reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie jak wygląda

Agnesprin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2018
Postów
39
Czy możliwe że ząbkowanie zaczyna się u 2,5 miesięcznego bobasa?
Jak wygląda zabkowanie? Ma ktoś jakieś zdjęcie ?
 
reklama
Mi się wydawało że się zaczyna właśnie gdzieś koło 3 miesiąca, bo syn zaczął się strasznie ślinić i wkładał ręce do buzi. Teoretycznie jest to możliwe i czasem się zdarza tak wcześnie. Ale pierwszego zęba miał dopiero w okolicach 7 miesiąca. Wyczytałam wtedy że ślinienie i wkładanie rączek jest normalne w tym wieku (3 miesięcy) i nie ma raczej związku z ząbkowaniem.
Jeśli ząb ma się niedługo przebić to dziąsła są takie jakby napuchnięte i "duże" w tym miejscu, czasem widać takie pęknięcie od góry (w tym miejscu gdzie wyjdzie ząb). Tu jest to fajnie opisane Link do: W poszukiwaniu rozpulchnionego dziąsła
 
Mała ma takie dwie kreseczki bladawo przezroczyste w miejscu jedynek dolnych. W piątek mieliśmy szczepienia i jak zapytałam o to czy mogą iść zęby to się dziwnie spojrzała na mnie pediatra i powiedziała że ona może mieć takie dziąsła :/ ale glupieje bo widzę tam coś ewidentnie a nie kojarzę żeby miała coś takiego wcześniej :/
Zdjęcie próbowałam zrobić..ale się nie da:/
 
Mała ma takie dwie kreseczki bladawo przezroczyste w miejscu jedynek dolnych. W piątek mieliśmy szczepienia i jak zapytałam o to czy mogą iść zęby to się dziwnie spojrzała na mnie pediatra i powiedziała że ona może mieć takie dziąsła :/ ale glupieje bo widzę tam coś ewidentnie a nie kojarzę żeby miała coś takiego wcześniej :/
Zdjęcie próbowałam zrobić..ale się nie da:/
Plus ślini się okropnie....
 
Czy możliwe że ząbkowanie zaczyna się u 2,5 miesięcznego bobasa?
Jak wygląda zabkowanie? Ma ktoś jakieś zdjęcie ?
Możliwe. Takie " wykluwanie" się ząbków może potrwać i kilka miesięcy. Objawy przy ząbkowaniu to zazwyczaj:
1. obfite ślinienie
2. podwyższona temperatura
3. obrzęk i zaczerwienienie dziąseł
4. biegunka
5. płacz i lub marudzenie
6. problemy ze spaniem szczególnie u maluszków
7. pchanie przedmiotów piąstek do buzi

Mój drugi syn zaczął ząbkować w wieku 2 miesięcy gdy miał cztery wyszły mu dolne jedynki do 6 miesiąca miał 4 zęby.
 
Mniej więcej koło 2-3 miesiąca uruchamiają się u dzieci śliniaki (przygotowują się na wyjście zębów). Teoretycznie zęby wychodzą w większości dzieciom od 4 miesiąca życia ALE nie ma reguły bo są i dzieci które rodzą się mając już jakiś ząbek i takie którym wychodzą zęby już w pierwszych miesiącach życia. Bialawe przeźroczyste plamki są zapowiedzią wychodzących zębów, ale moja córka np. z takimi plamami chodziła przeszło miesiąc zanim wyszły jej zęby. Niektóre dzieci mają jakieś objawy ząbkowanie inne wcale. Do tych podanych przez dziewczyny jeszcze bym dopisała tylko że nie które dzieci mają problemy ze spaniem A nie które właśnie wtedy przesypiają całe dnie. Niestety nie ma reguły:)
 
reklama
Moja córcia przed ukonczeniem 4 miesiąca miała dwie dolne jedynki. Bardzo się slinila i wkladala wszystko do buzi choć pediatra powiedziała mi ze to nie są oznaki ząbkowania. Oprócz tego Lena miała rozpulchnione i czerwone dziąsła i zdarzało jej się budzić z płaczem.
 
Do góry