reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaax - czy ktoś brał w ciazy

Andzia88

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Wrzesień 2020
Postów
117
Hej dziewczyny,
Czy któraś z Was przyjmowała preparat Zaax zamiast acardu w ciąży lub przeszła z acardu na zaax w trakcie trwania ciazy? Muszę już odstawić acard, bo poród zbliża się, a słyszałam,ze Zaax działa podobnie, ale bez ryzyka krwawień.
 
reklama
Ale sama chcesz przyjmować czy Ci lekarz przypisał?
Szczerze mówiąc ja bym nie brała, ale to nie znaczy, że ty nie powinnaś. Nie bez powodu odstawia się acard przed porodem.
 
Lekarz mi nie przepisał, na ostatniej wizycie oczywiscie zapomniałam o to zapytać, kolejna wizyta dopiero za 2 tyg,a acard trzeba już odstawić. Tyle że mam duże obawy przed odstawieniem. Nie robiłam żadnych badań pod kątem zespołu antyfosfolipidowego czy trombofili. Mam jedną stratę w 10 tc i 5 lat starań za sobą. Wiem, że zaax nie wpływa na ryzyko krwawień, a z tego co slyszalam acard odstawia się jakiś czas przed porodem tylko ze względu na możliwość wystapienia po nim krwotoku. W ulotce Zaaxu jest napisane, że suplement może być stosowany przez kobiety w ciąży. Znalazłam też jakiś artykuł naukowy, w którym potwierdza się skuteczność tego specyfiku w ciąży bez ryzyka krwawien. Mimo to, szukam jakiegoś potwierdzenia u osób, które brały ten specyfik.
 
Ja biorę acard i jeszcze tydzień zażywania przede mną, bo do 36 tyg się zaleca brać , bo ma działanie jeszcze przez dwa tyg od czasu zaprzestania. Zależy z jakiego powodu musiałaś zażywać acard. Ja np. mam małopłytkowość więc nie musiałabym zażywać , jednak muszę ze względu wysokiego ryzyka: porodu przedwczesnego, rzucawki i szybkiego starzenia łożyska
 
To ja bym kategorycznie nie brała bez porozumienia z lekarzem. To jest standardowa procedura, że odstawia się acard. Wolałabym nie mieć żadnych niespodzianek podczas porodu.
 
Ja biorę acard i jeszcze tydzień zażywania przede mną, bo do 36 tyg się zaleca brać , bo ma działanie jeszcze przez dwa tyg od czasu zaprzestania. Zależy z jakiego powodu musiałaś zażywać acard. Ja np. mam małopłytkowość więc nie musiałabym zażywać , jednak muszę ze względu wysokiego ryzyka: porodu przedwczesnego, rzucawki i szybkiego starzenia łożyska
Acard przyjmuje od początku ciąży. Miałam zalecony profilaktycznie ze względu na stratę w 10 tc. Więc tak naprawdę nie wiem, co by było gdybym acardu nie brała, wolę chyba nie wiedzieć, ale przez tę niewiedzę teraz boję się go odstawic😁. Czy oprócz acardu przyjmujesz heparyne? Ja biorę sam acard, może gdybym miała jeszcze zastrzyki, to nie byłoby tych obaw, ale mój lekarz nie widzi podstaw, żebym zamiast acardu przyjmowała teraz heparynę.
 
Acard przyjmuje od początku ciąży. Miałam zalecony profilaktycznie ze względu na stratę w 10 tc. Więc tak naprawdę nie wiem, co by było gdybym acardu nie brała, wolę chyba nie wiedzieć, ale przez tę niewiedzę teraz boję się go odstawic😁. Czy oprócz acardu przyjmujesz heparyne? Ja biorę sam acard, może gdybym miała jeszcze zastrzyki, to nie byłoby tych obaw, ale mój lekarz nie widzi podstaw, żebym zamiast acardu przyjmowała teraz heparynę.
Ja odbiorę acard od pierwszego prenatalnego badania, druga ciążę straciliśmy w 7 tyg, a do tego doszły problemy z ciśnieniem no i nieprawidłowy wynik badania pierwszego trymestru. Ja mam problem z płytkami, tzn mam specyficzne i ciężko zliczyć , do tego w ciąży już wogole mi lecą w dół, wiesz acard rozrzedza krew, ja mam rzadką, więc gdyby nie to , że lekarz który robił mi prenatalne nie zalecił by acardu to by nie musiała go zażywać. Pierwsza ciąża musiała się zakończyć CC z powodu zagrożenia dla dziecka i nawet po cięciu nie musiałam nic zażywać ani nie musiałam brać zaszczytów . Zażywam tylko acard , dopegyt i pregbe plus i dha- moim zdaniem najlepsze witaminy dla ciężarnych
 
Aha i myślę że, jak odstawisz acard to nie powinno się nic wydarzyć , bo ptak jak pisałam on działa jeszcze 2 tyg od czasu zaprzestania przyjmowania go. A na kiedy masz termin porodu?
 
Aha i myślę że, jak odstawisz acard to nie powinno się nic wydarzyć , bo ptak jak pisałam on działa jeszcze 2 tyg od czasu zaprzestania przyjmowania go. A na kiedy masz termin porodu?
Termin mam na 11.04.2021, dzisiaj zaczęłam 36 tc i z dniem dzisiejszym mam zalecone, żeby odstawić. Jeśli działa 2 tyg.to wypadnie akurat 38 tc, ale coś czuję, że u mnie poród będzie w terminie.
 
reklama
Aha i myślę że, jak odstawisz acard to nie powinno się nic wydarzyć , bo ptak jak pisałam on działa jeszcze 2 tyg od czasu zaprzestania przyjmowania go. A na kiedy masz termin porodu
Termin mam na 11.04.2021, dzisiaj zaczęłam 36 tc i z dniem dzisiejszym mam zalecone, żeby odstawić. Jeśli działa 2 tyg.to wypadnie akurat 38 tc, ale coś czuję, że u mnie poród będzie w terminie.
To jesteś tydzień wcześniej niż ja, bo mi wczoraj stuknął pełny 35 TC. Jak tak czujesz to tak będzie. Ja np w pierwszej ciąży termin miałam na 6, a wzięło mnie z 8/9 i urodziłam 9 tak jak się ja urodziłam 9 😁 i czułam , że zacznie się pchać w nocy i tak się stało 😉 teraz też mam takie wrażenie
 
Do góry