reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy styczniówek 2009

ja tez polecam body na krotki rekaw. Na to pajacyk i czy to w dzien czy na noc. Malenstwu jest to wszystko obojetne w czym lezy wazne zeby bylo wogodnie. Jak dzidzia podrosnie kolo 2, 3 miesiaca i w zwyz to juz mozna rajstopki ubrac, dresiki, bluzeczki.

Co do spiworka to musisz sama przetestowac juz na dziecku bo moja np. nie cierpiala lezec w rozku czy kocyku.
 
reklama
Janek był pajacykowy. To moje pierwsze dziecko, od czasu obcowania z niemowlakiem mineło jakieś 5 lat i nie czułam się pewnie na poczatku, a załozy pajacyk nie sztuka. Dlatego pajac był strojem wyjściowym również.
Bodziaki bedę miała i takie i takie. Janek do dziś sypia w spiworku - nie martwię się że zmarznie i powstrzymuje troche jego przedsenna mobilnośc. Ubieram go w bodziaka i do spiwora.
 
A co kupiłyscie dla siebie?Pytam te dziewczyny,które będą mamami po raz pierwszy,bo mamusie obecne pewnie mają zapasy z poprzednich ciąż.
Niestety niektóre moje przedciążowe spodnie nie dają rady z brzuszkiem (którego nie widać),dlatego wczoraj wybrałam się do Happy Mum i mam 3 pary spodni-2 długie i rybaczki.Jestem bardzo wysoka i mam problem ze spodniami,a tam akurat były długaśne i fajne:-)
 
Dziekuje bardzo za odpowiedzi :tak: Mam nadzieje, ze jakos sobie poradze - ale nie ja pierwsza i nie ostatnia mam lekkiego stracha, jak to bedzie :laugh2:

Co do ciuchow dla siebie, to ja kupilam kilka - glownie szersze bluzki - tuniczki i jedna spodnice na gumce. Dwie trzecie szafy juz sie nie nadaje do uzytku, bo zawsze nosilam obcisle ciuchy i juz w nie nie wchodze :no: Spodni mam 3 pary (i ze dwie spodnice) ktore mi zostaly sprzed odchudzania, i teraz sa w sam raz. Na ciazowe, typowe ciuchy jeszcze czas - mierzylam w sklepie i wygladam jak w worku po ziemniakach, wiec kupie, jak juz mi brzuszek sie ladnie zaokragli :-D

Pozdrawiam.
 
A ja musze sie pochwalić, że wygrałam w konkursie Lu Polska Misia Lubisia, taką maskotkę:) Dzisiaj pojade ją odebrać...
PIERWSZA ZABAWKA MOJEGO DZIECKA:)
 
Natalie-też tak myślałam:-) po przekopaniu stosów ciążowych cichów,ale w Happy Mum znalazłam coś idalnego dla siebie.Ja się nie odchudzałam i nie mam nadmiaru ubranek:-(,a brzuszek trochę boli przy spodniach nie biodrówkach.

Dla Dzidziola na razie nic nie kupuję,mamy mało miejsca,no i myślę,że to za szybko...
 
Ja już kupiłam rybaczki ciążowe bo w spodnie normalnie sie nie mieszcze..
Byłam tez w exclusive baby pooglądać tak rzeczy dla malenstwa..
nic nie kupuje oczywiscie dopiero wtedy jak poznamy płeć:tak:
a wiecie jaki jest wybór wózeczków??
 
Ja juz teraz mam kilka rzeczy dla maluszka( wiekszosc z nich kupilam jak jeszcze nie bylam w ciazy- bardzo mi sie spodobaly, jak chodzilam po sklepach). Boje sie, ze jak wszystko zaczne kupowac w jednym miesiacu, jak juz bedzie blisko porodu, to po pierwsze nie wyrobimy finanosowo, a po drugie bede sie juz pewnie zle czula i nie bede miala sily na chodzenie po sklepach.
Czym sie kierowac przy wyborze wózka?
 
reklama
Ja się kierowałam drogą, która muszę czasem jeździc, dlatego mocny stelaż i duże koła. Chciałam, zeby łatwo sie prowadził. Do tego chciałam by gondolka była duża. Potem ogladałam opinie innych urzytkowników na bb i forach gazety, pojechałam obejrzec, sprawdziłam, czy mozna spokojnie dostosowac dla osoby mojego wzrostu (157), jaki kosz na zakupy mi najbardziej odpowiada.
Dodatkowe atuty to była możliwośc przymocowania fotelika samochodowego do stelaża i to, ze model wózka miał mozliwośc dokupienia dodatkowego siedzonka. Niestety nikt nie informował, że te siedzonka sa już nieprodukowane i dostac je to cud. Zresztą adapter do fotelika tak samo, moze troche łatwiej, mi sie udało dopaśc.
No i jeszcze by mieścił się do bagażnika.
 
Do góry