reklama

Zasiłek porodowy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2005' rozpoczęty przez koko, 25 Kwiecień 2005.

1. koko

koko Zaciekawiona BB

Cześć Dziewczyny! Może któraś wie jak to jest z tym zasiłkiem porodowym od ZUS.Czy samemu się o to stara,czy to obowiązek pracodawcy? pozdr

2. Basia80

Basia80 Gość

sylola umieściła link do strony ZUS w wątku maj
    Pozdrawiam
    Basia

3. reklama
  4. avocado2

avocado2 Fanka BB :)

Koko, z tego co mi wiadomo, to wszelkie tego typu zasiłki można wydębić, jeśli ma się żałośnie niskie dochody. Przeciętnie zarabiająca rodzina nic nie dostaje z racji urodzenia dziecka. Tylko zasiłek macierzyński.

5. koko

koko Zaciekawiona BB

A to świnie! A już miałam nadzieję na chociaż 500zl za ten trud! A tu wygląda na to,że g.....Tak nas docenia to cholerne państwo.Za to na co innego im nie brakuje.świnie i tyle.A może lepiej świń nie obrażać.Pozdrawiam wszystkie dziewczyny!

6. MiriannaK

MiriannaK Fanka BB :)

hej
    ja własnie dzisiaj byłam w MOPS i Urzedzie Stanu Cywilnego w tej sprawie. Powiedziano mi ze trzeba dostarczyć zaświadczenie o dochodach moich i męża za rok 2002 z Urzedu Skarbowego (Nawet jeśli sie nie było wtedy małżeństwem). Złożyć podanie o zasiłek rodzinny ( ok 46 zł /msc) oraz jednorazowo 500zł. Z tego co tam wyczytałam to zarobki nie moga przekroczyc ok 505z na osobę w rodzinie.
    Mozna zapytać w zakładzie pracy czy można dostać ten zasiłek rodzinny za ich pośrednictwem.
    Jeśli jest sie zameldowanym w innej miejscowości to trzeba jeszcze dostarczyć zaświadczenie z tamtejszego MOPs-u ze nie otrzymuje sie innych zasiłków.

pozdrawiam Mirka

7. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Mirianna chciałam obliczyc zasilek.Czy dzili się go też na dziecko ktore sie ma urodzic?

8. koteczek

koteczek Majówka 2005

tak dzielisz na wszystkie osoby nawet na dzisiusia który sie niedługo urodzi :)

9. mija79

mija79 Patrysiowa mama

Kurcze wychodzi mi z moich obliczen 567zl na osobe :-[

10. reklama

Poleć forum