reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Ona mika widzialam wczesniej tez takie ale z innej firmy w polskim allegro, razem z lozeczkiem byly i bardzo mi sie podobaly.Napisalam do nich czy wysylaja tu ale nie wysylaja wrr...:wściekła/y: No i na niemieckim ebayu znalazlam i uwazam ze tez ladne:-) Wczesniej Kasiek napisala ze moze ladnie wygladac a byc z jakiegos twardego materialu, no nie wiem, jak by tak bylo to ktos by napisal o tym w opiniach do sprzedajacego chyba nie? a jesli sprzedajacy ma 100% pozytywnych opini to chyba jest ok.Ja zaryzykuje;-)
 
reklama
Bena ja tez zaryzykuję, albo zrobię tak jak czasami robię, napisze do tych ludzi co już zamówili maila jaka ta pościel jest i czy polecają
 
Moze w Polsce inna jest ta posciel, mi tu glownie chodzi o kordelke, ktora nie jest tak "elastyczna" jak kocyk. Macie racje, zebyscie sprawdzily u innych mam, czy sa zadowolone.
Ja chcialam kupic ta posciel
Cocalo Sugar Plum 6 Piece Crib Bedding Set - Cocalo - Babies "R" Us, i tam sa opinie innych mam i okazuje sie, ze jest rewelacyjna. Tak wiec zdania sa podzielone, moja bratowa twierdzi, ze to tylko niepotrzebny wydatek, ze jak sie pojedyczo skompletuje jest taniej i lepiej.
 
bena no no zaszalałaś, rzeczy super!!!
co do materaca, to ja mam z trawy morskiej jak już pisałam i na pewno jest dobry, odpowiedni dla kręgosłupa i nie uczula.
Aha, Ona_mika wydaje mi się, że ochraniacz nie musi być taki strasznie długi, przecież starsze dziecko już nie działa tak bezmyślnie, żeby wsadzić nogę między szczeble, a malutkiemu taki krótszy wystarczy. Zresztą poczytaj, co kilka stron temu kasiek pisała na ten temat, że dziecko wygląda między ochraniaczem a łóżeczkiem, to chyba gorsze...
 
Bena zakupy cudne bardzo mi się podobają. Karuzelkę kupowałaś u siebie czy przez internet? Jest urocza....
Co do materacyka do łóżeczka to zakupiliśmy kokosowo-gryczane. W sklepie doradzili że te najlepiej sie sprzedają... Więc juz sama nie wiem... Nie stac mnie na razie aby zakupić nowe więc u nas pewnie te zostaną....
Ona_mika ja tez zakupiłam pościele Baby-raj zobaczymy czy będę zadowolona... Opinie mieli bardzo dobre i ceny tez dostępne....
 
Rapunzel, a gdzie można kupić z trawy morskiej?? Wiem, że te materace są bardzo dobre, miałam przy chłopakach, był to jeszcze mój materac. Ale mama mówiła, że go wyrzuciła, bo już stary był.
 
ewcik szczerze to nie wiem, bo ja swój kupowałam 7 lat temu i wtedy to był szczyt techniki
 
eevcia ja kupiłam MIKADO Oxford i myślę ze będzie ok,przy pierwszym dziecku też miałam MIKADO tylko starszy model i byłam zadowolona....
 
Trawa morska może i jest fajna, jeśli śpi na niej zdrowy człowiek ;))
Z forum alergików: "Materac absorbuje kurz, wilgoć oraz zrogowaciały naskórek, a to tworzy idealne siedlisko dla rozwoju roztoczy. W łóżku jest ich 10 razy więcej, niż w kurzu z podłogi. Znakomicie czują się w temp. 22 - 28 stopni C.
Przyczyną uczuleń bardzo często bywają materace, wypełnione trawą morską, słomą, bawełną i resztkami wełny, sierścią zwierzęcą, ścinkami jedwabnymi, konopiami, lnem lub włóknami palmowymi. Wszystkie te substancje - a szczególnie sierść - wywołać mogą alergię. Dodatkowym czynnikiem jest gromadzenie się w materacach kurzu i roztoczy. Stare materace należałoby zastąpić od razu nowymi, najlepiej wykonanymi z gąbki i zaopatrzonymi w pokrowiec, umożliwiający ścieranie kurzu (dwa razy w tygodniu). Jeżeli materac jest jeszcze w zbyt dobrym stanie, aby go wyrzucić odkurzamy go starannie, wietrzymy i pokrywamy gładką, zmywalną powłoką."

Nie ma powodów do obaw na wyrost, z góry, nie wiadomo ile z nas urodzi małych alergików ;)) Ale jeśli ktoś ma podwyższone ryzyko posiadania takiego potomka, wybór materaca nie ogranicza się już tylko do kwestii ceny i mody (bardzo zmiennej).

P.S. To samo dotyczy baldachimów i wszelkich szmatek w pokoju dziecięcym - dywanów, poduch, obić, firanek, pluszaków itd. W przypadku alergika konieczne są gładkie powierzchnie i wszystko co można często myć, prać, wymrażać (pluszaki do zamrażarki co jakiś czas lub zimą na dwór itd., w oknach ewentualnie żaluzje ale wewnątrz między szybami, unikanie wszelkich tkanin itp.)
Wiem, zrzędzę. Mam 3 alergików w domu (plus ja) i nie życzę Wam uciążliwej walki z niewidocznym przeciwnikiem. Wystrój domu też niestety zmienia się w ascetyczno-minimalistyczny.
 
reklama
Do góry