reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

reklama
Daziewczyny, może wy mi podpowiecie jakiej wielkosci mam kupic posciel do łózeczka 120/60 ?
I jakas firme moze polecacie? :-)
 
Daziewczyny, może wy mi podpowiecie jakiej wielkosci mam kupic posciel do łózeczka 120/60 ?
I jakas firme moze polecacie? :-)

Ja kupiłam 100x135 - jest większa, na dłużej starcza, a na początek i tak zazwyczaj używa się rożka, ewentualnie kocyka. Jest to ponoć bezpieczniejsze, bo dzidziuś może się zaplątać w kołderkę.
 
butterfly chyba nie bardzo rozumiem podejście twojej mamy, te foteliki właśnie profilowane są tak by można było przewieść małe dziecko. Ja będę przewoziła w foteliku
magdzia jeśli już to nosidełko przymocowane pasami, na pewno nie "luzem" na kolanach.
Jeśli możesz to pożycz, będziesz miała spokojniejszą głowę
ewcik, magdzia generalnie dzieci muszą być przewożone w fotelikach, nakładkach itp do tego przystosowanych. To nie jest kwestia manadatu a prostej zależności, co się dzieje jak stoimy trzymamy w ręku cokolwiek a ktoś nas popchnie - ta rzecz wypada, podczas wypadku dzieją się gorsze rzeczy
mysza wiem że można zamówić taksówkę z fotelikiem tylko trzeba to wcześniej zgłosić
kropa w niektórych korporacjach taksówkowych mają możliwość zamówienia taksówki z fotelikiem, są też wypożyczalnie fotelików, więc można sobie poradzić
marteczkaa jak masz wkładkę do fotelika to będzie ok
atabe fajna sukiena
kama poszalałaś z zakupami


Foteliki generalnie jest mandat za nie przewożenie dziecka w foteliku 200zł i 3 punkty karne, starsze dzieci muszą być przewożone choćby na tych podstawkach. Ale tak jak pisałam to nie kwestia mandatu a bezpieczeństwa. Co do szpitali to one nie mają obowiązku sprawdzania fotelików ani ich wymagania, bo przecież może ktoś blisko mieszkać i nie odbierać dziecka samochodem, ale są takie szpitale które chcą na to zwracać szczególną uwagę.

Do mnie dotarła przesyłka z 28 rzeczami od wanienki do smoczków. Jeszcze mam listę rzeczy do zakupienia, ale to już pomału i od razu mam do was pytanie, kupowałyśmy torby do wózka, czy miałyście w pakiecie. Do mojego kosztuje 150zł, a starszych modeli nigdzie nie ma. Szkoda mi wydać 150zł.
 
Fotelik obowiązkowo ! - nawet w krótka podróż..
Tu chodzi o bezpieczeństwo naszych maluchów - można ufac umiejętnościa swoich bliskich jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów i że beda jeździc wolno i uważnie .. Ale sa tez inni kierowcy , niekoniecznie dbajacy o bezpieczeństwo innych uzytkowników ruchu, takze... nie ma co ryzykować


Nef, ja wybrałam tego producenta pościeli

MY-SWEET-BABY 3-cz.140x70 kolorowe hafty ŚLICZNA (1079456071) - Aukcje internetowe Allegro


tiffi, tu masz fajne torby - nieoryginalne, ale można wybrac pod kolorystyke wózków

BabyLux SUPER TORBA DO WÓZKA DZIECIĘCEGO (1080726816) - Aukcje internetowe Allegro
 
Tiffi = mnie się udało, bo mam w wózku. Też bym za taką cenę nie kupiła. Ale może się rozejrzyj nad jakąś zwykła pod kolor i sobie przerób na pasku zapięcie. Widziałam dzisiaj babeczka miała normalnie powieszoną prostokątną torbę z Pumy.

Ja kupiłam ten fotelik, bo się zastanawiam, czy nie chrzcić dziecka na Śląsku. Wtedy bym brata poprosiła, żeby nas zawiózł i nie będę się martwić od kogo pożyczyć. Zawsze można sprzedać ;-)
 
reklama
Zobacz załącznik 258998Zobacz załącznik 258999 DSCF0250.jpgDSCF0248.jpgDSCF0248.jpgDSCF0250.jpg


To i ja się pochwalę. Wczoraj siostra przywiozłam mi oba foteliki wyszukane na car-budach. Tu Maxi cosi za całe 4 funty :) w stanie idealnym, nawet napisy nie są popękane :). Na zdjęciach słabo mi się podobał ale w realu jest naprawdę świetny :tak: no i za tą kaskę :-)

No i bodziaki dla niuniu ale nie wiem czy je założy chociaż raz ;-). Mam całe mnóstwo bodziaków z kr. rękawem w rozmiarze 56 ale takie maluszki to raczej z długim nawet jak będzie ciepło i wakacyjnie. Z resztą teściowa i mama jakby zobaczyły malucha w kr. rękawku to by mnie chyba zakrakały :-D Pożyjemy zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
Do góry