reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zatwardzenie u malucha

R

renatek1

Gość
Wtajcie! :p
Dziś pierwszy raz dołączyłam do forum. Szukam porady doświadczonych mamusiek. Jestem mamą półrocznego Pawełka. Od 2 miesięcy pracuję. I od tego czasu zaczęły się Pawełkowe kłopoty z wypróznieniami. Dotąd były regularnie - 2 razy dziennie. Od grudnia robi kupkę co 3 - 4 dni. W styczniu po braku kupki przez prawie 2 tygodnie zrobiłam mu lewatywę. Pomogło. Potem załatwiał się co 4-5 dni, ale tylko po czopku. Obecnie karmię go piersią podaję jabłuszko sok jabłkowy i herbatkę Hipp. Buraczki, sok z białych winogron i Lactulosum, które przepisał lekarz nie działają. Nie mogę już dawać mu czopków. Poradźcie, co robić? :cry:

reklama

niunia

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć!
Niewiem co powiedział ci lekarz, ale wiem od znajomych mam, że niektóre dzieci nawet tak małe robią kupkę raz w tygodniu.
Niejest to nic nadzwyczajnego chyba ża kupki są twarde, to już najlepiej skonsultować sie z lekarzem.
Na kupki niestety niema reguły :) .
Czopki jednak odradzam i podaję moim dziewczynkom tylko przy zatwardzeniu, bo są uzależniające i dziecko szybko przyzwyczaja się , że niemui sie starać robić kupki bo i tak mama da czopek i wyedy samo pujdzie.
Życze powodzenie i wytrwałości. :wink:

P

punta

Gość
Spróbuj z sokiem z marchewki, ale nie martw się, bo mój synek też miał taki etap, że robił kupki co 3-4, a potem mu przeszło.

mama miniusia

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam Was serdecznie.
Mam problem z moim siedmiomiesiecznym synkiem,od pewnego czasu ma zatwardzenie,nie zawsze,ale zdarza sie czesto.Co waszym zdaniem powinnam mu podac,aby rozluznic kupke,wydaje mi sie ze tak sie dzieje po bananach.Probowalam podac mu soczek marchewkowy,ale nie za bardzo dziala.Za opowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam

Rozwiązania
0
a przepajasz dzidzię? bo w okresie zimowym, gdy jest suche powietrze powinniśmy dawać dziecku pić.Ja mojej elizce przy zatwardzeniach dawałam herbatkę HIPP ułatwiającą trawienie.Albo dawałam rumianek osłodzony glukozą.teraz juz jest Ok

Mariola

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
przy zaparciach mozesz podac plantex;
proszek troisty jest tez dobry -na czubek noza potem wymieszaj z woda lub mleczkiem i daj dziecku tak 3xdziennie;
w aptekach sa herbatki (ostatnio widzialm nowosc) dla dzieci powyzej 6-go m-ca przy zaparciach;
pozdrawiam

mama miniusia

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Dominik codziennie wypija duzo herbatki od jakiegos czasu dostaje z owocow lesnych i bardzo mu smakuje,od czasu do czasu pije tez soczki o roznych smakach,wiec nie mam pojecia od czego to moze byc.A co do plantexu to jeszcze poczekam,jesli nie bedzie zednej poprawy to sprobujemy mu podac:)

bbb223

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
sok marchewkowy nie, przeciez on własnie może je jeszcze wspomagać/na biegunke podaje sie marchwianke/.
moze sok z gruszek/u mnie to działa rewelacyjnie generalnie na kupę, bo zaparć tak naprawdę to nie mielismy, mimo, że raz Oskar nie robił kupki przez 2-3 dni, ale to było bardzo dawno/ i ze śliwek powinien pomóc. a czy to napewno zatwardzenia, bo okazuje się, że my mamy za bardzo panikujemy w tych sytuacjach.
pozdrawiam

Magdabial

Fanka BB :)
Miasto
Gdańsk
Rozwiązania
0
banany jak najbardziej mogą powodować zatwardzenia, ja polecam dynię na rozluźnienie kupki... u mnie zawsze się sprawdza

reklama

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Z tego co słyszałam na te sprawy dobrze robi też soczek jabłkowy.
No i jest syrop Lactulosum, bardzo dobrze działa i nie uzależnia.
pozdrawiam
nikita

