reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Źle wyniki

reklama
Co może oznaczać coś takiego wynik :
Leukocyty 50-70
Erytrocyty 5-10 do tego powtórzyłam wynik a tam
Kryształy szczawianu wapnia B. Liczne
Ketony 15.00
Na złe wyniki też odpowiada źle pobrany mocz. Nie pobieramy z pierwszego strumienia. I przed samym badaniem trzeba dokładnie się umyc i osuszyc ręcznikiem papierowym. Dla tych samych bakterii bym powtorzyła badanie. Ja tak miałam na drugi dzień wyniki idealne. A ketony w moczu.. oznaczają , że za mało jadasz.. może brak późnej kolacji? warto też spawdzic jak u Ciebie cukry..
 
Zadaje dziewczyna pytanie to jej odpowiadam. A ze wiem z doswiadczenia ze monural jest bezpieczny to o tym pisze. Po co ta uszczypliwosc?
Ja rozumiem, ale co z tego, że teraz myśli, że ma infekcje skoro i tak musi iść do lekarza, który sam stwierdzi co jej dolega i sam da odpowiedni lek.
Chodzi mi tylko o to, że już ma podobno kamice nerkowa, Ty mówisz, że infekcje i tylko niepotrzebnie się laska nakręca.
 
Teoria mówi, że próbkę moczu należy dostarczyć do 2 godzin od pobrania a z każdą minutą oznaczenie staje się coraz mniej wiarygodne (a nie wiadomo ile czasu postała potem próbka w labie).

Moim zdaniem to nie kwestia wyników - tylko złego pobrania.
 
reklama
Do góry