reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zarodek dopiero w 8+2

Dołączył(a)
15 Sierpień 2018
Postów
6
Hej,
Już od dłuższego czasu jestem pod opieką lekarza, podczas starań o dziecko przepisał mi duphaston po którym się udało.

4.09 byłam na wizycie gdzie z miesiączki wychodził 6tydzien, natomiast z usg wyszedł 4+2 (pusty pęcherzyk, ale beta super rosnie)

18.09 kolejna wizyta, z usg 6+2, ale pęcherzyk nadal pusty, kontrola za tydzień

25.09 kolejna wizyta, z usg 7+2, nadal brak zarodka, podejrzenie ciąży bezzarodkowej, odstawienie duphastonu, poronienie powinno się zacząć w ciągu tygodnia, jeśli nie to za tydzień mam przyjść po skierowanie do szpitala

02.10- dziś, przed skierowaniem lekarz powiedział, że trzeba wykonać kontrolne usg a na nim "pulsujący" zarodek, jeszcze bez dźwięku bicia serca
Oczywiście szok niesamowity, kiedy po tygodniu załamania, że jest tak a nie inaczej, wychodzi że jednak jest ciąża i się rozwija

Ale moje pytanie, czy któraś z was była w takiej sytuacji i czy ta ciąża rozwijała się prawidłowo, bo niestety mam mnóstwo obaw, związanych z ewentualnymi wadami dziecka...
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej,
Już od dłuższego czasu jestem pod opieką lekarza, podczas starań o dziecko przepisał mi duphaston po którym się udało.

4.09 byłam na wizycie gdzie z miesiączki wychodził 6tydzien, natomiast z usg wyszedł 4+2 (pusty pęcherzyk, ale beta super rosnie)

18.09 kolejna wizyta, z usg 6+2, ale pęcherzyk nadal pusty, kontrola za tydzień

25.09 kolejna wizyta, z usg 7+2, nadal brak pęcherzyka, podejrzenie ciąży bezzarodkowej, odstawienie duphastonu, poronienie powinno się zacząć w ciągu tygodnia, jeśli nie to za tydzień mam przyjść po skierowanie do szpitala

02.10- dziś, przed skierowaniem lekarz powiedział, że trzeba wykonać kontrolne usg a na nim "pulsujący" zarodek, jeszcze bez dźwięku bicia serca
Oczywiście szok niesamowity, kiedy po tygodniu załamania, że jest tak a nie inaczej, wychodzi że jednak jest ciąża i się rozwija

Ale moje pytanie, czy któraś z was była w takiej sytuacji i czy ta ciąża rozwijała się prawidłowo, bo niestety mam mnóstwo obaw, związanych z ewentualnymi wadami dziecka...
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;)
Łatwiej by było pomóc gdybyś podała wartości bety z dni kiedy ją badałaś.
 
Ja sprswdzalam bete pięknie rosła. Do lekarza poszłam przy becie 2 tys było to 6 tydz a tam pusty pęcherzyk po Paru dniach miałam bete już 10 tys zarodek się dopiero pojawił ale bez bicia serca dopiero jak poszłam w 8 tyg było serduszko. Ogólnie ciąża to jedna wielka zagadka i wszystko jest możliwe naprawdę. Mówi ze sie ze przy becie 10 tys jest serce a ja miałam przy becie 40 tys
 
Łatwiej by było pomóc gdybyś podała wartości bety z dni kiedy ją badałaś.
29.08 824,60
31.08 1596,20
02.09 2994,20
Chociaż wydaje mi się, że beta nic nie wnosi, bardziej mnie interesuje czy u kogoś też późno się uwidocznił zarodek a mimo to dziecko jest całkowicie zdrowe, bo tylko tego się obawiam na dzień dzisiejszy ;)
 
29.08 824,60
31.08 1596,20
02.09 2994,20
Chociaż wydaje mi się, że beta nic nie wnosi, bardziej mnie interesuje czy u kogoś też późno się uwidocznił zarodek a mimo to dziecko jest całkowicie zdrowe, bo tylko tego się obawiam na dzień dzisiejszy ;)
Zawsze szanse jakieś masz. A jakie wymiary pęcherzyka i zarodka dziś były?
 
29.08 824,60
31.08 1596,20
02.09 2994,20
Chociaż wydaje mi się, że beta nic nie wnosi, bardziej mnie interesuje czy u kogoś też późno się uwidocznił zarodek a mimo to dziecko jest całkowicie zdrowe, bo tylko tego się obawiam na dzień dzisiejszy ;)
Ale to, że u kogoś było podobnie i skończyło się dobrze nic nie znaczy. Było wiele podobnych historii tutaj na forum. Nie wszystkie ze szczęśliwym zakończeniem. Jakie wymiary pęcherzyka miałaś na tych wizytach i jaki jest zarodek?
 
reklama
Do góry