reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci - wszystko o chorobach, lekach, profilaktyce.

Kasiula ja mascia majerankowa smaruje nosek i klatkę piersiową podczas infekcji. Na gorączkę panadol w syropie albo czopki. Na katar euphorbium( homeopatyczny) i sól morska. Choć ja uważam ze nieleczony katar trwa tydzień, a leczony 7 dni. Jakoś tak to sie u nas sprawdza.

Idziemy z synkiem w piątek do lekarza bo akurat miesiąc mu stuknie a corcia bilans 6-latka zaliczy. Szczepic będziemy raczej wersja 5w1 jak u Majci.
 
reklama
a ja zauwazylam dzisiaj rano ze mala ma takiego niby mokrego spiocha w jednym oku. Przemylam jej to ale okazalo sie ze zaraz zrobil sie drugi. Jak sciagam wacikiem to ma to kolor lekko zoltawy ale nie jest tego az tak duzo. Oczko nie jest przekrwione ani nie jest mniejsze niz prawe ale troche sie martwie czy to nie jest aby jakas infekcja. Moze wiecie co z tym robic bo na razie przemywam tylko gotowana woda.
 
a ja zauwazylam dzisiaj rano ze mala ma takiego niby mokrego spiocha w jednym oku. Przemylam jej to ale okazalo sie ze zaraz zrobil sie drugi. Jak sciagam wacikiem to ma to kolor lekko zoltawy ale nie jest tego az tak duzo. Oczko nie jest przekrwione ani nie jest mniejsze niz prawe ale troche sie martwie czy to nie jest aby jakas infekcja. Moze wiecie co z tym robic bo na razie przemywam tylko gotowana woda.

Ja miałam to samo. Przypadkiem ( psikałam do noska ) psiknełam woda morska w oczko i przeszło ;-);-);-)
 
Ja mam pytanie odnośnie szczepień. Zastanawiamy się nad tymi 5w1 plus rotawirusy. Tak się zastanawiam czy można zaszczepić dziecko tymi podstawowymi nieodpatnymi i dodatkowo zaszczepić na rotawirusy ??
 
Madziu - można jak najbardziej zamienić np. DTP na Infanrix DTaP... to ta sama szczepionka tylko potocznie mówiąc lepiej oczyszczona no i odpłatna. Możesz tez zamienić szczepionkę przeciw żółtaczce czyli najczęściej stosowaną Euvax B na np. Engerix...jest lepsza... itd. ;)
 
Bluetooth
moja też ma taką jak by ropkę w kącikcha szczególnie po spaniu, dużo teog nie ma i tylko po spacniu więc się nie martwię, chociaż niektórzy mi zwracająuwagę że mała ma "szkliste" oczka.
szkoda że zapomniałam o tym lekarce powiedzieć dzisiaj :(
ale jakoś ta na szybko wszystko.
Jakoś tak troche mam wrażenie że nie przyłożyła się do badania i nie słuchała co do niej mówie. nawet kupy nie chciała obejrzeć a wziełam specjalnie pieluchy.
 
hmmm to moze to nic zlego ta ropka:crazy: u moje jest jej coraz mniej. Mambusia co sadzisz?
Polozna przychodzi dopiero w czwartek to moze sie nawet do tej pory wyklaruje.
 
Domisiowi tez ropieja oczka, szczegolnie prawe, do tego ma wlasnie takie szkliste, pediatra powiedziala ze to normalnie po porodzie. Kazala przemywac sola fizjologiczna. Powiem wam ze zmniejszyla sie juz ilosc przemywania mu oczek, wiec chyba pomaga.
 
reklama
Bluetooth - słonko, na początek przemywała bym jedynie sola fizjologiczną. Nic ponad to... powinno przejść. Ważne aby pamiętać iż przemywamy jałowym gazikiem od zewnętrznej strony oczka w stronę noska i po każdorazowym przemyciu oczka wyrzucamy gazik - bierzemy nowy jeśli chcemy przetrzeć jeszcze raz. Jeśli po około tygodniu półtora nic nie pomoże sól fizjologiczna warto udać się do lekarza ;)
 
Do góry