reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie u 3,5 miesięcznego dziecka?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed jedzeniem dałam mu Nurofen.

Powiedzcie mi proszę, czy u tak maleńkiego dziecka może to być już ząbkowanie?
 
reklama
Rozwiązanie
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed...
@DarkAsterR współczuję. Paracetamol i ibuprofen to dwie różne substancje i inaczej działają. Nie chodzi która jest silniejsza, słabsza, ale jak oddziałują na organizm. Nam pediatra powiedziała, że ibuprofen na zęby, ale jak dziecko gorączkuje bo chore, bo trzydniówka etc i jest marudne, to wtedy lepiej paracetamol i tu było Tłumaczenie dlaczego, którego nie powtórzę :) ale chodziło o blokowanie naturalnej reakcji organizmu
 
reklama
Ja to rozumiem i na Twoim miejscu bym zrobiła dokładnie to samo. Ty akurat podałaś konkretne argumenty, że Nurofen może powodować taką reakcję alergiczną, i dlatego chcesz przed nim przestrzec, a nie mówiłaś że Ty byś nie podała, bo nie i nie potrafiła tego uargumentować, próbując jeszcze z kogoś innego zrobić potwora, że śmiał dać dziecku coś na ból
Wg Ciebie nie potrafiłam tego uargumentować? Napisałam wyraźnie, dlaczego bym nie podała. Przeczytaj jeszcze raz, jak masz problemy ze wzrokiem
 
Wg Ciebie nie potrafiłam tego uargumentować? Napisałam wyraźnie, dlaczego bym nie podała. Przeczytaj jeszcze raz, jak masz problemy ze wzrokiem
No napisałaś tylko, że ty byś nie podała leku przeciwbólowego dziecku, które nie gorączkuje, i że podobno ma dużo skutków ubocznych, a skutki uboczne mogą być po wszystkim, to nie jest argument wg mnie. Wystarczyło napisać, że powoduje to, to czy to, a nie wykłócać się ty byś nie dała i ktoś, kto dał źle zrobił
 
Wiesz co, moja ma obecnie 4.5 miesiąca ale też już ząbkuje. Pamiętaj że ząbkowanie trochę trwa, więc u Was również mogło się już zacząć. U nas prawdopodobnie też zaczęło się to po 3 miesiącu. Oczywiście na początku nie wiedziałam że to ząbki ale teraz już jestem pewna, bo ma białe kreski.
Mam ten sam problem z jedzeniem. Już były dwa dni że piła od razu a dzisiaj co karmienie to wypluwa. Widać, że boli ją. Jeśli mogę Ci coś polecić to kup sobie maść dentinox lub jakaś inna na ząbkowanie i smaruj jej lekko przed jedzeniem - u nas póki co działa. I dużo spokoju. Nie denerwuj się kiedy nie chce pić, on jak raz nie zje to się nie zagłodzi (oczywiście mówię raz - moja też już miała dzień że jedno karmienie pominęła). U mnie kiedy wypluwa robię też tak, że ja z nią siedzę i na spokojnie jej podsuwam co kilka chwil, w końcu załapie i pije.
Również dałam już dwa razy paracetamol w czopku ale jakoś za tym nie jestem póki nie ma aż tak źle, bo bym jej musiała codziennie dawać na ból.
Powodzenia :)
Już mam tą maść :-)
W uktocr jest napisane,aby dawać po jedzeniu (chyba po to,aby nie wypłukać tego żelu z dziąseł).
Dzisiaj rano,synek budzik się z płaczem...pierwszy raz ,bo zawsze z rana ma super humor i śmieje.
Sięgnęłam własne po tej żel i palcem etarlsm w dolne dziąsło. Synek się uspokoił,więc chyba dobrze się wstrzeliłam,że idą dolne jedynki...

Zobaczymy... Oby to pomogło.
Też dajesz 2 lub 3 razy ? Na jak długo u Was to wystarcza? Mam na myśli ulgę dziecka
 
@DarkAsterR współczuję. Paracetamol i ibuprofen to dwie różne substancje i inaczej działają. Nie chodzi która jest silniejsza, słabsza, ale jak oddziałują na organizm. Nam pediatra powiedziała, że ibuprofen na zęby, ale jak dziecko gorączkuje bo chore, bo trzydniówka etc i jest marudne, to wtedy lepiej paracetamol i tu było Tłumaczenie dlaczego, którego nie powtórzę :) ale chodziło o blokowanie naturalnej reakcji organizmu

Byc może. Wiem, ze u Bułka paracetamol nie zrobił nic z gorączka. Nawet rtęć nie drgnęła. Dopiero nurofen zbił ja do normalnego poziomu. To było może ze cztery tygodnie temu wiec akurat jestem na świeżo po przeżyciu.
 
