reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie jak wygląda

Też miałam wrażenie, że synek zaczyna ząbkować w okolicy 3-mca ale to jednak nie było to. Ząbek wyszedł dopiero na 9 m-cy i to w dodatku prawa górna jedynka.
 
reklama
Teraz to jestem już pewna że ząbkowanie się zaczęło..bardzo czerwone dziąsła w miejscu ząbków, ślini się strasznie i wszystko chce gryzc plus czasem mocno narzeka przy jedzeniu... ale jakoś dziwna kolejność, bo jakby 3 albo 4 u góry jej ida..
Czy to możliwe ?
 
3 czy 4 u 3 miesięczniaka? [emoji46][emoji2][emoji28] mój syn ma 1.5 roku i zęby te zaczęły mu dopiero po roczku wychodzić a niektóre 1.5 roczniaki nadal ich nie mają
 
No właśnie tak wygląda..strasznie ma zaczerwienione i obrzęknięte w tamtych miejscach...w czwartek do lekarza idziemy to sprawdzi czy to zeby czy może coś innego :/
 
No właśnie tak wygląda..strasznie ma zaczerwienione i obrzęknięte w tamtych miejscach...w czwartek do lekarza idziemy to sprawdzi czy to zeby czy może coś innego :/
Wątpię że to te zęby. Owszem mogłyby być to zęby ale jedynki lub dwójki. Może coś małej dolega i ma jakiś stan zapalny na dziaselku. Warto żeby lekarz to zobaczył
 
A skąd wiesz że to akurat miejsce gdzie 3 lub 4 wychodzą ? Może to dwójeczku
Tak mi się zdaje, bo to dość że tak powiem z tyłu jest i chyba za blisko na dwójki , chyba.. może faktycznie coś się dzieje. Ale widzę że jej pomaga jak smaruje Dentinoxem i jak coś twardzego gryzie, a ręce swoje to chyba połknie :p
 
Możliwe. Takie " wykluwanie" się ząbków może potrwać i kilka miesięcy. Objawy przy ząbkowaniu to zazwyczaj:
1. obfite ślinienie
2. podwyższona temperatura
3. obrzęk i zaczerwienienie dziąseł
4. biegunka
5. płacz i lub marudzenie
6. problemy ze spaniem szczególnie u maluszków
7. pchanie przedmiotów piąstek do buzi

Mój drugi syn zaczął ząbkować w wieku 2 miesięcy gdy miał cztery wyszły mu dolne jedynki do 6 miesiąca miał 4 zęby.
O jeny, nie wiedziałam że to może być tak szybko :o mój ma 4 miesiące, i też mam wrażenie że coś się dzieje. Slini się od dawna, ale teraz zaczął też tak jakby "zagryzac" przedmioty, jak je pcha do buzi. Jak weźmie mój palec, to czuję wyraźnie jak go przygnuata dziąsełkami i daje mu to ulgę - uspokaja go. Samo ssanie lizanie przedmiotów nie wystarcza. Więc może to jednak te ząbki idą.
 
reklama
O jeny, nie wiedziałam że to może być tak szybko :o mój ma 4 miesiące, i też mam wrażenie że coś się dzieje. Slini się od dawna, ale teraz zaczął też tak jakby "zagryzac" przedmioty, jak je pcha do buzi. Jak weźmie mój palec, to czuję wyraźnie jak go przygnuata dziąsełkami i daje mu to ulgę - uspokaja go. Samo ssanie lizanie przedmiotów nie wystarcza. Więc może to jednak te ząbki idą.
Moja tez tak robiła, tak samo od 4 mz, a zabek wyszedł teraz ,dokładnie kiedy skończyła 8 mz
 
Do góry