reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm

Jasiek do szkoły chodzi chętnie - rysuje ;-) nawet zajął II miejsce w konkursie plastycznym ;-) ale pisanie go przeraża :-(
tempo tego pisania jest też ślimacze, więc nastawiam się na to, że niedługo będzie ryk, że nie zdążył czegoś zanotować, albo nie zdążył sprawdzianu napisać...
no ale nie planuję zmiany szkoły masowej na jakąś inną - Jasiek musi się nauczyć żyć w społeczeństwie - szkoła masowa to w jakiś sposób szkoła życia ;-) musi dać radę i wierzę że da radę :tak:

diagnoza była formalnością - w środę zaczynamy terapię z panią psycholog która prowadziła obie diagnozy ;-)
 
reklama
icon7.png
Zaznaczam z góry że nie jest to reklama mojego Klubu.
Zapisałam Małego na zajęcia z wczesnego wspomagania dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w Klubie Malucha w Poznaniu.
Zajęcia te prowadzone będą Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, metodą Knillów oraz metodą Carla Delacato.

Zajęcia 2 razy w tygodniu. Gruby 6-osobowe. Zajęcia oczywiście z rodzicami
smiley.gif

Zajęcia miały ruszyć od listopada, niestety jest za mało chętnych i trzeba jeszcze troszkę poczekać. Może ktoś szuka właśnie takich zajęć dla swojego dziecka?
Nie jest wymagana żadna diagnoza. Z tego co wiem jak na razie jest dwójka dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Myślę że takie zajęcia mogą pomóc naszym maluchom i nam zarazem.

http://cms.magicznakraina.webnode.co...82nosprawnymi/
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich po mojej dość długiej nieobecności na tutaj

U nas dość dużo się zmieniło.W zeszłym roku Szymek miał powtórzono badanie EEG,wyszło równie zle jak pierwsze.Od neurologa dostaliśmy skierowanie na rezonans magnetyczny,wyszło ok.
W styczniu tego roku byliśmy u dr Gorzkowskiej ( psychiatra dziecięcy ) i otrzymaliśmy zaświadczenie że jednak Szymek ZA i hiperkinetyzm
Teraz czekam na termin komisji lekarskiej.W grudniu Szymon był badany w PPP ( poradnia psychologiczno-pedagogiczna) przez pania psycholog i pedagog,wyszło że mój syn jest opózniony w rozwoju o dwa lata ( zaraz skończy 7 ),więc od września nie pójdzie do normalnej podstawówki jak inne dzieci,proponowano mi abym złożyła odroczenie od nauczania od szkolnego i posłała go do przedszkola integracyjnego.Zapisze Szymka do szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim,umiarkowanym, i autyzmem takie rozwiązanie wydaje mi się dla niego najlepsze tym bardziej że w tej szkole program nauczania jest niższy niż w normalnych szkołach i mój synek da tam sobie rade.
Podam wam objawy ZA jakie ja zauważyłam u mojego dziecka :

obsesyjne zainterosowanie grami i komputerem itp
bardzo szybka niezrozumiała mowa
nadpobudliwość ruchowa
naiwność
kłopoty z adaptacją w grupie
problemy z wykonaniem wytyczonych zadań i celów
problemy z koncentracją
niska samoocena
potrafi powtórzyć to czego się nauczyło choć nie zawsze to rozumie:szok:
nietolerancja porażek
upośledzenie motoryczne
słaba koordynacja ruchowa
niskie umiejetności manualne
strach przed głośnymi dzwiękami ( pojazdy,odkurzacz,wiertarka) oprócz tego Szymek panicznie boi się wszystkich psów nawet szczeniaków
skłonności do kłotni i bójek
 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (World Autism Awareness Day) to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia ustanowione przez ONZ i w tym roku obchodzone po raz szósty. Obchody mają na celu m.in. podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.
Centrum Terapii PROMITIS wraz z Publicznymi Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi z okazji Światowego Dnia Autyzmu zaprasza na bezpłatne spotkania i warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką autyzmu. Spotkania odbędą się w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie w naszych placówkach.
Wydarzenie obejmie :
- Spotkania z terapeutami na co dzień pracującymi z dziećmi autystycznymi w placówkach terapeutycznych – pedagog, psycholog, logopeda, dietetyk (Kraków), terapeuta SI;
- Spotkania ze specjalistami z publicznych poradni diagnozujących i orzekających.
Celem akcji jest zapewnienie wszystkim osobom, których ten problem dotyczy, możliwości uzyskania realnej pomocy, pogłębienia wiedzy i konsultacji ze specjalistami, którzy na co dzień diagnozują i prowadzą terapię dzieci autystycznych.
Na naszych spotkaniach poruszymy takie tematy, jak:
· Autyzm – fakty i mity
· Czy to może być autyzm? Jak zauważyć pierwsze objawy?
· Proces diagnostyczny – jak i gdzie?
· Jak uzyskać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
· Jak uzyskać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju?
· Jak dobrać i prowadzić terapię właściwą dla potrzeb dziecka terapię?
· Przedszkole integracyjne czy terapeutyczne?
· Dieta w autyzmie
· Kiedy dziecko nie mówi - alternatywne metody komunikacji
· Autyzm a integracja sensoryczna