Ostatnia edycja:
Już mam tą maść :-)
W uktocr jest napisane,aby dawać po jedzeniu (chyba po to,aby nie wypłukać tego żelu z dziąseł).
Dzisiaj rano,synek budzik się z płaczem...pierwszy raz ,bo zawsze z rana ma super humor i śmieje.
Sięgnęłam własne po tej żel i palcem etarlsm w dolne dziąsło. Synek się uspokoił,więc chyba dobrze się wstrzeliłam,że idą dolne jedynki...

Zobaczymy... Oby to pomogło.
Też dajesz 2 lub 3 razy ? Na jak długo u Was to wystarcza? Mam na myśli ulgę dziecka
Zdarzy się, że podam więcej ale mówię ci - ja dosłownie troszkę przed jedzeniem smaruję.
 
Nie mam kiedy w tej chwili przeczytać całego wątku.
Jeśli chodzi o mniejszy apetyt, szarpanie przy butelce to jest normalne. Moja czasem nie chciała przez tydzień, musiałam co chwilę cudować, nawet strzykawka. Później się przyzwyczaiłam i wiedziałam, że to taka faza.
Pierwszy ząb wyszedł na 11 miesiąc.....a ja co miesiąc myslalam, że to już...

Ślinienie też jest normalne. Była pewna, że idą jej żeby właśnie około 4 miesiaca.. Ślinotok, palce w buzi. Pediatra rozwiał moje wątpliwości kiedy zobaczył, że tam nic się nie dzieje. Ślinianki wtedy zaczynają "działać". Będzie się ślinić !
Jeśli nie ma nic w buzi (afty itp), kataru, temperatury to na spokojnie.

Weź pod uwagę skoki rozwojowe. Wcześniej nie wiedziałam, że takie coś istnieje, ale faktycznie sprawdzało się za każdym razem z kalendarzem..

Kiedy idą żeby to działa są spuchnięte i widać jakby ktoś nożem przeciął, taka kreska.

Paracetamol podawałam tylko przy temp powyżej 38,5. Albo w jakiś skrajnych przypadkach okropnego godzinnego płaczu (ale nie w takich miesiącach) Nurofen (jest przeciwzapalny) dopiero kiedy się utrzymywała temperatura, na zakładkę z pedicetamolem.

Smarowalam dziasla dentinoxem. Pomagało, na chwilę, ale jednak.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny, proszę was o poradę. Mój synek po raz pierwszy dzisiaj nie chciał absolutnie nic jeść. Karmiony z mlekiem modyfikowanym. Do tej pory apetyt ma olbrzymi. Ostatni posiłek jadł o 11:20 i około 17:00 zaczął dzisiaj być marudny... Znowu zaczęłam próbować podawać mu mleko ale się bardzo irytował. Potem zaczął się bardzo duży płacz, którego nie mogłam ogarnąć. Dodam, że synek od kilku dni bardzo się ślini i w pycha rączki do buzi. Czy możliwe że to obiaw ząbkowania?
czytałam że przy ząbkowaniu paracetamol może być niewystarczające i od razu podałam czopek Nurofen, gdzie trochę się denerwuje czy dobrze zrobiłam bo on ma dopiero 3 i pół miesiąca.
bardzo się męczył i z głodu zjadł w końcu o godzinie 18:30, po czym padł. 10 przed jedzeniem dałam mu Nurofen.

Powiedzcie mi proszę, czy u tak maleńkiego dziecka może to być już ząbkowanie?
oj to możliwe, u mojej córki pediatra stwierdziła że rozpoczyna się proces ząbkowania jak miała 2 miesiące - dolne jedynki wyszły jak miała 5 miesięcy i zaraz po nich górne. Teraz ma 6,5 miesiąca i ma już 4 ząbki. Mam wrażenie, że teraz ślini się jeszcze bardziej i oczywiście wszystko musi być w buzi. Na szczęście odbyło się bez żadnej gorączki itp, czasem jak już widziałam że się złości i wkłada raczki do buzi to smarowałam dentinoxem ;)
 
Rozwiązanie
Do góry