reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie u 3,5 miesięcznego dziecka?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed jedzeniem dałam mu Nurofen.

Powiedzcie mi proszę, czy u tak maleńkiego dziecka może to być już ząbkowanie?
 
reklama
Rozwiązanie
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed...
Jeżeli dziecko płacze i krzyczy z bólu, to zamiast dać dziecku syrop, autorka miała pozwolić na to, żeby cierpiał? Mój syn jak ząbkował, to żadne maści mu nie pomagały i wolałam dać mu syrop przeciwbólowy, żeby się nie męczył i on i ja. Ciebie jak coś boli to też nie bierzesz lekarstw?
Biorę jak już nie mogę wytrzymać. Ale to nie ważne. Było pytanie to udzieliłam odpowiedzi zgodnie ze swoim sumieniem i tym jak ja postępuje.
 
reklama
Biorę jak już nie mogę wytrzymać. Ale to nie ważne. Było pytanie to udzieliłam odpowiedzi zgodnie ze swoim sumieniem i tym jak ja postępuje.
To Twoje dziecko jak coś boli, to też nie dajesz nic przeciwbólowego, bo to przecież samo zło? No bez przesady żeby tak wjeżdżać na kogoś, kto nie chciał żeby cierpiało jego dziecko
 
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed jedzeniem dałam mu Nurofen.

Powiedzcie mi proszę, czy u tak maleńkiego dziecka może to być już ząbkowanie?
Po to są leki przeciwbólowe, żeby je dawać jak jest konieczność. Jak dasz czopek raz na jakiś czas, to nic się nie stanie. Na mojego syna nie działały żadne maści i jak widziałam, że nic mu nie pomaga, a ból nie przechodzi, to dawałam Nurofen tylko, że w syropie. Wolałam podać lek, niż patrzeć jak się męczy. Możesz próbować masować dziąsła szczoteczką, którą zakłada się na palec czy dawać do gryzienia schłodzone gryzaki
 
Zapytałaś w poście czy dobrze zrobiłaś. Ja Ci napisałam, że moim zdaniem nie. To po co pytałaś, skoro nie chcesz przyjąć czyjegoś punktu widzenia... Skoro wiesz że dobrze ze dobrze zrobilas to po co to pytanie
pewnie, masz prawo do własnego zdania i nie bez powodu są to zadawane pytania wyślij właśnie z powodu odmiennych poglądów i różnych doświadczeń, tylko ta forma krzycząca z wykrzyknikami dająca wrażenie opierdol u jest zupełnie niepotrzebne, wiedząc że sama jestem w stresie i nie do końca dobrze się czułam z tym czy dobrze postąpiłam.
Nie lubię rozmawiać w formie roszczeniowej, a to że ktoś ma odmienne zdanie to ma do tego święte prawo.
 
reklama
No i to jest Twoja opinia, a moja jest inna bo mam inną wiedzę. Możemy na tym zakończyć dyskusje? Dla mnie to nie było odpowiednie postepowanie, dla Ciebie tak- trudno. Naucz się przyjmować argumenty innych
Ale ja potrafię przyjmować argumenty innych tylko, że ty nie podałaś żadnego argumentu dlaczego Nurofen jest szkodliwy i dlaczego autorka nie powinna go dawać. Ja na ten temat nie mogę nic znaleźć. Jedynie co, to że Nurofen i paracetamol są najbezpieczniejszymi lekami
 
Do góry