reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za niski progesteron?

Dołączył(a)
7 Maj 2022
Postów
5
Hej mamusie,

Potrzebuje rady.
Po dacie ostatnie miesiączki wychodzi że jestem w 6.6 tc. Cykle miałam regularne.
HCG 22.04 był 2800 a progesteron 13.7. wczoraj miałam USG jest pęcherzyk ciążowy o wymiarach 1,63cm i pęcherzyk zoltkowy. Pani powiedziała, że wygląda to na 5 tydz ciąży i że nie widzi zarodka.
Dziś zrobiłam badania i wyszło HCG 32800, a progesteron spadł do 11.8. dodam że dopiero od wczoraj biorę duphostan, wcześniej lekarz mi nie wypisał.
Czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Norma progesteronu w pierwszym trymestrze na wynikach z luxmedu jest niby 2.8 do 147, ale myślę że ja mam trochę za niski i martwi mnie, że HCG urosło idealnie a progesteron spadł. Boje się o dzidziusia... Czy powinnam się martwić?
 
reklama
I nie byłaś na USG od 22.04 - tylko wczoraj dostałaś receptę? Bierzesz duphaston, on ma ewentualną funkcje ochronną gdy jest mało progesteronu.
 
Progesteron wydzielany jest skokowo. Moim zdaniem wynik wcale nie jest niski.
 
Wczoraj miałam USG. A 22.04 robiłam pierwsze badania HCG i progesteron
A faktycznie, coś mi przeskoczyło, myślałam, że to 2 tygodnie temu oceniła na 5 tydzień. To na pewno się nie zgadza, bo przeciez miałaś już spora betę 22IV - wtedy chyba były okolice 5tc wg OM? Pozostaje Ci czekać na kolejne USG i brać ten duphaston (na duphastonie progesteronu się nie bada z krwi).
 
Progesteron wydzielany jest skokowo. Moim zdaniem wynik wcale nie jest niski.
Ok, dzięki za info. Martwi mnie jeszcze to, że data ostatniej miesiączki 20.03 więc wychodzi że powinnam być w 7 tyg. A na USG nie widać zarodka i oceniono na 5 tydzień. Chociaż lekarz powiedział że mogłam mieć owulację przesunięta i wystarczy że tydzień później zaszłam w ciążę... Ja myślałam, że może z powodu za niskiego progesteronu zarodek nie chce się zagnieździć itp. no ale cóż... Chyba muszę poprostu czekać...
 
A faktycznie, coś mi przeskoczyło, myślałam, że to 2 tygodnie temu oceniła na 5 tydzień. To na pewno się nie zgadza, bo przeciez miałaś już spora betę 22IV - wtedy chyba były okolice 5tc wg OM? Pozostaje Ci czekać na kolejne USG i brać ten duphaston (na duphastonie progesteronu się nie bada z krwi).
No na to wychodzi po dacie ostatniej miesiączki, że powinien być teraz koniec 6 tygodnia, a powiedziano mi, że ciąża wygląda na 5 tydz.... Może owulacja się przesunela chociaż cykl miałam bardzo regularny. Sama nie wiem co myśleć i siedzę i się martwię. Kolejne USG za 3 tyg.... Jak ja nie nawidze czekać.... Chciałabym już mieć pewność że jest wszystko ok, albo nie... No ale chyba nic nie zrobię 🥺
 
Ok, dzięki za info. Martwi mnie jeszcze to, że data ostatniej miesiączki 20.03 więc wychodzi że powinnam być w 7 tyg. A na USG nie widać zarodka i oceniono na 5 tydzień. Chociaż lekarz powiedział że mogłam mieć owulację przesunięta i wystarczy że tydzień później zaszłam w ciążę... Ja myślałam, że może z powodu za niskiego progesteronu zarodek nie chce się zagnieździć itp. no ale cóż... Chyba muszę poprostu czekać...
Ale pęcherzyk się zagnieździł skoro widać go na USG. Wydaje mi się,że beta z 22.04 nie wskazuje aby owulacja była później. Kiedy miałaś dostać okres?
Niestety teraz musisz czekać. Ale 3 tygodnie to długo. Ja bym chyba poszła wcześniej.
 
No na to wychodzi po dacie ostatniej miesiączki, że powinien być teraz koniec 6 tygodnia, a powiedziano mi, że ciąża wygląda na 5 tydz.... Może owulacja się przesunela chociaż cykl miałam bardzo regularny. Sama nie wiem co myśleć i siedzę i się martwię. Kolejne USG za 3 tyg.... Jak ja nie nawidze czekać.... Chciałabym już mieć pewność że jest wszystko ok, albo nie... No ale chyba nic nie zrobię 🥺
To grubo za długo 3 tygodnie! Jeśli to ciąża zatrzymana w rozwoju, to po co ją tyle podtrzymywać. A jeśli prawidłowa, to w ciagu tygodniu już powinien pojawić się zarodek, więc po co tyle czekać w niepewności.
 
reklama
Ale pęcherzyk się zagnieździł skoro widać go na USG. Wydaje mi się,że beta z 22.04 nie wskazuje aby owulacja była później. Kiedy miałaś dostać okres?
Niestety teraz musisz czekać. Ale 3 tygodnie to długo. Ja bym chyba poszła wcześniej.
Okres powinnam mieć 17 kwietnia. Korzystałam z aplikacji i miałam bardzo regularne cykle. Chociaż wielkość pegerzyka ciążowego 1,63cm też wskazuje bardziej 6-7 tydzień, ale nie widać zarodka. Może poprostu nieudolnie zrobione USG, nie bardzo się znam (patrz załącznik), bo do mojego lekarza przyjeżdża pani doktor i to ona robi USG, poczytałam opinie i nie są najlepsze jeśli chodzi o USG u niej.
Ja już od wczoraj łażę w kółko i się martwię dlatego dziś przy okazji innych badań, zrobiłam jeszcze HCG i progesteronu i w sumie chyba w następnym tyg. Pójdę gdzieś zrobić USG.
 

Załączniki

  • 16519447973271587189295912954760.jpg
    16519447973271587189295912954760.jpg
    901,7 KB · Wyświetleń: 63
Do góry