reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

reklama
ja miałam podobne sytuacje
maja w wieku 6 msc nie przekrecała sie . ortopeda powiedział -spokojnie wszystkow swoim czasie . jest wszystko w najlepszym porzadku, pani od rehabilitacji powiedziała ze konieczna jest rehab. no i chodziłysmy . nic nie skutkował0. po miesiacu zrezygnowałam . maja sie zaczeła przekrecac we wszystkie strony w wieku 7 msc. w 8 raczkowała a majac 1 i miesia chodziała , teraz jest problem bo jedna noge skreca lekko do srodka . poszłam do ortopedy i powiedział ze nic nie pokojacego nie widzi. biodra i stawy ok. a noga przy odpowiednim obuwiu nakieruje sie sama. dzieci które nie chodza super dobrze maja czas by to same skorygowac. nie ide juz do rehab.
pozdrawiamy
 
Dzięki Dziewczyny za słowa pociechy. Priscilla, do ortopedy i tak musimy pójść skontrolować bioderka więc przy okazji wypytamy o resztę. Mamy dobrego pana doktora w LIMie, czyli tam gdzie chodzimy, ale daj namiary jeśli możesz. Co do rehabilitacji to kusi mnie żeby pójść na konsultację, martwię się po prostu...:-(

Pozdrawiamy,
K&Z
 
Hej Dziewczyny! Byłam u innego pediatry i okazalo się że to prawdopodobnie był absolutnie fałszywy alarm:-)
Nowa pani dr podeszła do malutkiej ze spokojem - zaczekała aż przestanie płakać (zawsze u lekarza krzyczy...:wściekła/y:) i dopiero wtedy ją zbadała. Powiedziała że mogła byc napięta z nerwów - bo nerwuska jest po mamusi....:tak: Także na razie żadna rehabilitacja jest niepotrzebna:-D

Pozdrawiamy
 
Nie, to jest prywatna klinika.
U nas tez napiecie przestalo byc widoczne, i przestalysmy chodzic na rehabilitacje. Ale wczoraj bylysmy u neurloga i pani dr. zauwazyla ta niewielka asymetrie. Powiedziala, ze to pewnie zaknie jak Viki zacznie chodzic, ale jak bedzie starsza i zacznie szybko rosnac to moze sie pojawic skrzywienie kregoslupa i radzila mimo wszystko chodzic na rehabilitacje aby wyksztaltowac prawidlowa postawe.
 
Na niewielką asymetrię może wystarczy ćwiczyć w domu. W którym odcinku kręgosłupa ta asymetria? U nas była w pasie biodrowym ale całkiem zanikła bez rehabilitacji.
 
jak zrobic dla dziecka szeleszczaca ksiazeczke, prosta, bezpieczna i latwa do utrzymania w czystosci? bierze sie puste opakowania po jaskach firmy chaber (lub platkach owsianych, ale jaski sa dobre, bo jest jeden bardzo wyrazny rysunek na czystym tle), wycina sie rysunki, myje sie je i zszywa sie gruba niecia z jednego brzegu. ksziazeczka jest wiec lekka, kolorowa, ma dowolna ilosc stron, fantastycznie szelesci, nie drze sie, mozna ja lizac i mietosic dowoli, i - jest bezpieczna, bo opakowania sa na tyle miekkie, ze nie ma szans skaleczyc palec o brzegi. a co najmniej 15zl zostaje w kieszeni. :)))
tak samo mozna bawic sie i z pojedynczym wycietym fragmentem. moja corka ma to juz miesiac i ciagle moze bawic sie tym dluuuugo.
 
reklama
aha, co do ksiazeczki - jedna uwaga. dzis moja cora potrafila - juz nie wiem jak - zlozyc taka nowozszyta ksiazeczke na 4, i na zgieciu wyszedl twardy i ostry kolec, a wiec niebezpiecznie. co zrobic, aby tego uniknac? otoz przed podaniem dziecku nalezy taka ksiazeczke porzadnie pogniesc. nic nie straci na swojej atrakcyjnosci dla dziecka, a nie da sie juz zlozyc w linii prostej. :)
 
Do góry