reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

zespół policystycznych jajników

moniolek

mama Martusi
Rozwiązania
0
Moje drogie!
Staramy się z mężem od dwóch lat (wcześniej poroniłam) niestety najprawdopodobniej cierpię na policystyczność jajników - nie mogę uwolnić się od cyst :(. Czy któraś z Was miała taką przypadłość a mimo to doczekałyście się dzidzi?

reklama

rachelka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Zespół policystycznych jajników to nie nadmiar cyst, wbrew nazwie. Kłopot z zajściem w ciążę polega na zaburzeniach hormonalnych (nadmiar hormonów męskich i cechy androgenizacji(wirylizacji) oraz cykle bezowulacyjne - jajeczko nie jest uwalniane bo jajnik ma dużo grubszą "skorupkę" niż zdrowy.
Można zajsć w ciążę samoistnie lub po leczeniu, którego jest wiele odmian i wariantów. Warunkiem koniecznym jest jednak dokladna diagnoza czyli konieczność udania się do ginekologa-endokrynologa.

życzę sukcesów w odkryciu przyczyn i szybkiego zafasolkowania

G

Gosiex

Gość
Ja również mam zespół policystyczny jajników i mogę mieć problemy z zajściem w ciążę, troszkę mnie też smuci fakt, że tak mało jest informacji na te temat. Pozdrawiam Gosiex

Kasia178

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
hej!

Ja miałam zespół policystycznych jajników, pisałam o tym na którymś z wcześniejszych wątków. Przechodziłam długą (półtora roku) kurację, farmakologia i zastrzyki w podbrzusze, ale jak widać było warto. najważniejsze, żebyś jak najwcześniej zaczęła kurację. Dobrze, że gin już postawił właściwą diagnozę. My staraliśmy się prawie 3 lata, tylko dlatego, że pierwszy gin nie rozpoznał przez ponad rok policystycznych jajników!! Głowa do góry, będzie dobrze :)

moniolek

mama Martusi
Rozwiązania
0
Moje drogie!
Dzieki za słowa otuchy :D. Oczywiście, że wierzymy że będzie dobrze tylko czasami wiecie jak to jest brak pozytywnych wibracji :) Ostatnio byłam u gina i znowu bezowulacyjny :(

bogda

Mamusia Lutowo-Marcowa
Rozwiązania
0
MONIOLEK,
JA TEZ MAM PONOC TO SAMO,ALE CZESTO JEST TAK,ZE TO TYLKO SIEDZI W NASZYCH GLOWACH(TAK WYCZYTALAM)JA DOSTALAM CLO NA WYWOLANIE OWU A POTEM MAM BRAC DUPHASTON-GORACO MAM NADZIEJE,ZE SIE UDA I BEDZIE MALUSZEK W BRZUSZKO JUZ NIEDLUGO!!

magdalenkakol

Fan(ka)
Rozwiązania
0
ja mam rowniez problem z cystami alwe tylko na jednym jajniku. mam jednak juz corcie i nie mialam najmniejszych problemow z zajsciem . Byla to wpadka.Jedna i to od razu udana.Teraz jak mialam cyste to lezkarz zalecil mi druga ciaze. Powiedzial ze moze sie po niej wszystko unormuje. Niemozna o tym zbyt duzo myslec a wszystko bedzie dobrze.

asmodis

Sierpniowa mama'06 Mama Motylka
Miasto
Lublin/Nałęczów
Rozwiązania
0
MAM DO WAS PYTANKO. PRZECZYTALAM, ZE TAKIE PROBLEMY NAJCZESCIEJ MAJA KOBIETY KTORE MAJ NIEREGULARNE CYKLE I DLUGIE. JAK O TYM CZYTALAM TO WIEKSZOSC KOBIET MIALA WLASNIE TAKIE OBJAWY. CZY TO PRAWDA? CZY COS TAKIEGO MOZE BYC OZNAKA POLICYSTYCZNOSCI?

