reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe usg prenatalne

reklama
Jak wyliczono ryzyko chorób? O to pyta Shaer.
U mnie ryzyko Zespołu Downa po prenatalnych 1:35, po teście Pappa 1:100. Miałam amniopunkcje 2.5 tygodnia temu, znam tylko wyniki FISHa, które były po 6 dniach. Są dobre. Od tego czasu jestem spokojniejsza, choć cały czas czekam na pełne wyniki. Jeżeli możesz to także weź FISHa (nas wspomogła moja mama, bo w placówce,w której robiłam amnio FISH kosztował aż 1000 zl). Nie wyobrażam sobie czekać do tego momentu i nic nie wiedzieć. Możesz liczyć na nasze wsparcie :)
 
W wielu miastach np w Łodzi są ośrodki o strasznej nazwie hospicjum prenatalne tam są świetni specjalisci, jeśli faktycznie dziecko jest chore otrzymasz wsparcie w jakiejkolwiek.decyzji...
 
FHR 160ud/min
NT 5,70
Tris 21 1:16 podst 1:4 skoryg
Tris 18 1:107 post 1:4 skoryg
Tris 13 1:336 post 1:56 skoryg
 
ośrodki o strasznej nazwie hospicjum prenatalne tam są świetni specjalisci, jeśli faktycznie dziecko jest chore otrzymasz wsparcie w jakiejkolwiek.decyzji...

Nie wyobrażam sobie że mogę dziecko oddać, i ktoś miałby się nad nim znęcać.
 
Zdecyduj się na amniopunkcję. Myślę,ze badanie u innego lekarza niewiele zmieni. Będziesz wiedziała na czym stoisz. Jak sie ewentualnie przygotowac i co robić dalej. To są liczby. Statystyka. Obliczone ryzyko. Tto nie znaczy jeszcze,ze Twoje dziecko jest chore. Ale może. Lepiej wiedzieć. Trzymam kciuki.
 
Nie wytrzymałam, w czwartek powtarzam sobie usg genetyczne u innego lekarza, jestem jakoś lepiej nastawiona tym że to tylko statystyki. Bardzo bardzo kochane dziękuję, że nie jesteście obojętne i rozumiecie strach, niepewność.
 
Jestem po drugim badaniu, niestety NT powiększyła się , natomiast pozostała część opisu bardzo pokrojoną, nie szukał kości, noska Ale dał mi nadzieje 50/50
I też zalecił amino. Oraz test żeby było szybciej.
 
reklama
Do góry