reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństwa

Tangerieme

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
170
Powoli zaczynam zakupy dla dziewczynki. Zaczynam od zera. Wrzucajcie tutaj proszę linki do jakiś stronek gdzie można kupić fajne ubranka, wyprawki, łóżeczka, wózki, kosmetyki i ich firmy jakie polecacie do pielęgnacji, gadżety które są przydatne. Ja tez będę ciagle coś wrzucała co i gdzie nabyłam ;)
 
reklama
Ubranka z Smyka i Coccodrillo. Jeśli dziecko będzie większe najlepiej tylko kilka ubranek kupić 56, resztę 62. Kocyki i rożek Gluckbaby (rożki nam się prawie ogóle nie przydały). Fotelik polecam Cybexa. Oprócz łóżeczka mimo sporego kosztu kupiłam koszyk Mojżesza z muppetshop - w moim przypadku rewelacja, choć mały i tak śpi w nocy z nami. Nie miałam niani elektrycznej, laktator mamy Medeli, elektryczny dobry, ale na razie nie korzystam. Szumiś z smyka, fajny gadżet ale naszego średnio uspokajał. Na początku dziecko potrzebuje głównie mamy, zabawki nie są potrzebne, dopiero z czasem. Dla mnie niezbędnik to przewijak. Musieliśmy też kupić lampkę do pokoju. Z kosmetykami bardzo nie ma co szaleć jeśli dziecko nie będzie miało wymagającej skóry. Najlepiej kupować te od pierwszego dnia życia. Do pupci Sudocrem (taki z cynkiem i drugi do codziennego stosowania) albo Linomag, do pępka Octenisept i gaziki, do noska sól fizjologiczna, zwykła oliwka np. Bambino do masażu brzuszka. Mi się nie sprawdziły chusteczki nawilżane, tylko awaryjnie je stosuje, tak to woda i płatki kosmetyczne do pupci, pampersy na początek zwykle 2. Podkłady, pieluszki tetrowe. Specjalne proszki/mleczko do prania, ja stosuje Lovele. Wszystkie ubranka przed pierwszym założeniem trzeba wyprać. Koniecznie kup termometr. Dla Ciebie delikatne mydło lub płyn np bialy jeleń, Tantum Rosa (1 op), podkłady lub duże podpaski belli (always nie zdają egzaminu, muszą być takie bardziej naturalne), majtki siateczkowe, biustonosze do karmienia, ew. wkładki do biustonosza (mi się nie przydało). Później jak dzieciątko będzie większe to warto kupić mu zabawki, grzechotki, piszczałki coś z melodyjką, książeczki kontrastowe. Ale mój to dopiero jak skończył miesiąc to się tym ciekawił. Teraz skończy 13 tygodni to uwielbia matę edukacyjną. Mamy bujaczek, ale
 
...Mamy bujaczek od znajomych, ale na razie go nie używamy. Z nowych rzeczy warto kupić materac do łóżeczka i fotelik samochodowy. Higieniczne rzeczy znajdziesz w aptekach/rossmanie/smyku
 
Mam obsesje na naturalne i sprawdzam dokładnie składy. I jeśli chodzi o kosmetyki nie będę kabinowac rossman na naprawdę dobre kosmetyki o tanie z dobrym składem: Babydream, Oilatum emulsja do kąpieli i Oilatum balsam, pampersy porównywałam i tutaj również babydram 2 są eko i w dotyku mięciutkie i lekkie, husteczki nawilżane chyba bez nich nie dam rady na pewno nie będzie mi się chciało wacikow i wody szykować na każda kupkę a tutaj się sprawdzają husteczki z Tesco z plastikowym zamknięciem i huggiesy w rossmanie. Planuje właśnie kupić wózek Cybexa priam lub balios m 3w1. Ubranka obserwuje tez przez strony na instagramie. Jeśli chodzi o łóżeczko myślałam o dostawianym do łóżka ale zrezygnowałam. Wiec szukam zwykłego łóżka byle z szuflada na dole i osobno komodę która wypatrzyłam w ikei.
 
reklama
reklama
Do góry