reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zatoki - objawy chorych zatok

cita

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2008
Postów
42
Witam .Nazywam się Majka . I proszę o pomoc osoby które chore były kiedykolwiek na zatoki . Nie jestem pewna czy sama jestem chora ale to podejrzewam . Mam silne bóle głowy i katar gęsty i trudno mi jest oczyścić nos . Rano po przebudzeniu boli mnie głowa i mam tak zatkany nos że ledwo mogę oddychać. W ciągu dnia głowa także mnie boli i leki przeciwbólowe niewiele pomagają . Do lekarza pójdę dopiero w poniedziałek. Ale do tego czasu to chyba oszaleję z bólu głowy . Jedyne co mogę zrobić to kupić ibuprom zatoki . Ale chciała bym także usłyszeć o tej chorobie od osób które chorują na zatoki . I jak to w ogóle jest ?Jak często można być chorym i co zrobić aby nie chorować ? Czy są powikłania ? Czy są jakieś domowe sposoby na tę chorobę ? Mam także alergię wziewną i zastanawiam się czy te choroby się łączą ze sobą ?
 
reklama
Czesc. Jestem ciekawa, czy dotrzymalas do poniedzialku? Ja mialam ten problem dwa razy, ostatnio w czerwcu, a przedtem 10 lat temu :baffled: Bol nieziemski, taki, ze nie moglam mrugac oczami. Leczy sie to tylko antybiotykiem, bo powiklania moga byc bardzo powazne, w koncu dotyczy to glowy. Przede wszystkim trzeba oczyszczac nos jak najczesciej. Pomocne sa krople do nosa, ktore rozciencza wydzieline.
Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
 
Dziękuję . Do poniedziałku jakoś wytrzymałam . A u lekarza dostałam antybiotyk i leki na rozrzedzenie wydzieliny oraz powiedział że to napewno zatoki . Dziś jest czwartek . Leki pomogły to chyba dobrze . No ale nie ma co ukrywać miałam nadzieję że to tylko przeziębienie . Pozdrawiam . I dziękuję za odp.
 
a ja mam problem z zatokami bez kataru - jest to mozliwe????
Z kolei ja musze dotrwac do weekendu wiec kupilam sobei "Theraflu zatoki" no i mala poprawde widze.
Kurcze - zimno jeszcze nie jest a jzu sie zaczynaja problemy :-(
Nic tylk oczapke nosic od wrzesnia do kwietnia :dry:
 
Czesc Kochani mam problemm od 3 dni czuje jakby mi puchly cos pod oczamii jest to dziwne uczucie i mam watpliwosci czy to nie sa zatoki prosze o rade ? dziekuje z gory
 
przewlekłe zatoki to poważny problem, w pewnym momencie nie pomagają nawet antybiotyki, jest rozwiązanie ale wymaga też cierpliwości w zastosowaniu, na swojej stronie www.bioptron-zepter.com.pl opisuję możliwosci leczenia światłem, bioptron to jedyna lampa którą można naświetlać zatoki ponieważ je odkurcza - bioptron to leczenie tzw. zimnym światłem, polecam, prześle także materiały np. z konferencji medycznych na temat zastosowania tego sprzętu, bioptron-zepter@bioptron-zepter.com.pl
 
W leczeniu zatok oprócz antybiotyków stosuje się leki: rozrzedzające wydzielinę np. Sinupret, udrażniające na bazie pseudoefedryny np. Sudafed, Disophrol, inhalacje z soli fizjologicznej, olejków eterycznych. Jeżeli są to nawracające problemy warto podjąć inne kroki może sprawdzenie czy za całym problemem nie stoi krzywa przegroda... Jedno jest pewne, zapalenia zatok nie można bagatelizować!
 
Ostatnia edycja:
Popieram leczenie lampami bioptron, chociaż są bardzo drogie i mnie np na taką lampę nie stać. Miałam kiedyś pożyczoną i potwierdzam, że to działa. Nie wiem jak ale mi pomogło, naświetlałam regularne i naprawdę uciążliwy ból zatok mi przeszedł. Ale ta cena...
 
temat stary, ale zatoki są dużym problemem i to u dzieci i dorosłych, ja chrapie, mały ma chore zatoki, ale zabrałem go do klinki MML jemu okazało się, że będzie trzeba wyciąć migdałek :) u mnie też będzie zabieg, ale tak jak nas państwowo odsłyli tutaj okazało się, że znaleźliśmy wspaniałych specjalistów :)
 
reklama
Problem zatok o tyle nieprzyjemny bo jak ktoś się już raz nabawi, to już problem wraca i ciężko jest jest się go pozbyć. Podczas wizyty u laryngologa zwykle przeprowadzane jest standardowe badanie, a przy powracających problemach warto przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę na przykład za pomocą badania endoskopowego. Tutaj trochę ciekawych informacji na temat dolegliwości laryngologicznych i o tym jak powinno być przeprowadzone leczenie zatok. Podstawą skutecznego leczenia zatok jest solidna diagnoza i na tej podstawie wybór odpowiedniego leczenia.
 
Do góry