reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek macierzyński

ola_c2

Sierpniowa mama'06 Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
11 Grudzień 2005
Postów
314
Miasto
Gdańsk
czy ktoś orientuje się jak wylicza się wysokość zasiłku macierzyńskiego? czy jest on wysokości pensji z ostatnich 3 miesięcy tak jak zasiłek chorobowy podczas zwolnienia w ciąży?
 
reklama
Olu zasiłek macierzyński to 100% pensji ,czyli tak jakbyś dalej była na chorobowym .Dopiero wychowawczy jest jednakowy dla wszystkich matek -400 zł.
 
Podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego ustala się na tych samych zasadach, co dla zasiłku chorobowego. Podstawę wymiaru stanowi zatem przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres:

- 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku;
-12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstało prawo do zasiłku w wypadku, gdy wynagrodzenie ulega znacznym wahaniom ze względu na charakter pracy czy zasady wynagradzania[6].
 
Dziękuję za podpowiedzi, mam nadziję, że na koniec miesiąca nie spotka mnie niemiła niespodzianka w kwestii wynagrodzenia, bo od stycznia br. mam inne zasadzy wynagradzania i spore zmiany w wysokości pensji.
 
Do góry