Wspólnie z:
· Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Psychologicznej na Półkolu w Krakowie

· Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną nr 4 przy Mińskiej w Warszawie
oraz z gościnnym udziałem Dyrekcji Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 5 przy Czajkowskiego we Wrocławiu
KIEDY: 2. 04.2013, godziny 11.00 – 18.00
GDZIE:
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Centrum Terapii PROMITIS
Wrocław, ul. Kościuszki 108a lok.9, tel. (71) 798 01 98 , e-mail: wrocław@centrum-terapii.pl
Kraków, ul. Grottgera 1 lok.3, tel. (12) 311 75 12, e-mail: krakow@centrum-terapii.pl
Warszawa, ul. Mickiewicza 9 lok. 3, tel. (22) 810 63 90, e-mail: biuro@centrum-terapii.pl

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub mailową.

Więcej o warsztatach na naszej stornie internetowej: Centrum Terapii PROMITIS - Kompleksowa Terapia
oraz na Facebooku https://www.facebook.com/events/528706513848152/

Zapraszamy! :)
 
Cześć ;-)
dawno mnie tu nie było ale czasu u nie jak na lekarstwo :-(
Jasiek ma prawie 3 diagnozy - w 3 ośrodkach stawiają na Zespół Aspergera. Mamy terapię, w szkole radzi sobie świetnie z nauką, trochę gorzej z kontaktami społecznymi ale pracujemy nad tym ;-)

w maju startujemy z diagnozowaniem młodej - pewne objawy ZA ma... pożyjemy zobaczymy ;-)

pozdrawiam ;-)
 
Rubi, ona może brać przykład ze starszego brata. Ale i tak trzymam kciuki, żeby diagnoza była pomyślna i przeprowadzona bezproblemowo :tak:
 
Witam . Jestem nowym użytkownikiem forum i mamą prawie dwuletniego Kubusia , który jak się okazuje , jest dzieckiem autystycznym . Na początku nic nie wskazywało , że coś będzie nie tak .Synek zaczął chodzić kiedy miał 10 miesięcy , wcześniej raczkował i przemieszczał się szybko na czworaka . Wcześniej umiał naprawdę dużo słów , pokazywał prawidłowo przedmioty . Jakieś 4 miesiące temu zauważyłam zmiany w jego zachowaniu . Wszędzie się wspinał , zaczął mieć problemy ze snem w dzień ,teraz również w nocy . Zapomniał wszystkie słowa, które już umiał . Boi się obcych ludzi i tych , które rzadko widzi . Porozumiewa się wrzaskiem i krzykiem . Napady złości i wściekłości są na porządku dziennym , potrafi tak krzyczeć cały dzień . W nocy budzi się co godzinę i nie da się go uspokoić . Wygina się wtedy , usztywnia całe ciało i chodzi po całym łóżeczku . Kuba mam wrażenie nie czuje bólu gdy uderzy się bardzo mocno a na delikatne urazy reaguje płaczem . Przestał nawet lubieć jedzenie , które kiedyś uwielbiał i jego dieta mocno się uszczupliła .
Mam nadzieję , że tu znajdę pomoc .
 
reklama
hej.
Skontaktuj sie z fundacja Rozwiazać autyzm.Genialni ludzi .

Fundacja Rozwiązać Autyzm - Rozwiązać Autyzm - fundacja pomocy dzieciom z autyzmem
Kolejny dobry trop to JIM .
Fundacja JiM
Tam na pewno dobrze pokieruja twim dzieckiem i Tobą .

Polecam ci bardzo goraco ksiażkę Materia autyzmu .
http://sklep.rozwiazacautyzm.pl/ind...duct_id=6&virtuemart_category_id=1&Itemid=214
Mój syn ma tylko Z.A. ,ale wiele sie od nich nauczylam i ucze nadal.
Dużo siły życzę i wytrawalosci w dażeniu do celu.Małymi kroczkami mozna daleko zajsc .
 
Ostatnia edycja:
Do góry