reklama
 1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

  Zamknij powiadomienie

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez k.bogusia, 12 Styczeń 2017.

 1. k.bogusia

  k.bogusia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam was, co uważacie o zajeciach dodatkowych w przedszkolu? Bo ja myślę że niby fajnie że dzieci się rozwijają, już mogą jakoś kształtować swoje hobby, czymś sie zainteresować, poznać nowe rzeczy, rozumiem. Tylko ze u nas w przedszkolu takie zajęcia proponują popołudniami, w sensie tak od 15:00 i ja nie wiem czy to nie jest za późno i za dużo dla dziecka. No bo czy to jest normalne żeby dziecko codziennnie było poza domem tyle czasu co dorosły człowiek w pracy? Ja nie pracuję, odbieram dziecko koło 14 ale gdyby na te zajęcia dodatkowe miało iść no to cały boży dzień. Co uważacie?
   
 2. aim

  aim Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  14
  Ja powiem ze swojej własnej perspektywy. Jako jedynaczka i bez dzieci w okolicy, bo myślę, to dość istotne. Mama zapisała mnie na dużo zajęć dodatkowych od przedszkola i później. Ale zwłaszcza jako małe dziecko ja miałam serdecznie gdzieś ile godzin spędzam poza domem :p było mi super bo miałam prawie codziennie zapewnione kolejne zabawy, bo na tym etapie zajęcia dodatkowe to wszystko przez pryzmat zabawy jest, uwielbiałam się bawić z innymi dziećmi i to nie były zabawy jak w przedszkolu że o mamy czas wolny, co jest na sali to sobie bierzemy, tylko bardziej zorganizowane, czy to sportowo czy muzycznie tanecznie albo plastycznie. Ja to uwielbiałam. Ani trochę mi nie przeszkadzało że w domu mnie nie ma :p wspaniale wspominam ten czas, myślę że to też miało wpływ że później i teraz wiele rzeczy mnie interesuje, potrafiłam być zawsze bardzo kreatywna, nie leniwa, chętna do działania, także ja polecam ;) jeżeli tylko ja będę mieć taką możliwość to też swoje dziecko wyślę na wiele takich rzeczy. Bo dzieci w takim etapie nie myślą że ooo tylu godzin mnie nie ma w domu z rodzicami, nie, ja byłam totalnie pochłonięta tym że prawie cały dzień mogłam się bawić :D
   
 3. reklama
 4. ajisza

  ajisza

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  No ty akurat nie pracujesz ale są rodzice którzy oboje pracują i nie mają innego wyjścia jak zaprowadzic dziecko do przedszkola przed praca i odebrac po pracy niestety
   
 5. Tara 33

  Tara 33

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moim zdaniem zajęcia dodatkowe w przedszkolu fajna sprawa,ale powinniśmy też zadbać o rozwój dziecka poza przedszkolem. Nie w każdym przedszkolu są zajęcia akurat takie na jakie twoje dziecko chciałoby chodzić.Można dziecko zapisać na zajęcia związane z fizyką,które organizowane są w fajnej atmosferze i przez fajnych ludzi. Więcej informacji jest na Link do: {{seo.title}}
   
 6. PrzedszkoleGorzków

  PrzedszkoleGorzków

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, organizowanie zajęć dodatkowych przez przedszkole jest wymogiem narzuconym przez Ministerstwo. Z definicji takie zajęcia powinny odbywać się po zakończeniu zajęć objętych obowiązkowym programem wychowania przedszkolnego. Dyrekcja konkretnej placówki ma natomiast dowolność w wyborze konkretnych aktywności, które zaproponuje dzieciom. Nie są obowiązkowe, nie musisz zapisywać na nie swojego dziecka, jednak uważam, że warto, o ile są dla dziecka wartościowe i przyjemne. Przykładowo, jeżeli przedszkolak nie lubi rysować, nie ma sensu zmuszać go do uczęszczania na zajęcia plastyczne. Nie należy też przesadzać z liczbą zajęć dodatkowych. Jeżeli uznasz, że zbyt długie przebywanie dziecka w przedszkolu odbija się negatywnie na jego relacji z rodziną, być może dobrym pomysłem będzie ograniczenie czasu, jaki spędza z rówieśnikami na rzecz dłuższego pobytu w domu.
   
 7. ajisza

  ajisza

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Tak z ciekawości macie płacić coś za te zajęcia dodatkowe?
   
 8. k.bogusia

  k.bogusia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A nie wiem, nie dopytałam się nawet jeszcze, dopiero parę dni temu to ogłosili że od semestru będzie, ale chyba nie bo może coś by powiedzieli jakby miało być płatne żeby się ludzie nastawili na wydatki w razie czego
   
 9. PrzedszkoleGorzków

  PrzedszkoleGorzków

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Po reformie z 2013 roku opłata za każdą dodatkową godzinę zajęć w przedszkolu nie może przekraczać kwoty 1 zł. Ich dofinansowaniem zajmują się samorządy terytorialne, więc przedszkole nie powinno obciążać rodziców dodatkowymi kosztami.
   
 10. reklama
 11. alison_ali

  alison_ali Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dokladnie, same suche zajecia nie wystarczą, potrzeba czegos wiecej. Nie tylko regularnych zajec jezykowych czy muzycznych, ale niespodzianek jednorazowych, ktore umilaja dzieciom czas w przedskzolu. Wystarczy ze przyjdzie magik czy Misiołanki odwiedza przedszkole (moje do dzisiaj pamieta ich wizyte). Dziecko wylamuje sie z monotonii, uczy sie czegos nowego i ma przy tym po prostu frajde :)
   
 12. mary29

  mary29 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie wahaj się. Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka to super sprawa. I nie bój się, na pewno nie będzie zmęczony zbyt długim przebywaniem poza domem. Kontakt z dziećmi, zabawa, rozwijanie talentów - to go wciągnie ;-) Tylko wybierzcie takie zajęcia, na które dziecko będzie chciało faktycznie chodzić. I nie przesadzajmy z ilością, fajnie byłoby zacząć od jakiś jednych zajęć dodatkowych i sprawdzić czy taka forma dziecku w ogóle odpowiada.
   

Poleć forum