reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm

Witam mamcie:) my teraz mamy ferie wiec siedzimy w domku z Patrykiem, pogoda za oknem nie dopisuje na spacer. Przerobiłam juz program dzisiejszy z Patrykiem i zastanawiam sie co bedziemy robic?
a co tu taka cisza?
pozdrawiam
 
reklama
Hej siunka.
Ja niedawno kompa odpaliłam ,bo mój na 10 był do szkoły ;-):-):-):-)
Ja z młodym żadnego programu codziennego nie przerabiam ,ale przerabiamy ćwiczenia HANDLE .
Mały sam się one upomina co mnie cieszy bardzo. :tak::-):-)
 
witam. temat o autyzmie juz jest, pt autyzm. wczesniej tam pisalam, ale w lasciwie bylo zero odzewu. teraz pisze czasem na dzieci .org.
moj syn ma prawie 7 i pol, ma ASD, ale niestety nei mieszkam w pl.
 
Witaj kik 1976 -czy 1976 to Twój rocznik ??
Wiem ,że jest taki temat o autyźmie,ale tu troszkę szersze spektrum zawarte z racji tego ,że jestem dogoteraputą i na co dzień pracuję z dziećmi właśnie z takimi zaburzeniami jak w temacie.;-):-):-)
Mój 8 latek ma ZA ,więc witaj w klubie zaganianych mam.;-):-):-)
 
tak to moj rocznik :-) moj raczej unik a psow, wlasciwie wszystkich zwierzat, lubi popatrzec i to wszystko, jednak dotknie czasem psa mojej kolezanki, ktory prawie sie nei rusza i nei w ydaje dzwiekow:-). ASD to autism apectrum disorder, czyli taki umiarkowany autyzm.
 
tak to moj rocznik :-) moj raczej unik a psow, wlasciwie wszystkich zwierzat, lubi popatrzec i to wszystko, jednak dotknie czasem psa mojej kolezanki, ktory prawie sie nei rusza i nei w ydaje dzwiekow:-). ASD to autism apectrum disorder, czyli taki umiarkowany autyzm.
Wiem co to jest ASD ,mam takie dziecko na terapii .
Jak dobrze pójdzie od jesieni będę pracować teź z nim metodą HANDLE.
 
co do szczegolow, to jest tego mase i nie wiem od czego zaczac, moze latwiej opowiadac na pytania haha. moj ma logopede od 2 i pol roku i dopiero w tym sierpniu odezwal sie do kogos w szkole. wczesniej wogole nic nie mowil.
 
Mój Kuba jest nietypowym Z.A. ,bardzo zawiły przypadek .
Zaczął mówić dopiero jak skończył 4 latka ,więc z początku Z.A. w ogóle nie brali pod uwagę .:baffled::baffled::baffled:
Wszystko jednak wskazuje ,że to jednak typowe Z.A. tylko ,ż zaburzeniami wynikającymi z innych wcześniejszych powikłań.
 
moj najmlodszy tez nei mowi, od m-ca ma logopede, i powoli zaczyna male slowka wypuszczac, do tego jest bardzo zywym dzieckiem. po skzole , to czasem tak sie kluca obaj chlopcy, z e nie wiem ktorego najpierw lapac. starszy wybucha, gdy maly cos jego wezmie, albo wejdzie mu w droge, a maly tez chce i draka gotowa.

zagladalas kiedys na forum dzieci.org? tam sporo pisza.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No tak.
Jak dwóch chłopców to tak jest.;-):-):-)
U mnie w sumie cisza i spokój ,bo Klauduśka się Kubą opiekuje prawie jak ja ,a nie jak siostra.:-D:-D:-D
Mogę ich zostawić na cały wieczór razem i jak wracamy to Kuba nakarmiony ,umyty ,bajki ma przeczytane i na ogół już śpi ,a Klaudia obok sobie przy łóżku siedzi i na nas czeka...:tak::-):-):-)
W takich sytuacjach to kochana córeczka rodziców :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
A jak się pokłócą to też ogień i dym :-D:-D:-D:-D:-D
Kuba jest w tym momencie bardzo wysoko funkcjonujący .
Jedynie co nam zostało z Aspergera to mówienie zwykle w 3 osobie,zaburzenia w nawizywaniu kontaktów z rówieśnikami,skracanie dystansu do osób starszych i zaburzenia integracji i napięcia mięśniowego.:baffled::baffled::baffled:
 
Do góry