Kira25

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
asmodis..... same dlugie i nieregularne cykle nie sa jeszcze wskazowka na policystycznosc. Ja mialam cykle dluuuuugasne (kiedys nawet do 60-65 dni). Ostatnie pol roku przed zafasolkowaniem ok. 34 dni (ale bylo tez 45 i 28), a zaciazyc udalo sie za pierwszym razem i to jak z kalkulatorem w reku w dniu spodziewanej owu zakladajac za wyznacznik srednia dlugosc cyklu :-)
Jak widzisz taki urok , a nie od razu oznaka :-)
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze zafasolkowania i przesylam pozytywne dzidziusiowe wibracje :-)

reklama

asmodis

Sierpniowa mama'06 Mama Motylka
Miasto
Lublin/Nałęczów
Rozwiązania
0
Kira25...dzieki za pocieszenie. zamierzam zrobic sobie badania.
mam jeszcze jedno pytanko?jak wyznaczylas sobie srednia dlugosc cyklu skoro byl taki nieregularny?

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Madzia04071990 Zespół policystycznych jajników (PCOS) Staramy się 31
Ania020317 Pierwsza ciąża Potrzebuję porady 6
N Wada Serca Zespół Downa u Plodu Ciąża, poród, połóg 145
G Zespół Turnera Potrzebuję porady 19
LadySnow Zespół Jelita Drażliwego Potrzebuję porady 5
K Podwyższone (NT) -2,80mm Potrzebuję porady 28
E Czy to zespół antyfosfolipidowy? Potrzebuję porady 2
A Zespół downa Potrzebuję porady 9
pchelka10.05 Zespół jelita drażliwego w 1 trymestrze Ciąża, poród, połóg 27
Minimousedot Zespół nawracajacych goraczek (PFAPA) Zdrowe dziecko 5
T Zespół Moebiusa. Potrzebuję porady 4
K Twardzina wczesna i zespół antyfosfilipidowy Potrzebuję porady 0
T zespół antyfosfolipidowy Staramy się 5
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
N zespół WPW/preelscytacji u 4 latka Przedszkolaki 3
G Zespół hiperkinetyczny Wychowanie 0
majdaczek14 Zespół cieśni nadgarstka w ciąży Potrzebuję porady 4
Serduszko1 Błąd lekarski, zespół stevensa-johnsona i leczenie. POMOCY! Potrzebuję porady 7
P ciążowy zespół cieśni nadgarstka Przyszłe mamy 0
Cyntia85 Do kiedy Acard? Badania na zespół antyfosfolipidowy w III trymestrze? Potrzebuję porady 1
A zespół downa - gdzie szukać pomocy Dzieci kochane bardzo 5
As 76 Zespół Aspergera (Z.A.) Całościowe Zaburzenia Rozwojowe,Spektrum Autystyczne i Autyzm Zdrowe dziecko 138
B Płodowy Zespół Alkoholowy! Porady - rozwój i zdrowie dzieci 0
A Zespół Niespokojnych Nóg (RLS) Zdrowa mama 15
A Zespół napięcia mięśniowego Zdrowe dziecko 6
N WARSZAWA - ZESPÓŁ FASOLKI ZAPRASZA - pomysł na zajęcia dla maluchów ;-)))) Przedszkolaki 2
H zespół Downa i WZW Zdrowe dziecko 6
K Zespol policystycznych jajnikow a ciaza Potrzebuję porady 12
K Reguła owulacji z jajników Potrzebuję porady 6
V Ból jajników i miednicy w 4 tyg ciąży Ciąża, poród, połóg 32
K Ciąża od razu po poronieniu, kolejne poronienie i torbiele jajników Ciąża po poronieniu 59
P Torbiele jajników a zajście w ciąże Potrzebuję porady 9
S KŁUCIE JAJNIKÓW W 6 TYGODNIU Potrzebuję porady 14
M Dziwne bóle jajników po poronieniu Ciąża, poród, połóg 9
K ból jajników i podbrzusza Potrzebuję porady 14
szammajim ból jajników Ciąża, poród, połóg 6