reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt wysokie beta-hcg

Ania899

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Luty 2020
Postów
49
Cześć
Mam małe pytanko
Robiłam betę przed wizyta ładnie rosła i wskazywała 35000 i za dwa dni 45000 co wskazywałoby na 7 tydzień
Niestety przy usg lekarz powiedział mi ze to wczesny 6 tydzien

Czy któraś tez tak z was miała i wszystko było ok? Czy martwić się
 
reklama
Rozwiązanie
Trochę mnie uspokoiłyście.
Choć lekarz nic na betę nie mówił, jedynie żebym już nie robila
Zmartwiłam się tylko ze jest zbyt wysoka co do wieku. A jest on bardzo wczesny
Ja już się naczytałam o ciazy zasniadowej, masakra
Mam nadzieje ze będzie ok, czekam do następnej wizyty
No to jak się naczytałaś przed wizytą to mogłaś się stresować, ale po usg i tym bardziej po uchwyceniu serduszka już nie powinnaś. Jak tak dalej zaczniesz wymyślać sobie choroby to osiwiejesz zanim się dziecko urodzi :p
A kiedy miałaś ostatni okres? Z reguły wiek ciąży liczy się na podstawie ostatniego okresu, potem ewentualnie koryguje o wyniki usg, o ile różnice są znaczne. Nie określa się wieku ciąży w oparciu o wyniki bety.
 
Regularne masz cykle? Który tydzień Ci wychodzi? Taki Jak lekarz mówi? No wysoka ta beta ,a pęcherzyk jeden ? Często przy blizniakach jest tak wysoka
 
Regularne masz cykle? Który tydzień Ci wychodzi? Taki Jak lekarz mówi? No wysoka ta beta ,a pęcherzyk jeden ? Często przy blizniakach jest tak wysoka
Regularne, choć tą ostatnia miesiączkę dostałam dość wcześnie. Ale ogólnie są 29 dni. Z przedziałki w labo wynika ze 7 tydzień. A u lekarza ze początek 6 tygodnia. Pęcherzyk jeden, z serduszkiem
 
Ale w ogóle jakiej przedziałki labo? W ogóle na to nie patrz, bo widełki są ogromne. Wg tego równie dobrze beta hcg może świadczyć o ciąży 6 tyg jak i o 10 tyg. Najważniejsze jest usg i uwidocznienie akcji serduszka.
Wiem, ze ciąża to stresujący moment, ale nie szukajmy problemu gdzie go nie ma. Na pytanie „czy się martwić?” - NIE, proszę się cieszyć :)
 
Nie określa się wieku ciąży na podstawie bety, beta służy tylko do potwierdzenia, że ciąża jest i ewentualnie skontrolowania przyrostu, żeby potwierdzić, że ciąża się rozwija.
 
reklama
kochana przy becie powyzej 10.000 nie powinno sie jej juz oznaczac bo raz, ze jej % przyrost u kazdej bedzie wynosil inaczej a juz i tak spowalnia a dwa, ze od momentu pojawienia sie serduszka to wielkosc CRL plodu ma znaczenie bo na tej podstawie lekarz kresla wiek ciazy... takze wyniki beta hcg po prostu zignoruj... upewnij sie jeszcze co oznacza dla Ciebie i dla lekarza 6 i 7 tydzien :) bo wiekszosc lekarzy liczy skonczone tygodnie, wiec Ty bedac 6+6 w ciaxy powiesz, ze jestes w 7 tygodniu a dla wikeszosci lekarzy to tydzien 6.
 
reklama
Trochę mnie uspokoiłyście.
Choć lekarz nic na betę nie mówił, jedynie żebym już nie robila
Zmartwiłam się tylko ze jest zbyt wysoka co do wieku. A jest on bardzo wczesny
Ja już się naczytałam o ciazy zasniadowej, masakra
Mam nadzieje ze będzie ok, czekam do następnej wizyty
 
Do góry