reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabkowanie

reklama
U Ninki dziąślaki twarde jak kamienie i chyba czas ząbkowania nadszedł, bo mała jest ostatnio koszmarnie marudna, ślini się okropnie i pakuje wszystko co tylko sie da do buźki :tak: smaruję jej dziąsła bobodentam, ale tak szczerze to wcale nie widzę, żeby pomagał :baffled: chociaż szwagierka mówiła, że jej dziecku pomagał... więc pytam Was może któraś ma jakieś sprawdzone sposoby na ząbkowanie? Strasznie bym chciałą pomóc malej to przejść jak najbardziej bezboleśnie :-)
Bobodent ponoć bardzo słaby kup dentinox jest mocniejszy ja mam niemiecki dentinox i globulki pod język osanit;)Gai pomagają póki co;)
 
Ja mam dentinox i nie pomagał Igusi przy pierwszym ząbku, z kolei słyszałam że orajel jest super, chciałam kupić ale nie mieli w aptece, kupiłam camilię i to nawet pomaga, to jest taki płyn homeopatyczny.
U nas już drugi zamierza wyłazić, pod palcem jeszcze nie czuć ale widziałam ślad na dziąsełku i dzisiaj mała miała całe poliki czerwone
 
Od kilku dni pakuję Emilce palec do buzi, żeby dziąsełka wybadać,czy coś tam się kluje, ale do tej pory nic nie wyczułam. A ślinotok ogromny, piąstki całe w buzi, gryzaka też dziewczyna w całości by wsadziła, jakby się dało i strasznie marudzi (na szczęście tylko w ciągu dnia) i się ostatnio rozkrzyczała tatusiowi bez żadnego powodu i godzinę jej nie mógł uspokoić :( P. kupił Bobodent, ale jeszcze nie stosowaliśmy
 
Jak małej maścią dziąseł nie posmaruję, to cały czas marudzi i trzeba bez chwili przerwy zabawiać... Ma grudki na dziąsłach po prawej stronie: u góry na miejscu dwójki i trójki, na dole na miejscu dwójki, więc wygląda, jakby ząbkowanie miało się zacząć nie po kolei od jedynek :)
 
Jak małej maścią dziąseł nie posmaruję, to cały czas marudzi i trzeba bez chwili przerwy zabawiać... Ma grudki na dziąsłach po prawej stronie: u góry na miejscu dwójki i trójki, na dole na miejscu dwójki, więc wygląda, jakby ząbkowanie miało się zacząć nie po kolei od jedynek :)

tylko (lub aż) u 70% dzieci pierwsze są jedynki dolne, a u pozostałych dzieci siekacze górne lub dwójki dolne ;) wiec luz Twoja Niunia moze byc bardziej oryginalna;)
 
u mojej córci jako pierwsza przebiła się dwójka górna z lewej strony a kilka dni później lewa górna jedynka :)
 
reklama
Do góry