.
W pierwszym wyniku miałam POWYŻEJ 23000, po tygodniu 10000 a później znowu skok, ale tylko do 84000.
Oczywiście naczytałam się Internetów i opłakałam tę ciążę. Na IP (a później u 2 kolejnych lekarzy w przychodni) usłyszałam, że każdy z tych wyników jest W NORMIE dla wieku ciąży i decydujący jest obraz żywej/ fizjologicznej ciąży w USG. Te zakresy naprawdę są szerokie. Teraz uważam, że niepotrzebnie robimy sobie „na własną rękę” badania przyrostów Beta HCG - to powinno być tylko do stwierdzenia ciąży, chyba że jest zlecane przez lekarza przy wspomaganym rozrodzie. Nie wspominając o czytaniu głupot dra Google’a :)
Oczywiście każda ciąża może się zakończyć niepomyślnie na każdym etapie, ale naprawdę Internet nazbyt epatuje złymi przekazami.
Pozdrawiam :)
 
Ja miałam taką sytuację i od tamtego czasu ciąża utrzymała się już 4 miesiące.
W pierwszym wyniku miałam POWYŻEJ 23000, po tygodniu 10000 a później znowu skok, ale tylko do 84000.
Oczywiście naczytałam się Internetów i opłakałam tę ciążę. Na IP (a później u 2 kolejnych lekarzy w przychodni) usłyszałam, że każdy z tych wyników jest W NORMIE dla wieku ciąży i decydujący jest obraz żywej/ fizjologicznej ciąży w USG. Te zakresy naprawdę są szerokie. Teraz uważam, że niepotrzebnie robimy sobie „na własną rękę” badania przyrostów Beta HCG - to powinno być tylko do stwierdzenia ciąży, chyba że jest zlecane przez lekarza przy wspomaganym rozrodzie. Nie wspominając o czytaniu głupot dra Google’a :)
Oczywiście każda ciąża może się zakończyć niepomyślnie na każdym etapie, ale naprawdę Internet nazbyt epatuje złymi przekazami.
Pozdrawiam :)
Myślę, ze to troszke inna sytuacja bo im wyzsza beta tym przyrosty mogą być mniejsze, dkategi wysokich bet juzcsie nie sprawdza
 
Kochana ja tak mialam, niestety nie udało się donosić... ale ku pokrzepieniu dodam, ze mimo 2 poronien, trzecia ciąża była szczęśliwa i mam synka. Trzymaj się dzielnie <3
 
reklama
Ja miałam taką sytuację i od tamtego czasu ciąża utrzymała się już 4 miesiące.
W pierwszym wyniku miałam POWYŻEJ 23000, po tygodniu 10000 a później znowu skok, ale tylko do 84000.
Oczywiście naczytałam się Internetów i opłakałam tę ciążę. Na IP (a później u 2 kolejnych lekarzy w przychodni) usłyszałam, że każdy z tych wyników jest W NORMIE dla wieku ciąży i decydujący jest obraz żywej/ fizjologicznej ciąży w USG. Te zakresy naprawdę są szerokie. Teraz uważam, że niepotrzebnie robimy sobie „na własną rękę” badania przyrostów Beta HCG - to powinno być tylko do stwierdzenia ciąży, chyba że jest zlecane przez lekarza przy wspomaganym rozrodzie. Nie wspominając o czytaniu głupot dra Google’a :)
Oczywiście każda ciąża może się zakończyć niepomyślnie na każdym etapie, ale naprawdę Internet nazbyt epatuje złymi przekazami.
Pozdrawiam :)
W okolicy beta hcg 10.000 powinno pojawić się serduszko i od tego momentu to wielkość zarodka na badaniu usg określa wszelkie parametry ciąży a nie badanie bety, które traci jakikolwiek sens wtedy bo przyrost powyżej 10.000 może być przeróżny i o wiele bardziej spowolniony. Na wczesnym etapie ciąży to właśnie beta hcg jest odzwierciedleniem tego czy ciąża rozwija się prawidłowo (nawet ginekolog Ci to powie) do momentu pojawienia się serduszka. Leżałam w szpitalu i mialam wykonywane beta hcg aby lekarze mogli potwierdzic rozpoczęte poronienie. Niski przyrost, spadek a następnie ponowny wzrost beta hcg bardzo często zwiastuje ciążę pozamaciczna dlatego lepiej dmuchać na zimne i udać sie jak najszybciej na sprawdzenie ponieważ w większości przypadków zbyt pózne wykrycie niestety wiąże się z usunięciem jajowodu a to w przyszłości choć nie powoduje, że nie można zajść w ciążę to może znacznie wydłużyć czas starań o dzidzię. Koleżance życzę jak najlepiej, zdrowka i utrzymania ciąży ale uważam, że ważne jest aby sprawdzać u lekarza każdą nieprawidłowość a rosnąca i spadająca beta hcg nie jest czymś normalnym.
 
Do góry