reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Dzień dobry:) z racji tego, że Natalka od małego często reagowała alergicznie , najlepsza dla nas maść do tyłka to produkt z mustelii..naprawdę godny polecenia a przeszliśmy chyba wszytko co możliwe..co do chusteczek to pampers ale dla niej lepsze nivea ,używałam też bambino...po nich nic nie było..
Ok. wystarczy tych mądrości...a nad pościelką bym się zastanowiła, żeby względy estetyczne nie przegrały z praktycznością i wygodą. :tak:
 
reklama
no to sie chwale :-)
p1010456td3.jpg

gondola z materacykiem i spiworkiem w srodku
p1010458ma8.jpg

pokoik ale bez tej duzej szafy wzielam
107716az8.jpg

karuzela
dreambearblmobiel710114dv4.gif

i ubranka
p1010446mv4.jpg


mam do was pytanko , jaki materacyk kupujecie do lozeczka??
 
Bena, wózek śliczny, mebelki i karuzelka też:):) Bardzo mi się podoba. Odnośnie materaca to my pewnie kupimy gryczano- kokosowy.
 
Ewcik dzieki, wiecie co, niby taka teutonia a wyboru w kolorach za duzego nie bylo, jakes takie dretwe a te fajniejsze juz moje kolezanki maja a le ten tez mi sie spodobal wiec jest git:tak:
No ja mam upatrzone wyposazenie lozeczka razem z baldachimem, posciela i innymi rzeczami i chcialam wziasc tez materacyk grykowo kokosowy ale teraz mam problem:wściekła/y: Dzis w tym sklepie z ciekawosci chcialam sprawdzic cene takiego materacyka i jak o nniego spytalam to kobietka ( a znala sie na rzeczy) zaczela mi go odradzac.Powiedziala ze on niby byl super do momentu testow ze jak go dwa lata temu testowali i rozcieli to tam w srodku wygladal nieciekawie, byla plesn czy cos, nie zrozumialam do konca ale mowila ze wykazaly testy ze on uczula i ogolnie odradzala:baffled: I teraz znowu mam do myslenia... a wy co myslicie?
 
Bena wózek ciekawy...te asymetryczne koła też ciekawe....a kolor podoba mi się bo jest uniwersalny i niebrudzący , karuzela i mebelki też fajne ...no ta cała komoda ubranek....
Niestety w kwestii materacyka nie pomogę bo kompletnie się nie znam i też miałabym problem...ale na szczęście nie muszę się tym martwic bo to już sprawa dziadków....
 
Bena, to mamy zonk materacykowy i to powazny, bo ponoc najlepsze dla malego kregoslupika sa wlasnie grykowo-kokosane, ale slyszalam tez ze nie poleca sie ich dla alergikow. No i czort wie przeciez czy dziecko nie bedzie alergikiem...
To mi klina zadałas. Doświadczone mamy- ratujcie!!!
 
Ja też mam gryczano-kokosowy jest fajny z jednej strony twardy dla maluszka a potem przewraca się na drugą stronę i ma takie kulki jak dzidzia uczy się stać fajna sprawa polecam
 
Teraz wlasnie rozmawialam z mezem i ta bka mowila to o kokosie o gryczanym nic nie slyszala. Mowila ze jak robili test materacyka kokosowego i go przecieli to byla tam plesn i pestycydy a przed tym testem byl on bardzo zachwalany. Mowila ze te materace z takiej pianki (czyli sztuczne) sa antyalergiczne a te naturalne uczulaja czesto.Ja juz sama nie wiem, kiedys nie bylo wyboru i jakos sie dzieci chowaly a teraz to za duzo tego na rynku:crazy:
 
reklama
Jeśli kogoś temat zainteresował jeszcze z forum happy mum:

hej, dziewczyny, zakupiłam tuż po narodzinach dzieci materacyki do łóżeczka..od urodzenia śpią na kokosku..ale nie bardzo wiem kiery czas przekręcic materac na grykę, która ma masowac ciałko dzieciaczków.. kiedy zaczynają siedzieć? raczkować? czy dopiero chodzić?

hej z tego co słyszałam po 6 miesiącu zycia mozna. mam taki sam materac i bede go polecać każdemu, bo jest dobry no i zdrowy!!!!

Mój mąż jest specjalista od materacy i co do materacy kokosowych, to nic dobrego akurat nie może powiedzieć. Chodzi o to, ze za twardy materac zupełnie nie jest zdrowy, ponieważ deformuje naturalne wygięcia kręgosłupa. Nie wiem, dlaczego taka popularność zyskały kokosowe materace dla dzieci. Może dlatego, ze dziecko ma mały cieżar i nacisk kręgosłupa na materac jest minimalny. A może po prostu dlatego że jak się coś wmówi młodym rodzicom, to chłoną wszystko. Pewnie wywołam tu ogólne oburzenie. Nie przejmujcie się, jeżeli macie taki materac, ale też nie mówcie, ze jest super zdrowy - bo to nieprawda. W każdym razie, jak bedziecie kupować materac dla starszego dziecka lub dla siebie, to nie dajcie sobie wmówić, ze kokos jest zdrowy. Zdrowsze sa bonelowe (tańsze), a najlepiej lateksowe - ze zróżnicowanymi strefami zgniotu (niestety drogie).

My mieliśmy kokosowo-gryczany. Na stronę gryczaną zamieniliśmy gdy miała jakieś 9 - 10 miesięcy. Teraz gdy Greta urosła no i jej waga również zamieniliśmy materac właśnie na lateksowy.

PINKIE TO CZEMU NIC NIE MóWIłAś WCZESNIEJ?????OKkokosa już niedługo przewrócimy na gryke a potem kupimy lateksowy!!!

Wybór jest duży. Ja tak dokładnie się nie znam, piszę tylko to, co usłyszałam kiedyś od męża. Nasze dziecko ma materac dla alergików ze spręzynami, kupiony w dobrym sklepie meblowym, bo w tych sklepach niemowlęcych rzeczywiście mamy do wyboru: piankę i gryczano-kokosowy. Napisałam o tych materacach dopiero wtedy, gdy zakłuło mnie to, co napisałaś, ze kokosowy jest zdrowy. Myślałam, że już wszyscy to wiedzą, ze wcale tak nie jest.

bo tak słyszałam w jednym sklepie, że jest zdrowy, dlatego tak napisałam. choc jestem fizjoterapeuta i wydawał mi sie gut. ale niedługo przewracam na grykę a potem zobaczymy. ja nie wiem jakie mam są dwa osobne w łózku ale jaki rodzaj to nie mam pojecia. ale nie jest ani zbyt twardy ani zbyt miekki śpi sie fajnie juz 6 lat

No ja niestety juz dawno temu kupiłam kokos-grykę, bo też tak mi radzono, ze jest najlepszy.. w kadym badz razie , maluchy skoczyły 7 miesięcy, moge wiec juz przewrócić na gryke?

Widziałam ostatnio powtórkę programu MamoToJa, w którym lekarz wypowiadał się o materacach i potwierdził to o czym kiedys pisałam. Najzdrowsze materace są lateksowe lub twarde piankowe. Kokos, grykę, trawę odrzucił. Kokosowy jest stanowczo za twardy, ten z gryką i trawą morska za dużo ma zniekształceń. A sprężynowe uznal za przesade (pewnie ze względu na cenę). Ważne, aby materac po naciśnięciu sprężynował, czyli żeby był sprężysty. Same widzicie, czym nas karmią w sklepach dla niemowląt
 
Do góry