reklama

Zakupy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2008' rozpoczęty przez saly, 25 Styczeń 2008.

1. saly

saly Zadomowiona(y)

Witam,
    nie wiem czy mnie Cyprysiowa nie upomni za nowy wątek- ale najwyżej go usunie.
    Otóż rośniemy drogie Panie:tak:, i stare ciuszki przestają na nas pasować. Oczywiście można już kupować ciuszki ciążowe, ale można tez stare " zmodernizować". A ponieważ najlepsze pomysły wynikają z oszczędności liczę , że i Wy dodacie kilka swoich. Oto moje:
    - spodnie: zwykła gumka z pasmanterii do " majtek" przewiązana od guzika do dziurki. Na to dłuższa bluzeczka i niktnie zauważy że nam się rozporek nie dopina, a stare spodnie jeszcze służą:-D
    - spodnie i spódnice:w sklepach z tkaninami można kupić tkaniny z lajkrą. Ja wycinam pas naciągliwego materiału i wszywam w spodnie. Wychodzą normalne ciążówki, tylko za znacznie mniejszą kaskę. Póki w biodrach się mieszczę ,póty spodnie mi posłużą.
    - przykrótkawe bluzki: w sklepach ina allegro można kupić pasy ciążowe - grube pasy znaciągliwego materiału które zasłonią duży już brzuszek. Można kupić...ale można też uszyć za psie pieniądze i w bardzo prosty sposób. Potrzebujemy tylko uciągliwy materiał, np. z lajkrą:-)
    - rajstopy: ciążowe trochę jednak kosztują. A wystarczy kupić zwykłe rajstopy z dużym klinem i zalożyć je klinem na brzuszek.Oszczędność jak 3:1, tylko trzeba kupować rajstopy bez wyprofilowanych stóp;-).
    Ja jeszcze cieszę się, że teraz jest taka moda na dłuższe tuniki i ponieważ mam ich sporo sprzed ciąży wykorzystuje je namiętnie.
    A jak Wy radzicie sobie z powiększającym się rozmiarem?
    Może znacie adresy sprawdzonych sklepów z odzieża ciążową?

Ponieważ wątek się znacznie rozrózł podaję małą sciągę do niego:
    - lista rzeczy niezbędnych dla maluszka podana przez nasza niezastąpioną Asię---> strona 5 tegoż wątku
    - rozmiarówka dziecięca---> strona 28
    - lista rzeczy niezbędnych do szpitala na poród made by doświadczony Asioczek---> strona 36

Owocnych poszukiwań życzę

2. Cyprysiowa

Cyprysiowa MamciaCypiska i Ksawerka

Otóz. Co do nowego wątku to myśle że możnaby o ciuszkach ciazowych pisac na "zakupach" bo jednak zakupy to wszystko co zwiazane równiez z oszczednością a tutaj myśle że na temat zostanie dodanych kilka postów i na tym koniec,a wątek nowy jest.
    Ja np. zaczynajac czytac Twojego posta muslalam wlasnie o pasach ciazowych ale juz to napisalas. Pas nachodzi tez na spodnie wiec nie trzeba miec wcale dopietych. Ja mam kilka par biodrówek pociązowych a ze wtedy bylam grupa to teraz jeszcze mi spadają.

Wracając jeszcze do wątku to mysle zeby zrobić normalny zkupowy. Co o tym myślicie?
    I tam pisać o wózkach, ubrankach, łóżeczkach i ciuszkach ciązowych również.
    A na przyszłość to jeżeli ktoś chciałby założyć nowy wątek to myśle że fajnie byłoby gdybyśmy najpierw pytały sie wszystkich na głównym co o tym myślą. W ten sposób unikniemy bałaganu jak i mojej dodatkowej pracy :tak::-)

3. reklama
  4. mamaEmilki2005

mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

Ja zamierzam wykazac się zdolnościami krawieckimi i zamówiłam archiwalny nr BURDY z wykrojami ciążowymi. Zobaczymy czy uda mi się uszyć....
    Efekty wkrótce.

5. jussti

jussti Zadomowiona(y)

WOW :szok: to Ty zdolniacha jesteś :-)

6. Cyprysiowa

No to rozmawiajmy o zakupach dla dzidzi i dla nas, wstawiajmy fotki,chwalmy sie, jednym słowem szalejmy :-)

7. Cyprysiowa

Połaczyłam ten watek z watkiem co stworzyła Sali... Mam nadzieje ze mnie nie zabijecie:zawstydzona/y:

8. mamaEmilki2005

mamaEmilki2005 Justyna,potrójna mama...

Cyprysiowa, no co ty - ktoś musi dbać o porządek - inaczej zaraz byłoby śmietnisko wątków i nic nie mozna by odszukać.
    Bardzo dobrze że połączyłaś te 2 wątki.
    Ja jutro jadę do Manufaktury i pobiegam po dziecinnych sklepikach.

9. asioczek

asioczek Fan(ka)

Ja mam na szczęcie prawie komplet ubiorów ciążowych. Do tego moda obecnie jest taka jakby ciążowa bluzki pod biustem są rozszerzane i spokojnie nasze brzuszki ukryją.

Z ciuchów ciążowych u mnie sprawdzał y się jeszcze koszulki i swetry męża :)

10. reklama
  11. HaNiA_87

HaNiA_87 Zadomowiona(y)

To i moje dotychczasowe zakupy:

12. m_ktosia

m_ktosia Gość

hania piekne :tak: szczegolnie to z czerwonym wykonczeniem mi sie podoba :-)

Poleć forum