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
konwalianka zatwardzenie u 4,5miesięczbego malucha Żywienie dzieci - porady 3
A Mam zaparcia od 7 miesiąca ciąży !!! Potrzebuję porady 5
A Bebilon pepti MCT zatwardzenie Zdrowie 0
mamuśka24 zatwardzenie u 3 latka Żywienie dzieci - porady 2
M Dieta 10miesięcznego malucha Potrzebuję porady 10
LoveBass Pokój/kącik malucha :) Wrześniówki 2020 83
D Katar u 3 msc malucha Potrzebuję porady 3
N Ruchy malucha Grudniowe mamusie 2019 7
Monika0410 Sen malucha Potrzebuję porady 9
magdek87 Klub malucha Potrzebuję porady 2
S Główka malucha 5 miesięcy czarna kropka Zdrowie 5
O dzien 5-6miesiecznego malucha pod wzgledem jedzenia Jedzeniowe ABC 1
murasaki Posiłki 8 mc malucha Żywienie 40
D Nocki u 2,5 miesięcznego malucha-karmić czy usypiać? Potrzebuję porady 6
E Zimowa wyprawka dla malucha Potrzebuję porady 18
VegeMama Wyprawka malucha Kwietniowe mamy 2018 74
Ayashi86 Zielone wodniste kupki u 17tyg malucha Zdrowie 9
Ayashi86 Przekrwione oczy u 11tyg. Malucha Zdrowie 4
D prezent dla malucha Gratulacje 17
Ann_ Zakupy dla malucha i mamy :-) Dzieci urodzone w październiku 2016 1597
mama_magda Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy Dzieci urodzone w maju 2016 2824
Jolka6621 Wyprawka dla malucha i mamusi :) Dzieci urodzone we wrześniu 2015 273
U Klub Malucha PSIE POLE Wrocław 3
Ann17 Restauracja/kawiarenka przyjazna dla malucha polećcie :) Warszawa 2
karolina19xm Wyprawka malucha Dzieci urodzone w lutym 2015 116
niunia21 Jak przygotowac malucha na rodzenstwo? Potrzebuję porady 3
Ritta Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :) Dzieci urodzone we wrześniu 2014 283
O Żłobek, klub malucha ze zdrowym wyżywieniem Warszawa Przedszkola 0
M Kącik dla Malucha Archiwum styczeń 2014 101
Karolinusia Zakupy dla Malucha i Mamy :) Dzieci urodzone w marcu 2014 499
W Nowy Prywatny żłobek we Wrocławiu - Klub Malucha "Wyspa Odkrywców" TRWA NABÓR (Gądów) Ogłoszenia - Wrocław 0
aniakce Żłobek/ Klubik Malucha w Katowicach Śląsk 4
K Pomysły na II śniadanie dla 11-miesięcznego malucha...? Żywienie dzieci - porady 2
P PlayGroup/Klub Malucha Bydgoszcz 1
aniag78 Nocne bóle brzuszka u 8 miesięcznego malucha. Zdrowie 9
Soniusia Niskie opłaty za opiekę w nowym klubie malucha w Białymstoku. Ogłoszenia- Białystok 0
Iwon Harmonogram dnia malucha Dzieci urodzone w czerwcu 2012 97
R problemy ze snem u 22 miesięcznego malucha Forum pediatryczne 2
L Czy rozszerzać już dietę 4,5 miesięcznego malucha? Jedzeniowe ABC 6
K nowy jadlospis malucha Żywienie dzieci - porady 5
Marzenixx Zadbane stycznióweczki - czyli kosmetyki dla mamy i malucha ;) Dzieci urodzone w styczniu 2013 34
G żywienie malucha!!! Dzieci urodzone w lutym 2012 27
isabellL Zlobek czy klub malucha? Opolszczyzna 7
G Wielkanocne menu dla malucha:) Jedzeniowe ABC 1
R Pytanie do mam - katar u malucha Zdrowie 16
K KLUB MALUCHA "MIŚ" POZNAŃ, os.Kosmonautów Ogłoszenia tylko tutaj 0
J Przychodnia dla malucha Bydgoszcz 8
K Nowy Rok z Klubem Mamy, Taty i Malucha " MammaMia" w Dąbrowie Górniczej Ogłoszenia - Śląsk 0
Y KATOWICE Centrum - Zaproszenie - Klubik Malucha SZKRABIKI (free) Ogłoszenia tylko tutaj 0
B Klub Malucha Bąbelkowo Wrocław zaprasza na dzień otwarty Ogłoszenia tylko tutaj 1