reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

saly

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
25 Grudzień 2007
Postów
989
Witam,
nie wiem czy mnie Cyprysiowa nie upomni za nowy wątek- ale najwyżej go usunie.
Otóż rośniemy drogie Panie:tak:, i stare ciuszki przestają na nas pasować. Oczywiście można już kupować ciuszki ciążowe, ale można tez stare " zmodernizować". A ponieważ najlepsze pomysły wynikają z oszczędności liczę , że i Wy dodacie kilka swoich. Oto moje:
- spodnie: zwykła gumka z pasmanterii do " majtek" przewiązana od guzika do dziurki. Na to dłuższa bluzeczka i niktnie zauważy że nam się rozporek nie dopina, a stare spodnie jeszcze służą:-D
- spodnie i spódnice:w sklepach z tkaninami można kupić tkaniny z lajkrą. Ja wycinam pas naciągliwego materiału i wszywam w spodnie. Wychodzą normalne ciążówki, tylko za znacznie mniejszą kaskę. Póki w biodrach się mieszczę ,póty spodnie mi posłużą.
- przykrótkawe bluzki: w sklepach ina allegro można kupić pasy ciążowe - grube pasy znaciągliwego materiału które zasłonią duży już brzuszek. Można kupić...ale można też uszyć za psie pieniądze i w bardzo prosty sposób. Potrzebujemy tylko uciągliwy materiał, np. z lajkrą:-)
- rajstopy: ciążowe trochę jednak kosztują. A wystarczy kupić zwykłe rajstopy z dużym klinem i zalożyć je klinem na brzuszek.Oszczędność jak 3:1, tylko trzeba kupować rajstopy bez wyprofilowanych stóp;-).
Ja jeszcze cieszę się, że teraz jest taka moda na dłuższe tuniki i ponieważ mam ich sporo sprzed ciąży wykorzystuje je namiętnie.
A jak Wy radzicie sobie z powiększającym się rozmiarem?
Może znacie adresy sprawdzonych sklepów z odzieża ciążową?

Ponieważ wątek się znacznie rozrózł podaję małą sciągę do niego:
- lista rzeczy niezbędnych dla maluszka podana przez nasza niezastąpioną Asię---> strona 5 tegoż wątku
- rozmiarówka dziecięca---> strona 28
- lista rzeczy niezbędnych do szpitala na poród made by doświadczony Asioczek---> strona 36

Owocnych poszukiwań życzę
 
reklama
Otóz. Co do nowego wątku to myśle że możnaby o ciuszkach ciazowych pisac na "zakupach" bo jednak zakupy to wszystko co zwiazane równiez z oszczednością a tutaj myśle że na temat zostanie dodanych kilka postów i na tym koniec,a wątek nowy jest.
Ja np. zaczynajac czytac Twojego posta muslalam wlasnie o pasach ciazowych ale juz to napisalas. Pas nachodzi tez na spodnie wiec nie trzeba miec wcale dopietych. Ja mam kilka par biodrówek pociązowych a ze wtedy bylam grupa to teraz jeszcze mi spadają.

Wracając jeszcze do wątku to mysle zeby zrobić normalny zkupowy. Co o tym myślicie?
I tam pisać o wózkach, ubrankach, łóżeczkach i ciuszkach ciązowych również.
A na przyszłość to jeżeli ktoś chciałby założyć nowy wątek to myśle że fajnie byłoby gdybyśmy najpierw pytały sie wszystkich na głównym co o tym myślą. W ten sposób unikniemy bałaganu jak i mojej dodatkowej pracy :tak::-)
 
Ja zamierzam wykazac się zdolnościami krawieckimi i zamówiłam archiwalny nr BURDY z wykrojami ciążowymi. Zobaczymy czy uda mi się uszyć....
Efekty wkrótce.
 
Cyprysiowa, no co ty - ktoś musi dbać o porządek - inaczej zaraz byłoby śmietnisko wątków i nic nie mozna by odszukać.
Bardzo dobrze że połączyłaś te 2 wątki.
Ja jutro jadę do Manufaktury i pobiegam po dziecinnych sklepikach.
 
Ja mam na szczęcie prawie komplet ubiorów ciążowych. Do tego moda obecnie jest taka jakby ciążowa bluzki pod biustem są rozszerzane i spokojnie nasze brzuszki ukryją.

Z ciuchów ciążowych u mnie sprawdzał y się jeszcze koszulki i swetry męża :)
 
reklama
Do góry