reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana przyszla mama - dieta sport kosmetyki relaks

reklama
mi sie wydaje ze to chyba ma wieksze znaczenie na problemy z nietrzymaniem moczu nz nacinanie przy porodzie.
Ktos juz tutaj pisal ze raczej nacinaja profilaktycznie.
Pzy pierwszym porodzie i tak mnie nacielii bo porod zakonczyl sie vacuum [proznociagiem]
 
Ćwiczyłam mięśnie Kegla w pierwszej ciąży i ominęło mnie nacinanie. Miałam 1 szew bo miałam małe otarcie. Problemów z utrzymaniem moczu również nie miałam. Po ciąży zawzięcie ćwiczyłam, bo obawiałam się pogorszenia doznań sexualnych. Ćwiczenie weszło mi w krew i ćwiczę kilka razy dziennie: w pracy, w autobusie, przed telewizorem itd. Myślę, że warto się troszkę "pomęczyć" :-)
 
Oj emotion, właśnie te mięśnie mają znaczenie przy porodzie co do nacięcia, bo położna mi mówiła, w szkloe rodzenia treż ucza jak się ćwiczy te mięśnie. Co do nacięcia.Położna może zrobić to profilaktycznie, jeśli podpisałaś na to zgodę. W większości przypadku podpisuje się to w bólach i się nie czyta. Jeśli jednak położna widzi, że ładnie się rościągamy podczas porodu i skóra jest elastyczna i nie ulegnie pęknieciu wtedy nacina. I były różne kwestie, nacinać czy pęknąć i są zdania podzielone. Ja wybrałam nacięcie, bo podobno lepiej zszyć taką ranę.
Karolqa ja włąsnie też mam nerwa na te zaciskanie się, też mnie to wkurza, no ale postaram się je ćwiczyć. A co do piłki to podobno nie tylko kręgosłup, ale kegla też są na to specjalne ćwiczenia.Mam płytkę jak Ją znajdę pooglądam i Wam powiem.
 
Dziewczynki a jak z paznokciami u Was? :) Moje super twarde a.byly jak.pergamin... I pieknie rosna :)

Moge polecic Wam farbe do wlosow Garnier z takim rozowo.zoltym opakowaniem - 28 myc ale kolor jest ladny, ja chyba 2 tyg temu.farbowalam.i nadal wyglada dosc.swiezo a myje wlosy codziennie.

Narzekam na stan cery... Bedzie dziewczynka. Macie moze jakies maseczki ktore poprawiaja buzie.i.dekolt?

Abezela a cwiczenia.kegla zapobiegajace nacinaniu to.takie.po prostu cwiczenia kegla zwykle (zaciskanie) czy sa.jakies.specjalne?
 
Ostatnia edycja:
Alex ja używam od roku kosmetyków kanebo i mam odpukac śliczną cerę, więc je bardzo polecam. A jesli chodzi o polskie kosmetyki to polecam bielendę, mają dobra jakość i ceny. Ale cera to bardzo indywidualna kwestia, więc powinien Ci doradzić ktoś znający się na cerze, kto Twoja oceni na żywo.
 
Ja najladniejsze paznokcie mialam po porodzie, masakra 2 miesiace nie obcinalam tylko podpilowywalam - ajk przyjechalam do Polski to mialam na jakis centymetr [sam ten bialy pasek.. wygladaly jak tipsy :)]

Jesli chodzi o kosmetyki to ja uzywam peelingow 'perfecta' sa do roznych rodzajow skory [to tak raz w miesiacu, a tak to kremow nivea na dzien/noc - choc teraz jak najmniej staram sie uzywac. I co najwqazniejsze, zero tapety!
 
Alex ćwiczyłam i nadal ćwiczę "zwykłe Kegle" zaciskanie, trzymanie ok 10 s i puszczanie. Pod koniec ciąży można też masować krocze olejkiem, żeby się ładnie rozciągało, ale nie wiem jaki olejek, jak masować itd.
 
reklama
Do góry